X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 200
Szósty Koncert Kolęd w Szkole Podstawowej nr 2

Już po raz szósty odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Nowym Targu koncert kolęd pt.: "Kolędowanie to duszy uwrażliwianie". Ideą koncertu jest krzewienie polskiej tradycji śpiewania kolęd w okresie bożonarodzeniowym, uczenie dzieci przepięknych kolęd i pastorałek oraz umożliwienie utalentowanym uczniom prezentacji swoich zdolności przed szeroką widownią.

Dodatkowo chcemy uwrażliwić naszych uczniów na problemy dzieci na świecie, zwracając ich oczy w kierunku tych części świata, gdzie ich rówieśnikom dzieje się krzywda. Szkoła należy do Klubu Szkół Unicef, który ogłosił w tym roku akcję „ Pomóż dzieciom w Syrii przetrwać zimę", mającą na celu zbiórkę pieniędzy na ciepłe koce dla dzieci z objętej od siedmiu lat wojną Syrii. Akcja rozpoczęła się w przybliżeniem uczniom sytuacji w Syrii oraz pokazania warunków życia syryjskich dzieci w czasie wojny. Ogromna liczba dzieci pozbawionych dachu nad głową w zniszczonych miastach zmuszona jest spędzać noc pod gołym niebem w ciemne zimowe noce. Zachęcono uczniów do uszycia wraz z rodzicami misiów, które zostaną zlicytowane podczas kolędowania. Uszyto ponad 40 misiów. Licytację tych małych dzieł sztuki przeprowadzono w trzech turach uzyskując łączną kwotę 4456,00 zł, która została przelana na konto UNICEF-u.

Podczas koncertu wystąpili uczniowie SP2 w składzie: Klag, Anna Łukaszczyk (wokal i gra na skrzypcach), Maja Haber (skrzypce), Krzysztof Orzechowski ( wokal), Aleksandra Gach, Zofia Szymusiak, Kevin Luzar, Kaja Ciaś ( keyboard), Natalia Guziak (klarnet), Carolin Haas (flet),Szymon Starmach, Martyna Wójtowicz, Magdalena Bachleda -Żarska (gitara), Julia Rapacz (wiolonczela), Klara Juszczak (flet), Zuzanna Pulit (wiersz),taniec w wykonaniu uczniów klasy 2 b baletnice: Weronika Cabańska, Olivia Chowaniec, Maja Haber, Izabelle Michalak, Maja Łojas, Jagoda Rams, Gabriela Mrówka, Kamila Szumal, Emilia Klamerus, Maja Michalczyk oraz solista Jakub Kulman. Prowadzące Katarzyna Mizera i Anna Mizera. Dodatkowo mieliśmy możliwość usłyszenia kolęd w wykonaniu muzykującej rodziny Państwa Galiców: Pana Marka wraz z Magdaleną, Katarzyną i Jakubem.

Gośćmi honorowymi były dwie scholie z Parafii do których przynależą nasi uczniowie. Wystąpiła Schola z Parafii Świętego Jana Pawła II z ks. Tomaszem Bochnakiem oraz Schola z Parafii NSPJ wraz z opiekunami: Panią Anetą Kowalczyk, Panami Pawłem Chorzępą, Grzegorzem Wiktorem, Robertem Sutorem prezentując anielski śpiew, który porwał do kolędowania wszystkich zebranych na sali.

Koncert z każdym rokiem skupia w szkole coraz większą liczbę uczestników. Na zaproszenie odpowiedzieli Burmistrz Miasta Grzegorz Watychą wraz z zastępcą Waldemarem Wojtaszkiem, Radni Miasta Nowy Targ, przedstawiciele Związku Podhalan z Prezesem Józefem Knapem, pracownicy Nadleśnictwa Nowy Targ rodzice uczniów szkoły i dzieci ze scholek, przyjaciele szkoły.

Za pośrednictwem Pana Radnego Pawła Liszki wpłynął do dyrekcji list Posłanki Anny Paluch, która wyraziła uznanie dla całej społeczności szkolnej za organizowanie uroczystości kultywującej piękną staropolską tradycję i utrwalanie jej w umysłach młodego pokolenia Polaków.

W zorganizowanie wieczoru kolęd zaangażowanych było wielu nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji, którzy po raz kolejny udowodnili, że wspólnie potrafią zarazić swą pasją innych, a dziecko jest dla nich najwyższą wartością.

Tekst: D. Pyzowska-Foryt 
Fot. Zbigniew Krauzowicz

Print Informacja z dnia 30-01-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2004 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE