X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 43
Nowotarska odsłona Małopolskiego Festiwalu Smaku (wideo)

13. edycja Małopolskiego Festiwalu Smaku, odbywająca się pod hasłem "Smak kontrolowany" i nawiązująca do epoki PRL-u, swój ostatni, piąty przystanek miała w niedzielę na nowotarskim rynku. Zorganizowany z dużym rozmachem i dbałością o najdrobniejszy szczegół festiwal pokazuje wyraźnie, że bogata i wyśmienita oferta lokalnych specjałów Małopolski stoi na najwyższym, europejskim poziomie.

Wędzone i dojrzewające sery, świeżo tłoczone soki, regionalne wędliny, domowe pierogi, pieczona baranina, orzeźwiająca lemoniada przygotowana na bazie wód mineralnych z terenu Małopolski, lokalne specjały z food trucków i rzemieślnicze lody - to tylko skrócona oferta kulinarna, z której skorzystać mógł każdy przybyły na nowotarski rynek w niedzielne popołudnie.

Słoneczna pogoda i przyjazna aranżacja rynkowej przestrzeni zachęcały do udziału w wydarzeniu, którego cała oprawa nawiązywała do "smaczków" rodem z PRL-u. Znakiem firmowym tegorocznej edycji wydarzenia była zatem kultowa już, testowa plansza telewizyjna, którą tak często mogli oglądać na swoich ekranach wszyscy pamiętający dawne czasy.

Na stoiskach wystawców mogliśmy przeczytać informację, że "Towar macany należy do macanta", a szczyt sceny zdobiło dawne logo PKS. Do PRL-u nawiązywała oprawa muzyczna, filmowa (kreskówki z Reksiem oraz Bolkiem i Lolkiem dla dzieci; wieczorny seans "Seksmisji" dla dorosłych) oraz oferta animacji dla najmłodszych, w których główną rolę grały skakanki, hula-hop, czy guma do skakania. Nie brakło gier w klasy, szczura, zawodów sportowych i malowania kredą na płycie rynku, a do zabawy zachęcała animatorka w stroju z epoki. Dla części dzieci tego typu zabawy były nowością, dla dorosłych - sentymentalną podróżą do czasów i symboli dzieciństwa. Ci drudzy chętnie zresztą sprawdzali swoją wiedzę na temat PRL-u w specjalnym konkursie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się kulinarne wariacje na temat tradycyjnych dań, przygotowane przez dwóch znanych i utalentowanych kucharzy: Michała Henzla i Rafała Jurkiewicza. Nad całością czuwał Adam Chrząstowski – ambasador wydarzenia, jeden z najlepszych szefów kuchni w Polsce oraz Jacek Szklarek – ekspert żywieniowy i założyciel polskiego Slow Foodu. W Nowym Targu podstawą kulinarnych wariacji była m.in. kaszanka, podana z kapustą i przepiórczym jajem oraz wyśmienite wędliny, stanowiące mięsny dodatek do wybornego żurku. Mieszkańcy Nowego Targu mieli niebywałą możliwość otrzymania miseczki tej wyjątkowej zupy z rąk samej pani wiceburmistrz Joanny Iskrzyńskiej-Steg. To m.in. dzięki jej staraniom, Małopolski Festiwal Smaku w tym roku miał swój przystanek w Nowym Targu.

Ogromnym powodzeniem cieszył się blenderbike, czyli stacjonarny rower, który dawał możliwość stworzenia swojego własnego, zdrowego koktajlu. 

Imprezę poprowadził zaprzyjaźniony z Nowym Targiem Marek Rusinek, który wielokrotnie tego popołudnia powtarzał jak wyjątkowe są małopolskie specjały, zachęcał do powolnej degustacji, delektowania się smakiem i uświadomienia sobie, że nasze regionalne produkty w niczym nie ustępują tradycyjnym specjałom z innych regionów Europy. Chwalmy zatem to, co małopolskie!

Więcej zdjęć na stronie nowytarg24.tv

 

Print Informacja z dnia 01-10-2017, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1995 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE