X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 55
Obwodnica wschodnia - może już w tym roku

Długo oczekiwana decyzja wojewody małopolskiego przybliża moment rozpoczęcia budowy fragmentu obwodnicy wschodniej. Po 15 miesiącach postępowania odwoławczego wojewoda utrzymał bowiem w mocy wydaną przez nowotarskiego starostę decyzję ZRID (ustalającą zasady realizacji inwestycji drogowej) z 4. grudnia 2015 r.

Fragment obwodnicy łączącej Aleję 1000-lecia z ul. Waksmundzką, stanowiący przedłużenie ul. Sikorskiego i przecinający starą targowicę, ma być budowany w trybie spec-ustawy drogowej. Sprzeciw wobec planowanego przebiegu drogi już na wcześniejszym etapie składało kilku właścicieli przeznaczonych do wywłaszczenia działek.

 

Decyzję starosty z grudnia 2015 r. zaskarżył jeden z nich. Sprzeciw posesorów ma też swoje źródło w niezrekompensowanych wywłaszczeniach sprzed kilkudziesięciu lat.

W toku postępowania odwoławczego, pełnomocnik inwestora oraz projektant usunęli braki we wniosku oraz dokumentacji projektowej.

A w sentencji decyzji wojewody czytamy:

Reasumując, organ odwoławczy stwierdził, że zarówno wniosek inwestora, postępowanie prowadzone przez organ I instancji, jak i zaskarżona decyzja Starosty Nowotarskiego z 4 grudnia 2015 r. o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej pn. Budowa drogi od Alei 1000-lecia do ul. Waksmundzkiej w Nowym Targu, w części uchylona i w tej części posiadająca nowe brzmienie, wprowadzone niniejszą decyzją – nie naruszają prawa, a zarzuty zawarte w odwołaniu oraz w późniejszych pismach nie zasługują na uwzględnienie.

Decyzja wojewody jest ostateczna. Trwający 15 miesięcy odwoławczy tryb mocno jednak angażował służby wojewody i służby starościńskie (które trzykrotnie musiały wyjaśniać stawiane w odwołaniu zarzuty) oraz służby miejskie (wielokrotnie podróżujące w tej sprawie do Krakowa). Koszty tej procedury były więc niemałe.

Sytuacja komunikacyjna w mieście powoduje tymczasem, że nie ma dnia, w którym władze miasta nie są pytane o czas rozpoczęcia budowy obwodnicy. Zależy on wszakże od jeszcze jednej decyzji ZRID: dotyczącej ronda planowanego u wylotu ul. Sikorskiego. Tej drugiej decyzji – i ukończenia dokumentacji projektowej – miasto spodziewa się wkrótce. Jednocześnie przygotowywane są materiały przetargowe, a sam przetarg będzie można ogłosić z decyzją i projektem w ręku.

Koszt budowy fragmentu obwodnicy i ronda szacowany jest na ok. 6 milionów zł. Ponieważ rondo będzie usytuowane na drodze krajowej, stosowna umowa została wcześniej zawarta między miastem (jako inwestorem) a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad.

Okoliczność pozwalająca z optymizmem patrzeć na planowaną inwestycję jest taka, że miejski wniosek o środki przeznaczone na budowę dróg subregionalnych przeszedł ocenę formalną i znalazł się wśród 18 szczęśliwych wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania. Teraz trwa ocena merytoryczna. A jest to gra o 5 milionów zł na budowę właśnie fragmentu obwodnicy i ronda.

- Jak dobrze pójdzie – inwestycję chcemy zakończyć w 2017 roku i rozliczyć z początkiem 2018 – zapowiada wiceburmistrz Waldemar Wojtaszek.

Fot. Anna Szopińska

Print Informacja z dnia 29-03-2017, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2092 razy
Źródło: www.podhaleregion.pl więcej z tej kategorii (www.podhaleregion.pl)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE