X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 77
Granty dla nowotarskiej dętej za I miejsce na Echo Trombity

Puchar Dyrektora MCK Sokół Antoniego Malczaka, dyplomy, saksofon altowy, nagroda pieniężna i gromkie brawa. Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu podczas koncertu „My, Małopolanie” odebrała granty za zdobyte I miejsce podczas 39. Festiwalu Echo Trombity.

Koncert laureatów Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych "My Małopolanie" odbywa się cyklicznie, kilka miesięcy po Festiwalu "Echo Trombity", i jest niezwykle dostojnym i podniosłym wydarzeniem artystycznym, organizowanym przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu. 

W sobotni wieczór 24 września, w sali im. Lucjana Lipińskiego wystąpiły przed licznie zgromadzoną publicznością Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk Tuchowskich - laureat I miejsca w grupie orkiestr parafialnych, zdobywca Pucharu Biskupa Andrzeja Jeża, Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej oraz Młodzieżowa Orkiestra z Zalasowej - zdobywca III miejsca w grupie big bandów i orkiestr rozrywkowych.

Puchary i dyplomy laureatom wręczyli: wiceprezydent Nowego Sącza Wojciech Piech, proboszcz parafii św. Małgorzaty ks. dr Jerzy Jurkiewicz, płk Franciszek Suwała oraz dyrektorzy MCK SOKÓŁ: Antoni Malczak i Małgorzata Kalarus. Gratulacje złożył członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda. Jak co roku swoją nagrodę za najlepszą prezentację i grę w marszu przekazał kpt. Stefan Żuk - buława trafiła do Orkiestry z Siedlisk Tuchowskich.

Wśród zaszczytnego muzycznego grona nie mogło zabraknąć przedstawicieli Nowotarskiej Dętej. Na czele z Wiceprezes Stowarzyszenia Miejska Orkiestra Dęta w Nowym Targu - Katarzyną Musiak, muzycy odebrali nagrody za zdobyte I miejsce w kategorii orkiestr działających przy domach kultury i stowarzyszeniach społeczno-kulturalnych.

- Szczególnie cieszy nas nagroda rzeczowa, saksofon altowy – mówi Marcin Musiak, prezes Stowarzyszenia, kapelmistrz oraz tamburmajor nowotarskiego zespołu reprezentacyjnego. - Taka nagroda to realny wkład w dalszy rozwój zespołu, dlatego mam nadzieję, że tego typu dobre praktyki będą się częściej zdarzały, bo w naszym zespole wciąż brakuje instrumentów. Granie w orkiestrze nie jest łatwe. Nie ma gratyfikacji finansowej za pracę, jaką się wykonuje. Mnóstwo czasu i energii to pochłania. Ci ludzie rezygnują z wielu rzeczy, kosztem orkiestry. I muszę przyznać, że moi Orkiestranci są naprawdę dobrzy. Widzę różnicę między poziomem z czasu, gdy orkiestra się zawiązała, a dzisiejszym dniem. Jestem w ciężkim szoku. Z próby na próbę ciężko to zauważyć, ale jak słucham nagrań takich utworów jak np. Concerto D'amore, to widzę jak bardzo się rozwinęliśmy. Kiedyś, a teraz - różnica jest ogromna. Moim wielkim życzeniem jest, by orkiestra została doceniona, by ponownie wpisała się w tradycję Nowego Targu. Mieszkańców trzeba nauczyć, że od ponad 100 lat, istnieje tu tradycja orkiestry – dodaje kapelmistrz.

Finał "Echo Trombity" odbywał się od 24 do 26 czerwca br. w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu. Wystąpiły wówczas 33 orkiestry wyłonione w powiatowych eliminacjach. Komisja Artystyczna pracowała w następującym składzie: płk Franciszek Suwała, kpt. Tadeusz Dobrowolski, kpt. Stefan Żuk, dr Waldemar Groń i Stanisław Migacz. Więcej o Festiwalu pisaliśmy tutaj: http://www.orkiestra.nowytarg.pl/index.php/news/160-pierwsze-miejsce-na-echo-trombity-2016

Podczas sobotniego wieczoru, poza nagrodą pieniężną, Pucharem Dyrektora MCK Sokół Antoniego Malczaka, orkiestra otrzymała saksofon altowy, jako nagrodę za „wyraźny postęp w osiąganiu poziomu artystycznego oraz za systematyczną i dającą efekty wychowawcze pracę”. Dlatego warto, aby więcej osób z terenu Nowego Targu, jak i również okolicznych miejscowości zechciała dostrzec pracę muzyków, także poprzez wsparcie ich swoją aktywnością muzyczną, bowiem drzwi do grona Miejskiej Dętej są cały czas szeroko otwarte. Próby orkiestry odbywają się w piątki o godzinie 19:30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu. 

Tekst: .PeTe; zdj. MCK Sokół

Print Informacja z dnia 28-09-2016, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2212 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE