X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 77
Kard. Stanisław Dziwisz oglądał mecz hokejowy

Kard. Stanisław Dziwisz ogląda w Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu mecz hokejowy pomiędzy drużyną „Wojas Podhale” Nowy Targ a Cracovią. „Wracam z wielką radością do swoich licealnych lat, kiedy mimo braku środków finansowych, przychodziłem tu kibicować” – powiedział KAI metropolita krakowski.

Do nowotarskiej Hali Lodowej metropolitę krakowskiego zaprosili sami hokeiści drużyny „Wojas Podhale” Nowy Targ przy okazji składania gratulacji związanych z nominacją kardynalską. W rozmowie z KAI kard. Dziwisz wyraził wdzięczność za skierowane do niego zaproszenie. „Z wielkim sentymentem jestem w tym miejscu, przychodziłem tutaj od lat dziecinnych i w okresie licealnym. Od tego czasu wiele się zmieniło na dobre, widać profesjonalizm i postęp techniki” – mówił metropolita. Pytany o to komu kibicuje, nie chciał wprost odpowiedzieć. „Jako Biskup Krakowa i Podhala mogę się tylko cieszyć z tego pięknego widowiska” – zaznaczył z uśmiechem hierarcha.

Kard. Dziwisz pytany jakiej jeszcze dyscyplinie sportowej kibicuje oprócz hokeja, odpowiedział, iż nie kibicuje, ale uprawia narciarstwo zjazdowe. „Z różnych względów było to do tej pory niemożliwe. Jednakże tej zimy powróciłem do narciarstwa zjazdowego. Jest to fantastyczna forma odpoczynku. Polecam wszystkim” – powiedział KAI kard. Dziwisz. Zaznaczył, że można jeszcze spróbować zjeżdżać tej zimy, bo ona na Podhalu nie chce odpuścić. Rzeczywiście przez całą niedzielę na Podhalu były obfite opady śniegu.

Metropolita krakowski oglądał mecz na specjalnym balkonie dla VIP-ów. Towarzyszyli mu osobiści sekretarze, władze miasta i podhalańscy duchowni na czele z dziekanem nowotarskim ks. Tadeuszem Juchasem. Podczas gdy kard. Dziwisz przechodził między kibicami, zebrał burzę oklasków od nich. Wielu młodych podkreślało, że nie przypuszczali, iż taki gość będzie oglądał dzisiaj razem z nim mecz. Stawką meczu pomiędzy nowotarską a krakowską drużyną są rozgrywki finałowe o puchar dla najlepszej drużyny hokejowej w Polsce.

„Jako drużyna hokejowa >>Podhale<< Nowy Targ staramy się kontynuować chlubne tradycje nowotarskich >>Szarotek<< dążąc do sukcesów z lat, o których Ksiądz Kardynał pisał w swoich wspomnieniach na 100-lecie Liceum im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu. Wiemy z nich, że Ksiądz Kardynał nie tylko jest naszym sympatykiem, ale i Przyjacielem i osobą znającą się na hokeju. Dlatego jest dla nas wielką radością gościć dzisiaj księdza kardynała na nowotarskim lodowisku” – napisali w niedawnym telegramie hokeiści nowotarskiej drużyny do kard. Dziwisza z okazji jego nominacji kardynalskiej.

Jednym z byłych hokeistów Podhala Nowy Targ był ks. Paweł Łukaszka.

jg/Nowy Targ

Print Informacja z dnia 05-03-2006, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 3721 razy
Źródło: KAI więcej z tej kategorii (KAI)

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE