RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 177
Błażusiak poza zasięgiem.

SPORTY MOTOROWE. Tadeusz Błażusiak szósty raz z rzędu sięgnął po tytuł Halowego Mistrza Świata w Super Enduro. Nowotarżanin po raz kolejny zostawił rywali daleko w tyle. Klasyfikacje generalną wygrał z dorobkiem 320 punktów i przewagą 32 „oczek" na drugim w stawce Amerykaninem Cody Webem. W kategorii juniorów inny reprezentant Nowego Targu Oskar Kaczmarczyk, sezon zakończył na miejscu ósmym, co jak na absolutny debiut w tej rangi imprezie jest sporym osiągnięciem.

Ostatnią z sześciu rund HMŚ rozegrano we Francji. Błażusiak wcale nie musiał się mocno „spinać" . We wcześniejszych eliminacjach wypracował sobie na tyle bezpieczną przewagę, że tylko splot nieszczęśliwych wydarzeń mógłby go kosztować utratę pierwszego miejsca.


„Taddy" więc za nadto nie ryzykował, a i tak w każdym z trzech wyścigów finałowych plasował się na podium. W pierwszym i trzecim był trzeci, w drugim drugi.

- To był fantastyczny sezon. Jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie. Sięgnąć po tytuł Mistrza Świata po raz szósty to coś niesamowitego – przyznał Błażusiak.

Oskar Kaczmarczyk we Francji wystartował świeżo po kontuzji, która wyeliminowała go z udziału w trzech wcześniejszych eliminacjach w Finlandii, Meksyku i Brazylii. „Oski" zaczął od miejsca ósmego w pierwszym przejeździe, w drugim był szósty a w trzecim dziesiąty, co ostatecznie dało mu 8 miejsce w klasyfikacji końcowej.

- Trochę miałem obaw przed tym startem. Przede wszystkim bałem się o swoją formę fizyczną. Kilka tygodni przerwy spowodowanej kontuzją zrobiło swoje. A tor jaki przygotowali Francuzi wymagał „końskiego zdrowia". Przeszkoda za przeszkodą, nie było kiedy odpocząć. W dodatku było strasznie ciasno. Poszło jednak całkiem nieźle. W pierwszym wyścigu popełniłem jeden błąd, wbijając się w belki. W drugim już było super. Jechałem równym tempem, bez żadnych przygód. Trzeci bieg zaczął się dla mnie pechowo. Na pierwszym okrążeniu wskoczył mi „luz". Motocykl wyhamował i kolejni rywale zaczęli się we mnie wbijać. W efekcie spadłem na ostatnią pozycję. Momentalnie ruszyłem w pościg. Udało mi się prześcignąć sześciu rywali – podkreślił Kaczmarczyk, który w trzech eliminacjach w jakich wziął udział zgromadził 66 punktów, co dało mu 8 pozycje w „generalce".- Super wynik jak dla mnie. Niemniej mały niedosyt pozostał, bo tak naprawdę gdybym wziął udział we wszystkich eliminacjach, a taki miałem zamiar, to sezon mógłbym zakończyć nawet na pudle. To byłoby coś niesamowitego – przyznał Oskar, który ma bardzo ambitne plany dotyczące sezonu letniego, włącznie z udziałem w jednym z najtrudniejszych wyścigów świata Erzberg Rodeo.

Klasyfikacja generalna HMŚ

SENIOR
1. Tadeusz Błażusiak (Polska) – 320 pkt.
2. Cody Webb (USA) – 282
3. Jonny Walker (Wielka Brytania) – 273
4. David Knight (Wielka Brytania) – 231
5. Alferdo Gonzalez (Hiszpania) – 212
6. Paul Bolton (Wielka Brytania) – 156
JUNIOR
1. Ty Tremaine (USA) – 336 pkt.
2. Anderas Linnsson (Szwecja) – 268
3. Manuel Lettenbichler (Niemcy) – 176
8. Oskara Kaczmarczyk – 66

(Maciej Zubek)

Print Informacja z dnia 17-03-2015, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2177 razy
Źródło: www.podhaleregion.pl więcej z tej kategorii (www.podhaleregion.pl)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE