RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 110
Niedziela na Rynku
Niedziela na Rynku
Fot. Piotr Rayski-Pawlik

Dwa duże, niezależne od siebie wydarzenia zostaną upamiętnione w niedzielę na nowotarskim Rynku. Dzisiejsza konferencja prasowa poświęcona była zaproszeniu na mszę i uroczystości związane z 35. rocznicą wizyty św. Jana Pawła II w Nowym Targu a także wieczornemu koncertowi zespołu „Hey” z okazji 25-lecia wyborów 4 czerwca.

Niedziela będzie kulminacją trwającego cyklu uroczystości z okazji 35. rocznicy wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu.

W programie o godz. 13:00 - uroczysty apel na zakończenie X Samochodowej Pielgrzymki Strażaków Drogą Papieską z Zakopanego do Nowego Targu, o godz. 14:00 - Msza św. dziękczynna za pontyfikat i kanonizację św. Jana Pawła II i o godz. 15:30 - nowotarski akt opery góralskiej "Ojciec święty Jan Paweł II na Podhalu".

Wieczorem natomiast, w ramach współorganizowanego z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Markiem Sową Święta Małopolski i pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego o godz. 20:00 na Rynku wystąpi zespół „Hey”. W Nowym Targu zespół zagra swoje największe przeboje ze słynną piosenką „Moja i twoja Nadzieja”, którą artyści podczas tego szczególnego koncertu zadedykują małopolskiej publiczności.

Aby podkreślić, że świętujemy rocznicę odzyskania wolności wymiarze regionalnym, organizatorzy zaproszili również do udziału w koncertach młodych małopolskich artystów. W przypadku Nowego Targu będą to adepci sztuki wokalnej kształcący swoje umiejętności w Studiu Piosenki Septyma, m.in. bardzo młoda dama – 10-letnia Martynka Plewa. Lista jej wyróżnień i nagród na ogólnopolskich festiwalach i konkursach jest bardzo długa, ale przy tej okazji warto wspomnieć, że jest wielokrotną laureatką Małopolskiego Festiwalu Form Muzycznych i Tanecznych, a w 2010 roku zyskała tytuł Talentu Małopolski. Podczas koncertów zaśpiewa dwie szczególne piosenki innego wielkiego Małopolanina – Marka Grechuty.

Ważnym akcentem podczas koncertów będą też specjalnie przygotowane materiały multimedialne. Będą one z jednej strony przypominać małopolską drogę do wolności i jej bohaterów, z drugiej pokażą, jak współcześni młodzi Małopolanie urodzeni po ’89 r. pojmują wolność. Na koncerty zapraszamy w sposób szczególny wszystkich Małopolan urodzonych w czerwcu 1989 r. Dla „rówieśników wolności” przygotowaliśmy sympatyczne urodzinowe upominki.

Organizatorami koncertów są instytucje kultury województwa małopolskiego: Centrum Sztuki Mościce – w  Chrzanowie i Tarnowie, oraz Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ – w Nowym Sączu i Nowym Targu.

(Piotr Rayski-Pawlik)

Print Informacja z dnia 04-06-2014, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2836 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE