RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 103
Na neurochirurgii liczą już poduszki.

Otwarty w 2009 roku w Nowym Targu oddział neurochirurgii opustoszał. W tym tygodniu wszystkich pacjentów przeniesiono na inne oddziały. Jeszcze wczoraj trwała inwentaryzacja pozostałego sprzętu. Powód - brak kontraktu na ten rok. Małopolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia odrzucił ofertę Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu na leczenie neurochirurgiczne pacjentów, bo dostał on mało punktów w rankingu.

Oddziałowa Izabela Garlicka policzyła już poduszki teraz pozostało jeszcze liczenie prześcieradeł oraz strzykawek. Fot. Józef Słowik

 

Izabeli Garlickiej, która była przełożoną oddziału powstałego w 2009 r., wczoraj pozostało jedynie liczenie poduszek, prześcieradeł i strzykawek. Sprzęt przekazano na inne oddziały.

-W poniedziałek rozpoczęliśmy przekazywanie pacjentów -mówi rozżalona oddziałowa Garlicka. - Nie spodziewałam się do końca takiej decyzji NFZ. Tracę już nadzieję, że coś uda się jeszcze zdziałać w sprawie kontraktu. Włożyliśmy dużo pracy organizując ten oddział. Został zakupiony sprzęt. Teraz pozostanie tylko zgasić światło.

Na nowotarskiej neurochirurgii pracowało łącznie 13 pielęgniarek. Część została skierowana na inne oddziały. Nie wiadomo, co stanie się z czterema kobietami, które miały umowy czasowe do 1 lutego. Pielęgniarkom najbardziej żal pacjentów.

Leczyli się tutaj ludzie z całej Polski.

-Przecież ten region ma specyficzny charakter - przypomina oddziałowa. - Nie tylko obfituje w wypadki komunikacyjne, ale również na stokach narciarskich.

W sprawę ratowania nowotarskiej neurochirurgii zaangażował się poseł Andrzej Gut Mostowy. Jak mówi, w sprawie kontraktu spotkał się dwukrotnie z minister Ewą Kopacz.

- Pani minister zapewniała mnie, że monitoruje na bieżąco tę sprawę - mówi Gut Mostowy. - Nie ma na razie jednak ostatecznych rozstrzygnięć.

Jedyną możliwością utrzymania oddziału z 25 łóżkami byłby kontrakt na co najmniej 5,5 miliona złotych.

-Taką kwotę zaproponowaliśmy w ofercie złożonej w Narodowym Funduszu Zdrowia -mówi Marek Wierzba, dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego. - Na razie nie dostaliśmy jeszcze odpowiedzi na złożone przez nas odwołanie. Czekamy.

Według dyrektora Marka Wierzby, los oddziału neurochirurgii będzie ostatecznie znany w ciągu dwóch, trzech tygodni. Jak mówi, funkcjonowanie oddziału bez kontraktu nie jest możliwe ze względu na obecną sytuację szpitala.

Narodowy Funduszu Zdrowia, wyjaśniając dlaczego oddział neurochirurgiczny w Nowym Targu nie otrzymał umowy, poinformował, że w rankingu poszczególnych oferentów oferta szpitala uplasowała się na ostatniej pozycji.

- Komisja konkursowa stwierdziła, że większość świadczeń realizowanych w oddziale neurochirurgii szpitala może być realizowane w ramach oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej -informuje Aleksandra Kwiecień z NFZ.

NFZ oświadcza, że nie będzie konkursu uzupełniającego. Szpital otrzyma dodatkowe środki na ortopedię.

(Józef Słowik)

Print Informacja z dnia 22-01-2011, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2949 razy
Źródło: Gazeta Krakowska więcej z tej kategorii (Gazeta Krakowska)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE