RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 71
Słupki wbite pod zakopiankę
Słupki wbite pod zakopiankę
Fot: ASZ

Wczoraj przed południem geodeci zdołali przejść całą nowotarską część przyszłej "zakopianki" - od Klikuszowej po Szaflary.

Wzdłuż obrysu planowanej szosy wbijali czerwone słupki. - To etap okazania na gruncie z udziałem właścicieli - wyjaśnia Wojciech Watycha, zastępca naczelnika Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Urzędu Miasta.

Czerwone słupki od wczoraj znaczą obrys „zakopianki” w granicach Nowego Targu

 

By wystąpić do wojewody z wnioskiem o wydanie decyzji lokalizacyjnej dla drogi, konieczny jest projekt podziału. Okazania na gruncie to etap przygotowywania dokumentacji do tego wniosku. Badawcze wiercenia geologiczne już się skończyły. Teraz przygotowywana jest ocena oddziaływania na środowisko.

Przebieg nowej szosy w obrębie Nowego Targu jest uzgodniony od kilku lat i nie budzi kontrowersji. Przy jednym tylko wejściu w posesję zakładu "Żanex", udało się uniknąć wyburzeń. Pas gruntu pod budowę nowej "zakopianki" (drogi krajowej 47) na odcinku Rdzawka - Nowy Targ jest przeznaczony do wywłaszcze nia w trybie specustawy. Wiadomo, że inwestycja będzie realizowana w latach 2010-12. Znane są też ostateczne nazwy węzłów komunikacyjnych. Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie, zapewnił też, że na węźle południowym w Nowym Targu droga się nie skończy.

Czwarta i ostatnia już konsultacja społeczna w sprawie budowy zachodniej obwodnicy Nowego Targu, która przetnie ul. Ludźmierską, odbyło się w Urzędzie Miasta z początkiem lipca. Brali w nim udział przedstawiciele inwestora i firmy projektowej. Pokazywano wtedy linie wyznaczające teren, który będzie podlegał wykupowi przez GDDKiA.

Gdy zapadnie tzw. decyzja środowiskowa, w czwartym kwartale tego roku ma być złożony wniosek do wojewody o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej. Decyzja taka byłaby równocześnie zatwierdzeniem projektu budowlanego i podziału nieruchomości. Zgodnie z planami, budowa odcinka Rdzawka - Nowy Targ ma trwać dwa lata - od 2010 do 2012 r.

Właścicieli gruntów przewidzianych do wywłaszczenia interesują oczywiście wysokości odszkodowań za przejęte grunty i terminy ich wypłaty. W trybie specustawy decyzję ustalającą wysokość odszkodowania wydaje wojewoda do 30 dni od uprawomocnienia się pozwolenia na budowę. Na razie wysokość odszkodowań jest ustalana na podstawie szacunku biegłego.

Działa też zasada, że jeśli przejęta będzie tylko część nieruchomości, a zostanie tzw. resztówka nienadająca się do wykorzystania - zarządca drogi jest zobowiązany ją wykupić na wniosek właściciela.

(ASZ)

Print Informacja z dnia 27-08-2009, opublikowana przez: Administrator (eb) była czytana 4188 razy
Źródło: Dziennik Polski więcej z tej kategorii (Dziennik Polski)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE