RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 53
Dni otwarte w Metalce

Marzec to czas, kiedy szkoły średnie prezentują swoją ofertę edukacyjną podczas tzw. „dni otwartych”. Metalka otworzyła na oścież swoje podwoje przed uczniami szkół podstawowych 22 marca. Na gości czekało wiele atrakcji, dzięki którym mogli zobaczyć z bliska funkcjonowanie szkoły, liczącej blisko 2000 uczniów.

Ósmoklasiści oraz pozostali odwiedzający zapoznali się z ofertą edukacyjną szkoły, czyli zawodami kształconymi w popularnej Metalce. Oprócz tego zwiedzili Centrum Kształcenia Zawodowego, gdzie mieli okazję „podłubać” przy samochodach, popracować w pracowni obróbki plastycznej, spawalniczej, sprawdzić poprawność podłączenia przewodów elektrycznych, czy też spróbować swoich sił przy pracach budowlanych.

Uzupełnieniem warsztatów była wizyta na hali sportowej, gdzie trwał festiwal zawodów. Efekty swojej pracy prezentowali uczniowie: budowlanki, technikum teleinformatycznego, technikum mechanicznego, geodeci czy automatycy. Goście sprawdzili również, jak wygląda rzeczywistość i lekcje w technologii VR, dowiedzieli się o funkcjonowaniu szkolnego koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) oraz o perspektywach pracy po technikum m.in. w firmie Tauron. Chętni mogli skorzystać z usług fryzjerskich naszych uczniów i „przekąsić” co nieco od młodych kucharzy. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko architektury krajobrazu – z niecodzienną scenografią – wprost idealną do zrobienia pamiątkowego selfie.

O tym, że szkoła to nie tylko nauka, ale i wszechstronny rozwój ucznia, nie trzeba nikogo przekonywać. Odwiedzający Metalkę zobaczyli stoisko samorządu szkolnego, wolontariatu, wymian międzynarodowych oraz spróbowali swoich sił w sporcie. Niemałą ciekawostką był również szybowiec oraz symulator lotów – to dzięki współpracy szkoły z nowotarskim aeroklubem.

Metalka jest szkołą z perspektywami, o czym świadczy niegasnące zainteresowanie nauczanymi w niej zawodami. W dniu otwartym odwiedziło naszą szkołę ponad 800 osób. Wieść niesie, że większość z nich powróci tu we wrześniu – już nie jako goście, ale uczniowie i współgospodarze szkoły.

Print Informacja z dnia 27-03-2024, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 180 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE