RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 72
DZIEŃ SPORTU - doświadczyć sukcesu!

W ubiegły czwartek przy Szkole Podstawowej nr 4 w Nowym Targu odbył się DZIEŃ SPORTU. Trzystu uczestników brało udział w 8 konkurencjach sportowych w trzech kategoriach wiekowych. Jego celem było upowszechnianie wśród dzieci i młodzieży aktywności ruchowej oraz przeciwdziałanie spadkowi sprawności fizycznej.

Uczniowie naszej szkoły z wielką radością i zaangażowaniem wzięli udział w przygotowanych dla nich konkurencjach. Dopisała pogoda, bezchmurne niebo, ciepło i słonecznie, a wokół fantastyczna atmosfera sportowej rywalizacji w duchu fair play. Wydarzenie, pozwoliło wielu dzieciom na doświadczenie sukcesu sportowego i wzmocnienie motywacji do uprawiania sportu. Ceremonie wręczania medali, trofeów i dyplomów dla 72 zwycięzców poszczególnych konkurencji i kategorii odbywały się na podium na scenie przed lokalną społecznością. Uczestnicy zaprezentowali swoje możliwości w takich konkurencjach, jak:

  • rzut piłką do kosza,
  • rzut piłką lekarską w tył,
  • rzut woreczkiem do celu,
  • strzał na bramkę,
  • sprint,
  • bieg z przenoszeniem piłek lekarskich,
  • skok w dal z miejsca,
  • skoki na skakance.

Organizatorem DNIA SPORTU był Klub Sportowy Wiaterni Nowy Targ przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 4 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Nowym Targu i przy wsparciu finansowym ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Mikro Granty. Promowane było również żeglarstwo - olimpijska dyscyplina sportu. Na scenie i na placu pojawiły się jachty sportowe Optimist i ILCA, a trenerzy i zawodnicy KS Wiaterni udzielali informacji i podstawowego szkolenia wszystkim chętnym. DZIEŃ SPORTU przyniósł uczestnikom nie tylko wspaniale spędzony czas fizycznej aktywności, ale również moc! - poczucie sprawczości  i wartości.

Na tych, którzy wylewali siódme poty podczas współzawodnictwa, w bufecie prowadzonym przez rodziców na boisku szkolnym czekała pyszna pieczona kiełbaska, grillowany oscypek oraz woda i herbata. Chętni uczniowie mogli też skorzystać z zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach oraz zrobić sobie z przyjaciółmi pamiątkowe zdjęcie w fotobudce.

Za dzień pełen sportowych wrażeń dziękujemy panu Piotrowi Urzędowskiemu, który był pomysłodawcą i głównym kierownikiem przedsięwzięcia oraz wszystkim nauczycielom, którzy dbali o bezpieczeństwo uczniów. Szczególne podziękowania należą się także panu Ryszardowi Kaczmarczykowi czuwającemu nad sprawnym przebiegiem konkurencji sportowych.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy niesłabnącej motywacji do podejmowania kolejnych wyzwań sportowych!  

Print Informacja z dnia 04-10-2023, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 363 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE