RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 108
Premiera mobilnej gry terenowej Hi(story)com.

W dniu 30 września 2022, na nowotarskim Rynku, odbyła się uroczysta premiera gry terenowej pod nazwą Hi(story).com. Było to już ostatnie wydarzenie realizowane przez Miejska Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu w ramach zadania pn. „Podhalańska ścieżka do niepodległości”. Gra z wykorzystaniem urządzeń mobilnych i Internetu rozgrywa się na terenie miasta Nowy Targ, a jej tematyka osadzona jest w realiach historycznych w okresie odzyskania niepodległości.

Udział w grze był całkowicie bezpłatny, wymagał jedynie dostępu do Internetu oraz pobrania i instalacji prostej aplikacji na telefon lub tablet. Podczas gry uczestnicy rozwiązywali nie tylko zagadki historyczne, ale musieli także wykazać się pomysłowością i kreatywnością.
Gra została stworzona pod okiem doświadczonych instruktorów na warsztatach tematycznych w dniach 13 - 16 września 2022 przez młodzież z nowotarskich szkół: Szkoły Podstawowej Nr 1, Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 5.

Mimo niesprzyjającej aury pogodowej zainteresowanie grą było ogromne. Punktualnie o godzinie 13:00 zjawiły się już pierwsze zorganizowane grupy uczestników. Uroczystego otwarcia dokonała dyrektor MBP Pani Danuta Wojdyła. W grze śladami historii po Nowym Targu udział wzięło około 150 osób – były to grupy z nowotarskich szkół średnich i podstawowych oraz drużyny z 7 i 8 nowotarskiej Drużyny Harcerek.

Na zwycięzców czekały nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Urząd Miasta Nowy Targ oraz Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu. Honorowy patronat nad imprezą objął Starosta Powiatu Nowotarskiego Pan Krzysztof Faber oraz Burmistrz Miasta nowego Targu Pan Grzegorz Watycha.

Szczególne podziękowania składamy opiekunom uczniów ze szkół: SP Nr 1 Pani Sylwii Bohaczyk, SP Nr 5 Panu Piotrowi Obrochcie, ZSE Pani Katarzynie Białek-Ostrowskiej oraz ZSTiP Panu Tomaszowi Ruchale.

Jeśli ktoś nie wziął udziału w grze nic straconego! Gra nadal jest dostępna i istnieje możliwość jej rozegrania. Wkrótce podamy szczegółowe informacje na ten temat.

Całość zadania możliwa była dzięki dofinansowaniu ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Rządowego Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Oprac. Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Targu

Print Informacja z dnia 04-10-2022, opublikowana przez: Maksymilian Gryglak była czytana 284 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE