RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 123
Znamy gwiazdy Przywitania Lata w Nowym Targu!

Kobranocka, Róże Europy, Rezerwat, Chłopcy z Placu Broni – to gwiazdy tegorocznego Przywitania Lata w Nowym Targu, które odbędzie się w sobotę, 18 czerwca o godzinie 20 na rynku w Nowym Targu. “To wielkie święto muzyczne w Nowym Targu. 

Będzie to koncert wolnościowy. Myślę, że was nie zawiedziemy” – zapowiada Katarzyna Put, naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji UM Nowy Targ. 

Jak dodaje, taki, a nie inny wybór repertuaru ma związek z obecną sytuacją wojenną na Ukrainie, ale również z doświadczeniem pandemii, która uniemożliwiła organizację tej imprezy w poprzednich latach – jej ostatnia edycja odbyła się jeszcze w 2019 roku. 

Każdy z zespołów wystąpi z mniej więcej godzinnym  koncertem. Całe muzyczne wydarzenie rozpocznie grupa Rezerwat, następnie zagrają Kobranocka, Róże Europy i Chłopcy z Placu Broni. Po występach gwiazd na scenie pojawi się lokalny artysta – Piotr Lupi Lubertowicz, który zagra wspólnie z Billym Nealem pod szyldem The Blues Men. Wieczór zwieńczy dyskoteka z DJ ADHD. 

-Będzie to koncert wolnościowy – w związku z tą sytuacją, jaką mamy, związaną z wojną na Ukrainie, po licznych ograniczeniach z pandemią. Nie było tej imprezy, bo ostatnia odbyła się w 2019 roku. W kontekście tragedii na Ukrainie stwierdziliśmy, że wolność to jeden z najważniejszych aspektów życia społecznego, więc będzie to koncert wolnościowy. Przyzwyczailiśmy państwa do niebanalnego doboru artystów, bezpieczeństwa i dobrej zabawy i myślę, że nie zawiedziemy państwa w tym roku – mówi Katarzyna Put, naczelnik Wydziału Kultury Sportu i Promocji UM Nowy Targ, zapraszając na wydarzenie. 

Miastu udało się pozyskać liczną grupę sponsorów, a współorganizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury. 

-Koszty organizacji mocno poszły w górę, a z możliwością pozyskania sponsorów, czy bardziej – w tym przypadku – mecenatu kultury, jest ciężko, dlatego dziękujemy tym, którzy się zdecydowali – mówił burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha – Będziemy liczyć na to, że mieszkańcy i goście skorzystają z tego zaproszenia, żeby się bawić, integrować. 

– Po tak długiej przerwie ludzie są spragnieni i myślę, że dopiszą – dodała Katarzyna Put. 

Podczas zorganizowanej dziś pod ratuszem konferencji prasowej przedstawiono pełen kalendarz wydarzeń zaplanowanych na czerwiec (to m.in. gala MMA, Piracki Dzień Dziecka w Parku Miejskim, Turbacz Summer Trail, czy Jezus na Lodowisku), uchylono też rąbka tajemnicy jeśli chodzi o wakacje – wiadomo już, że na ostatni tydzień lipca zaplanowany jest Piknik Jeździecki, nie odbędzie się natomiast organizowany przez Aeroklub Piknik Lotniczy.

Nie zdradzono natomiast szczegółów dotyczących Jarmarku Podhalańskiego, “przyjemność zapowiedzi” zostawiając dyrektorowi MCK. Wiadomo jedynie, że jubileuszowy Jarmark odbędzie się w dniach 12-14 sierpnia, a koncerty zaplanowano na dwa pierwsze dni. Niedziela nie będzie już koncertowa ze względu na fakt, że będzie to wigilia święta Matki Boskiej Zielnej, wiele osób wybiera się też na Mszę Ludzi Gór na Turbaczu. 

Więcej informacji na stonie nowytarg24.tv.

Print Informacja z dnia 01-06-2022, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 410 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE