RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 64
Małopolskie Podsumowanie Sezonu Kolarskiego 2021 w MCK w Nowym Targu

W Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu miało wczoraj miejsce Małopolskie Podsumowanie Sezonu Kolarskiego, podczas którego odbyła się uroczysta dekoracja najlepszych zawodniczek, zawodników oraz małopolskich klubów w kategoriach: MTB, kolarstwo szosowe, BMX, zjazd, pump track i trial.

Prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego określił sezon 2021 jako “nadzwyczajny”. Był to rok wielkich sukcesów (5 na 8 kolarzy-olimpijczyków z Tokio to właśnie sportowcy z Małopolski) ale też dużej straty, jaką poniosło środowisko kolarskie wraz ze śmiercią trenera Piotra Karkoszki. Dużą część uroczystości poświęcono właśnie tej postaci. Wśród nagrodzonych, nie brakło reprezentantów Nowotarskiego Klubu Kolarskiego.

Organizatorami wydarzenia byli Małopolski Związek Kolarski oraz Miasto Nowy Targ.

-Jest to także docenienie naszego zaangażowania w rozwój tego sportu – w Nowym Targu gościmy różne wyścigi organizowane przez Małopolski Związek Kolarski i ta współpraca układa się bardzo dobrze. Chętnie przystałem na propozycję, by to podsumowanie zorganizować właśnie u nas i gościć w nowym obiekcie zawodników, którzy w ubiegłym roku osiągnęli sukcesy na arenie ogólnopolskiej, ale reprezentują nasz region w różnych dyscyplinach kolarskich – mówi burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha. 

Przybyłych z całej Małopolski zawodników i gości przywitał dyrektor MCK Andrzej Lichosyt. Spotkanie rozpoczęła projekcja filmu przypominającego postać legendarnego w środowisku kolarskim trenera Piotra Karkoszki.

-Miniony rok był nadzwyczajny w naszej historii. Oby się taki rok powtórzył i oby się nie powtórzył, bo straciliśmy najwspanialszego działacza kolarskiego, który prowadził Klub Sokół Kęty, wychował mnóstwo olimpijczyków. Na ostatniej olimpiadzie była trójka jego wychowanków. Strata jest niepowetowana. Z drugiej strony był to rok wielkich sukcesów. Dość powiedzieć, że na olimpiadzie w Tokio na 8 reprezentantów Polski, 5 pochodziło z Małopolski. Tego nigdy wcześniej nie było – mieliśmy jednego reprezentanta i to był wielki, wielki sukces. Mamy całe mnóstwo młodych zawodników, którzy chcą iść śladami naszych olimpijczyków, naszych mistrzów. Jest potencjał – mówił Marek Kosicki, prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego. 

Wybitnego trenera wspominała też olimpijka z Tokio i Rio de Janeiro Anna Lafourte (Plichta), wychowanka Klubu Sokół Kęty, której działacze związku kolarskiego wręczyli wczoraj na scenie MCK pamiątkowe wyróżnienie z okazji zakończenia kariery sportowej. 

-Pochodziłam z ubogiej rodziny, nie było nas stać na to, żeby rodzice kupili nam rowery, ale właśnie trener Karkoszka dał nam sprzęt i szansę. Skoro jesteście tutaj to znaczy, że ta szansa jest także przed wami – mówiła z łzami w oczach do młodych zawodników – Jesteście na początku tej swojej drogi i wszystko jest w waszych rękach. To są codzienne decyzje, codziennie trzeba stawiać czoło wszystkim przeszkodom. Pogoda w Polsce jest trudna do trenowania kolarstwa, ale chcę, żebyście wierzyli w to, że jeżeli dacie z siebie 100% to każdy z was może mieć później koszulki mistrza Polski, medale, pojechać na olimpiadę. To wszystko jest możliwe, jeżeli w to bardzo mocno uwierzycie. 

Oprawę artystyczną wydarzenia zapewniła góralska muzyka Małych Śwarnych. Relacja filmowa – w najbliższym “Przeglądzie Tygodniowym”. 

Print Informacja z dnia 28-02-2022, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 395 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE