RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 64
Hala lodowa – z fotowoltaiką

Na świeżo odnowionym dachu Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu – wyremontowanym dzięki wsparciu w wysokości 50% z Ministerstwa Sportu – pojawiła się mikroinstalacja fotowoltaiczna. Jeśli pomysł się sprawdzi, w przyszłości planuje się montaż urządzeń również na innych obiektach MCSiR-u.

-W związku z tym, że w pierwszej połowie roku udało nam się wyremontować  dach, pojawiła się możliwość ułożenia instalacji fotowoltaicznej. Udało nam się wygospodarować środki, co pozwoliło na wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznej, która pozwoli na wygenerowanie oszczędności na energii elektrycznej, której cena znacząco rośnie. Jest to jakiś etap. Liczymy, że kolejne instalacje pojawią się na kolejnych obiektach. Ze względu na specyfikę tego obiektu, zależało nam, żeby wykonać ją jeszcze w tym roku budżetowym, gdyż warunki przyłączeniowe są korzystniejsze – tłumaczy dyrektor MCSiR Krzysztof Łapsa. 

Oto jaką metamorfozę przeszedł w ostatnim czasie obiekt Miejskiej Hali Lodowej:

Miejska Hala Lodowa w lipcu 2020 roku

Miejska Hala Lodowa – październik 2021

Obiekt MHL czekają kolejne prace i ulepszenia, dzięki pozyskaniu następnego 50% dofinansowania z Ministerstwa Sportu. Zapewnią one prawidłowo działający system osuszania powietrza, co pozwoli wyeliminować problem mgły nad taflą lodową. Ale to nie wszystko – planuje się także wymianę dachu, stolarki i remont elewacji maszynowni, wymianę band na spełniające wymogi licencyjne do grania w pierwszej lidze hokeja na lodzie, remont elementów szatni i dwóch łazienek, a także modernizację hali także od strony wschodniej i zachodniej. 

-Głównym naszym celem jest utrzymanie ciągłości pracy tego obiektu. Jeżeli mamy możliwość pozyskania środków, staramy się to jakoś wykonać.  Nie obciąża to budżetu mieszkańców Nowego Targu – jest to w części finansowane czy to ze środków unijnych, czy ze środków Ministerstwa Sportu. To próba uporządkowania czegoś, co musi działać – mówi dyrektor MCSiR, podsumowując ogół prac, jakie w ostatnich miesiącach zostały wykonane w hali lodowej. A są to m.in. wymiana okien, remont sali gimnastycznej, stworzenie wielkoformatowej Galerii Olimpijczyków oraz Sali Tradycji, remont pokrycia dachowego, modernizacja części oświetlenia treningowego, czy renowacja schodów.

-Schody zostały wykonane przez pracowników w ramach prac konserwatorskich. My mamy tutaj przestój techniczny w ciągu lata, który staramy się wykorzystać na bieżące remonty – mówi dyrektor Krzysztof Łapsa. 

Warto dodać, że pozyskane w tym roku, ministerialne dofinansowanie, poza halą lodową obejmie także inne obiekty Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji, m.in. wymianę nawierzchni kortów tenisowych przy hali “Gorce” oraz modernizację monitoringu i systemu ppoż. na miejskiej pływalni.

Print Informacja z dnia 11-10-2021, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 148 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE