RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 391
Okrągłe urodziny Galerii "Jatki” – 30-letnia perła

Było jak za dawnych zdrowych czasów. Przygotowania do bardzo okrągłych, bo 30-tych urodzin Galerii BWA „Jatki” trwały długo, ale zakończyły się świętem kilkugodzinnym, z tłumem gości, który znów wypełnił wnętrze przybytku sztuki radosnym rozgwarem.

Wszystko zaczęło się swingowym koncertem w serdecznie zbratanej z Galerią placówce, czyli Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia. Tam popołudniowy czas wypełniły podziękowania dla wszystkich, którzy przybytek sztuki tworzyli i sprawiają, że trwa, rozkwita, promieniuje, zaraża twórczym bakcylem.

Energetycznym, swingowym koncertem uraczył wszystkich gości szkolny Big Band pod dyrekcją pani dyrektor Marty Łapczyńskiej. A goście byli również z Krakowa, Nowego Sącza, Zakopanego.

Galeria-jubilatka została uhonorowana Medalem „Polonia Minor”, który przywiózł i wręczył wicedyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego – Dariusz Gawęda.

Po życzeniach, gratulacjach, prezentach, przemowach – świętowanie przeniosło się w galeryjne mury. Oczy cieszą tam urodzinowe „Prezentacje Nowotarskie” – tym razem w zupełnie innej formule. Do pokazania dzieł zostało zaproszonych 39 artystów. Są to uczestnicy pierwszych Prezentacji Nowotarskich, absolwenci ASP z Nowym Targiem związani, stypendyści Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu, również artyści – szefowie różnych Galerii, z którymi przez 30 lat współpracował nowotarski przybytek sztuki. Było więc trochę refleksyjnie, nostalgicznie, ale też entuzjastycznie – tak, jakby kończył się smutny, przytłaczający czas.

To, co za sprawą gastronomicznych sponsorów wjechało na stoły – było osobnym dziełem sztuki. Przyjaciółki galerii przygotowały torty. Było więc na czym postawić urodzinowe świeczki i sztuczne ognie. A strawą dla ducha, którą można smakować dłużej, stał się jak zwykle pięknie wydany katalog towarzyszący urodzinowej wystawie.

Bardzo miłą niespodziankę sprawił swoim przybyciem z Krakowa jeden z uczestników wystawy – brat Jacek Hajnos, dominikanin-artysta, całym sercem zaangażowany w pomoc bezdomnym, ubogim, niepełnosprawnym. 

Wkrótce – szerzej.

(asz)

Print Informacja z dnia 04-10-2021, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 921 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE