RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 65
Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim Turbacz Downhill – już w tę sobotę!

Mistrzostwa Polski w zbieganiu górskim Turbacz Downhill to jedyne wydarzenie w Polsce w takiej formule. To jednocześnie najszybszy i najbardziej ekstremalny bieg górski – 5 kilometrów czystego zbiegu, ani chwili wytchnienia na trasie i maksymalne tętno utrzymujące się od startu do mety.

II edycja tego wyjątkowego wydarzenia organizowana przez Fundację Rozwoju Sportu i Promocji Obronności „MURAWA” odbędzie się już 18 września 2021 w Nowym Targu. Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Nowy Targ.

Trasa Turbacz DH stworzona jest przez znanego nie tylko na Podhalu biegacza-emeryta Piotra Biernawskiego, który na Turbaczu był już co najmniej 1300 razy. Turbacz DH to 5 kilometrów czystego zbiegu, ani chwili wytchnienia na trasie i maksymalne tętno utrzymujące się od startu do mety. Utrzymanie tempa na pięciokilometrowej trasie usłanej kamieniami to nie lada wyzwanie. Wygrają najszybsi, o świetnej kondycji, szybkich nogach i niesamowitej odwadze.

II edycja tego wyjątkowego wydarzenia organizowana przez Fundację Rozwoju Sportu i Promocji Obronności „MURAWA” już 18 września 2021 w Nowym Targu.

Współorganizatorem wydarzenia jest Miasto Nowy Targ, stolica Podhala mająca ogromny potencjał, aby stać się mekką biegów górskich. Promocja sportu i turystyki jest dla Miasta bardzo ważna. Bieg rozgrywany jest głównie na terenach Gminy Nowy Targ, która jest Głównym Partnerem Wydarzenia.

Impreza rozgrywa się dzięki wsparciu finansowemu Miasta Nowy Targ oraz Gminy Nowy Targ. Dzięki ich wsparciu możliwa jest organizacja wydarzenia na wysokim poziomie i przygotowanie bogatych pakietów startowych dla Zawodników, a także nagród finansowych. Ponadto na najlepszych zawodników czekać będą nagrody rzeczowe od Partnerów wydarzenia: marki Saxx, dr. Bacty, Term Gorący Potok.

I edycja rozegrała się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych – przy Schronisku na biegaczy czekał śnieg, a w niższych partiach kałuże i błoto. Mimo tego najlepszy czas zbiegu uzyskany przez Piotra Jaśtala, reprezentanta Polski w biegach górskich, wynosił 16 minut i 15 sekund. 2 miejsce zajął mieszkaniec Nowego Targu Piotr Kostela z czasem 16:53, 3 miejsce natomiast zajął Mieczysław Jałocha z czasem 16:56. Wśród Pań miejsce 1 zajęła Kamila Perucka z czasem 18:09, 2 miejsce zajęła mieszkanka Nowego Targu Katarzyna Węgrzyn z czasem 21:28, natomiast 3 miejsce Joanna Drabik z czasem 22:13.

Turbacz DH to niezwykłe wydarzenie w świecie biegów stworzone z myślą o biegaczach lubiących dreszczyk emocji, adrenalinę i zbiegi górskie. Na uczestników tegorocznej edycji czekać będzie mnóstwo emocji i pozytywnej energii!

Podstawowa zasada Turbacz DH jest prosta: kto najszybciej na dole, ten wygrywa! Zawodnicy podzieleni na 2 kategorie (kobiety, mężczyźni) startują pojedynczo w 20 sekundowych odstępach czasu.

Start znajdować się będzie przy Schronisku Górskim PTTK na Turbaczu (na start Zawodnicy docierają samodzielnie). Miasteczko oraz biuro zawodów zlokalizowane będą na Długiej Polanie w Nowym Targu.

W pakiecie startowym Zawodnicy znajdą koszulkę, wejściówkę do Term Gorący Potok, gadżety od Partnerów i Sponsorów, a na mecie czekać na nich będzie wyjątkowy medal. Zapisy online możliwe są do 16.09.

Natomiast istnieje również możliwość zapisania się na miejscu w dniu zawodów (18.09).

Link do wydarzenia na Facebooku -> https://www.facebook.com/events/280201330051535/ 

Link do strony głównej na Facebooku -> https://www.facebook.com/TurbaczTrail 

Link strony zapisów -> https://b4sportonline.pl/turbacz_trail/zapisy_na_ii_mistrzostwa_polski_w_z_bieganiu_gorskim_turbacz_dh 

Print Informacja z dnia 15-09-2021, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 979 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE