RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 103
Agnieszka Banaś zagra w Altanie

Kolejny koncert w ramach cyklu „Muzyczne Niedziele w Altanie" już w najbliższą niedzielę 1 sierpnia o godz.17.00, kiedy to wystąpi dla Państwa Agnieszka Banaś z akompaniamentem pianisty Romana Wierciocha. Wstęp wolny. Koncert w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

Agnieszka Banaś - wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Nauczycielka języka polskiego jako obcego. Urodziła się 03.01.1982 r w Kielcach. Studiowała w Krakowie. Absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim i Nauczania języka polskiego jako obcego na Uniwersytecie Pedagogicznym. Mieszka w Nowym Targu.

Śpiewem zajmuje się od dziecka. Głos profesjonalnie kształciła przez wiele lat u różnych nauczycieli, otwierając się na różne style muzyczne. Współzałożycielka zespołu wokalnego Strojone. Aktorka i wokalistka w widowiskach teatralnych: „Preludium Słowiańskie", „Hulanki", „Alchemia światła, „Body Art Installation" w reż. A. Glińskiej i „Aujourd'hui c'etait mon anniversaire" w reż. R. Baroud. Inicjatorka, organizatorka i prowadząca warsztaty i spotkania z kulturą tradycyjną.

Od 2019 występuje z własnym materiałem autorskim. Pod koniec 2020 wydała dwa single pt. „Plączą się nici" i „Chcę latać". Pierwszego utworu z wideoklipem można posłuchać na kanale YouTube. A już wkrótce pojawi się także teledysk do singla „Chcę latać". Chciałaby jeszcze w tym roku wydać autorski album, szuka sponsorów, którzy pomogliby zrealizować ten cel. Inspiruje się polską muzyką ludową i muzyką świata. We własnych kompozycjach przemyca te inspiracje. Współpracuje z różnymi muzykami i zespołami. Z ukraińskim zespołem Joryj Kłoc wydała singiel: Do ciebie Kasieńko/Vcora Kupajlo. Z zespołem Wataha Drums, Strojone i Art Color Ballet współtworzy widowiska teatralne.

Po długiej pandemicznej przerwie i rehabilitacji głosu wraca na nowotarską scenę. Ten koncert zagra z Romanem Wierciochem - pianistą.

Print Informacja z dnia 28-07-2021, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 543 razy
Źródło: MOK więcej z tej kategorii (MOK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE