X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 84
W plenerze przy lodowisku – dla domu i otoczenia

NOWY TARG. Po dwóch latach przerwy, w siłą rzeczy ograniczonej formie, wróciły do stolicy Podhala targi budowlane. Przez dwa weekendowa dni gościły one w sąsiedztwie Hali Lodowej. Wadowicka Agencja PROMOCJA cieszącą się dużym zainteresowaniem targową imprezę organizuje Nowym Targu od prawie ćwierć wieku. Tym razem jednak targi przybrały formułę wyłącznie plenerową i ekologiczną.

– Pandemia pokazała, że ludzie jednak potrzebują bezpośredniego kontaktu – mówi Wioletta Ochman, organizatorka Podhalańskich Dni. – Czyli nie mają szansy targi on-line. Musi być „be to be”. Stąd pomysł właśnie takiego charakteru. Osoby, które tutaj przyszły, spotkały się z fachowcami i dostały w ofercie to, co teraz na rynku jest najlepsze, najkorzystniejsze dla naszego domu – już zbudowanego lub będącego w planach i potrzebującego ekologicznych rozwiązań.   

Stąd pojawili się producenci ciekawych kotłów gazowych, stąd szeroka oferta pelletu, odnawialnych źródeł energii, zwłaszcza fotowoltaiki. Prócz stoisk firm oferujących panele i systemy fotowoltaiczne, przydomowe oczyszczalnie ścieków czy centralne odkurzacze, duże  zaciekawienie zwiedzających budziły samochody z elektrycznym napędem. Takich cichych aut z zieloną rejestracją – choć wciąż nie są tanie – przybywa na naszych drogach. Przybywa też punktów ładowania. Stoiskom wystawców towarzyszyły foodtrucki, każdy z czymś innym do przekąszenia.

– Bardzo się cieszę, że te targi są, a w plenerowej ekspozycji można ugościć wszystkich, którzy w jednym miejscu oferują coś bardzo pożytecznego i potrzebnego dzisiaj – Grzegorz Watycha, burmistrz Nowego Targu. – Każdy właściciel, którego czeka wymiana źródła ogrzewania na ekologiczne, może znaleźć różne produkty, różnych producentów. Może porozmawiać, porównać, potargować, ale też dowiedzieć się o możliwości dotacji do kotłów, które w najbliższych latach w całej Małopolsce, także i w Nowym Targu, trzeba wymienić.

 

Stoisko doradców energetycznych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i ekodoradców z Urzędu Miasta ulokowano tuż przy Hali Lodowej. A konsultacje z nimi odpowiadały na pytania, jak można zmniejszyć wydatki związane z przestawieniem się na ekologiczne ogrzewanie. Tu można było zasięgnąć informacji o programie „Czyste powietrze”, ulgach termomodernizacyjnych i programie „Mój prąd”.

– Urząd Miasta ze swojej strony ma do zaoferowania dwa programy dofinansowań do wymiany starych, nieekologicznych kotłów – na nowoczesne gazowe lub na przyłącz do miejskiej sieci ciepłowniczej – przypominał Sylwester Magiera, ekodoradca w Urzędzie Miasta Nowego Targu. – Można też uzyskać informacje dotyczące odnawialnych źródeł energii, ponieważ w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego prowadzimy dofinansowania do montażu pomp ciepła, kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych.

Podhalańskie Dni Dom i Otocznie nie przewidywały w tym roku konkursów z przyznawaniem „ciupag”, ale Nowotarska Izba Gospodarcza śledzi techniczne innowacje, ma też wiedzę o kondycji branży budowlanej w regionie.

  – Wiem, że wszyscy mają robotę – cieszy się Marek Teper, prezes NIG. – A każdy, kto buduje, ma niemal obowiązek zaglądnąć tutaj, bo wszystko się zmienia i trzeba cały czas się uczyć.

Więcej informacji na stronie nowytarg24.tv.

Print Informacja z dnia 29-06-2021, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 195 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE