RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 45
Festiwal Zawodów z udziałem Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu

W najbliższy piątek, 11 czerwca br. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się Festiwal Zawodów – wydarzenie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego pod patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauki.

W Studiu Medycznym pojawią się przedstawiciele Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu: Instytutu Medycznego (pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego) oraz Instytutu Zdrowia (dietetyki, fizjoterapii, kosmetologii). Wydarzenie będzie można obejrzeć online. Organizatorzy wymagają rejestracji (organizatorzy przesyłają link do transmisji na wskazany adres mailowy).  

Z uwagi na sytuację epidemiczną, w tym roku Festiwal Zawodów odbędzie się w zupełnie nowej formule online: Studia Zawodów, Studia Medycznego oraz spotkań z przedsiębiorcami.

Zapraszamy do oglądania!

W godzinach 10:00-13:00, w ramach Studia Medycznego, studenci i nauczyciele ze szkół i uczelni medycznych oraz m.in. ratownicy, lekarze, fizjoterapeuci, pielęgniarki, położne, technicy dentystyczni i farmaceutyczni, opiekunowie medyczni, opiekunki dziecięce, technicy sterylizacji medycznej, masażyści, dietetycy oraz eksperci z zakresu zdrowia publicznego i zarządzania ochroną zdrowia będą prezentować zawody z branży medyczno-społecznej.

Kamera zajrzy na stoiska wystawiennicze przygotowane m.in. przez PPUZ w Nowym Targu. Szczegółowy opis kierunków studiów, które będą prezentowane podczas Festiwalu Zawodów znajduje się tutaj.

Program Studia Medycznego poprowadzą Agnieszka Dziekan oraz Mateusz Szymkowiak.

O Festiwalu Zawodów

Festiwal Zawodów to wydarzenie wieńczące działania prowadzone w zakresie doradztwa zawodowego dla uczniów szkół podstawowych w całym województwie małopolskim. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane po raz pierwszy w 2013 r. we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

–  Formuła Festiwalu ma charakter branżowy i polega na prezentacji zawodów, w których kształcą szkoły zawodowe oraz szkoły wyższe. Prezentacje uzupełniają przedstawiane przez małopolskich przedsiębiorców możliwości zatrudnienia w danym zawodzie. Festiwal, na przestrzeni lat, stał się ważnym miejscem spotkań uczniów, podejmujących decyzję o wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej na poziomie szkoły ponadpodstawowej i często także o wstępnym wyborze zawodu, jaki będą wykonywać w życiu – zapewniają organizatorzy.

W programie wydarzenia pojawiły się rozmowy z zaproszonymi gośćmi ze świata mediów, kultury, edukacji i nauki, biznesu, samorządu. 10 i 11 czerwca będą to m.in.: Karol Okrasa, Justyna Kowalczyk, Kamil Stoch, Jan Dąbrowski, Jan Mela, Paulina Marona, Andrzej Bargiel, Małgorzata Rdest i Paweł Orleański.

Dla uczniów przygotowano konkursy, a dla – teleporady z doradztwa edukacyjno-zawodowego. Program urozmaicą atrakcyjne pokazy tematyczne, prezentowane przez uczniów „na żywo”.

Program Studia Zawodów poprowadzą Ida Nowakowska, Katarzyna Cichopek oraz Tomasz Wolny.

Program.

Print Informacja z dnia 10-06-2021, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 335 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE