RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 72
Harcownicy i Górale czyli 59. Małopolski Wyścig Górski

Tegoroczna odsłona Wyścigu niczym magnes przyciągnęła kolarskie teamy z całego globu. Na małopolskich wymagających trasach rywalizować będą zawodowcy szykujący się m.in. do igrzysk w Tokio. Zapowiada się jazda na światowym poziomie.

Zapraszamy do kibicowania kolarzom na nowotarskim Rynku w najbliższą sobotę 5 czerwca o 17:00! Małopolski Wyścig Górski odbędzie się dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Nowy Targ.

Lista startowa 59. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego zamknęła się wyjątkowo szybko. Telefon do dyrektora sportowego zawodów Marka Kosickiego raz po raz brzęczał od przychodzących połączeń, a na mailową skrzynkę każdego dnia spływało po kilka zgłoszeń. Limit zawodników osiągnięto w rekordowym tempie. Nic dziwnego – dla wielu zawodników start w Wyścigu będzie ostatnim sprawdzianem przed Igrzyskami Olimpijskimi w Tokio. Kto wie – może w peletonie jest już złoty medalista?

Już teraz można zadać sobie pytanie, ilu z nich zdoła ukończyć wyścig. Bo, jak pokazują statystyki, rozgrywana w Małopolsce rywalizacja należy do jednej z najtrudniejszych w tej części Europy. W dotychczasowych edycjach wystartowało 5 735 kolarzy, a ukończyło je 3 264 z nich. Czyli 57% startujących, chociaż bywały jeszcze gorsze rezultaty. W 1970 roku odsetek ten wyniósł tylko 36%, a w latach 2004 i 2005 -37%.

Jak będzie w tym roku? Trasy tradycyjnie już zapowiadają się na wymagające. Zaplanowany na czwartek 3 czerwca prolog MWG to półtorakilometrowa ciągła wspinaczka w okolicach wiekowego Klasztoru Kamedułów w Lasku Wolskim. Dzień później peleton melduje się w Solnym Mieście – Wieliczce, by stamtąd rozpocząć jazdę w kierunku myślenickiej Góry Chełm. To ten szczyt będzie finiszem liczącego 124 kilometry etapu. Wąski, kręty podjazd zweryfikuje moc w nogach niejednego kolarza. W sobotę 5 czerwca kolarze wyruszą spod zbudowanego w XIV wieku niepołomickiego Królewskiego Zamku. Dopingowani brawami od tamtejszych mieszkańców, zmierzać będą na Rynek w Nowym Targu. Będzie to najdłuższy, mierzący 142 kilometry etap tegorocznej edycji MWG. Finałowa odsłona z pewnością zasługuje na miano królewskiej. Wszak zwieńczeniem niedzielnego etapu będzie ukryty hen wysoko między starymi drzewami wierzchołek Przehyby. Znajduje się on na wysokości 1 175 m n.p.m. i podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem pewnie zdecyduje on o końcowej klasyfikacji tego prestiżowego wydarzenia. Dla porządku dodajmy, że start ostatniego etapu będzie miał miejsce w położonej w przepięknej krainie Orawy - Jabłonce.

„Zachęcam do odwiedzin strony internetowej Wyścigu. Pod adresem www.tourofmalopolska.eu można znaleźć szczegółowy program każdego etapu i sprawdzić, o której godzinie złożony z kolarzy z całego świata peleton przejedzie przez naszą okolicę. Na stronie są również szczegółowe mapy tras, na których rywalizować będą szosowcy" – zachęca Marek Kosicki.

Małopolski Wyścig Górski przyciąga także uwagę mediów – patronatami medialnymi wydarzenia zostały największe regionalne redakcje: TVP3 Kraków, Radio Kraków oraz Gazeta Krakowska.

Patronat honorowy nad Małopolskim Wyścigiem Górskim objął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego. Partnerem głównym jest Województwo Małopolskie.

Print Informacja z dnia 02-06-2021, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1083 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE