X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 102
Nowotarskie Pożegnanie Lata

W dniu 13 września (niedziela) w godz.11.00-22.00 w Parku Miejskim odbędzie się Nowotarskie Pożegnanie Lata, czyli cykl koncertów muzycznych, występów zespołów regionalnych i chórów, a także zawodów sportowych.

Wydarzenie to odbędzie się w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Wstęp wolny.

Zagrają dla Państwa: Lubelska Federacja Bardów, Megitza, Duet Ryczy-Prycza, Cold Gregories, Mirosław Witkowski z Chórem Srebrne Nutki i Studiem Piosenki Septyma z projektem „Mozart kontra Sinatra", a także Bosski Roman.

Wystąpią także: Zespół Góralski Hyrni i Młodzi Hyrni, Siostry Szewczyk, Studio Piosenki Septyma, Miejska Orkiestra Dęta, Dziecięcy Zespół Góralski Mali Śwarni, Miejski Nauczycielski Chór Gorce.

Dodatkowo odbędą się rozgrywki i zawody sportowe: Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Burmistrza z Winter Classic, Zawody deskorolkowe, rowerowe i hulajnogi, a także rozgrywki w boule.

Zatem będzie się działo. Szczegółowy program poniżej.

 

Park Miejski

Godz.11.00 Zespół Góralski Hyrni i Młodzi Hyrni

Godz.11.30 Siostry Szewczyk

Godz.11.45 Studio Piosenki Septyma

Godz.12.30 Miejska Orkiestra Dęta

Godz.13.00 Dziecięcy Zespół Góralski Mali Śwarni

Godz.13.30 Miejski Nauczycielski Chór Gorce

Godz.14.00 Duet Ryczy-Prycza

Godz.15.00 Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna przez Sztukę IX-edycja

Godz.16.00 Bosski Roman oraz ogłoszenie wyników zawodów

Godz.17.00 Megitza

Godz.18.30 Lubelska Federacja Bardów

Godz.20.00 Cold Gregories

 

Dodatkowo:

Zawody o Puchar Burmistrza w Siatkówkę plażową z Winter Classic

Zawody deskorolkowe, rowerowe i hulajnogi

Rozgrywki gry w boule

 

Duet Ryczy-Prycza

Duet tworzą: Wojciech Skibiński - aktor Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie; oraz Krzysztofa Taraszka. Usłyszą Państwo najwspanialsze pieśni Cohena w niezapomnianym tłumaczeniu Macieja Zembatego.

 

Mozart kontra Sinatra – Aktywizacja Integracyjna przez Sztukę IX-edycja

Projekt realizowany przez Mirosława Witkowskiego i Stowarzyszenie Muzyka Świata Akord. Mirosław Witkowski to muzyk, wokalista, kompozytor, manager, organizator koncertów kameralnych i plenerowych, recitali, warsztatów muzycznych, nauczyciel śpiewu i emisji głosu. Śpiewając, kreatywnie łączy elementy techniki klasycznej i rozrywkowej. Wraz z zawodowymi muzykami w nowotarskiej edycji „Mozart kontra Sinatra" wystąpią Chór Srebrne Nutki działający przy Klubie Seniora oraz Studio Piosenki Septyma działające w MOK Nowy Targ.

 

Bosski Roman

Artysta raper, producent, wydawca, promotor zdrowego stylu życia, patriotyzmu, rozwoju osobowego, twórca autorskich warsztatów profilaktyczno-motywacyjnych połączonych z koncertem hip-hop, producent składanek hip-hopowych i teledysków motywacyjnych z udziałem gwiazd rapu i mistrzów sportu. oraz ogłoszenie wyników zawodów

 

Megitza

Urodzona w Zakopanem w wieku 16 lat sama wyemigrowała do USA, gdzie ożyło jej marzenie o dzieleniu się muzyką, która od zawsze pulsowała w jej góralskich żyłach. Krytycy opisują jej muzykę jako „muzyka na nowe milenium". Doszukują się w niej inspiracji kulturą bałkańską, latynoską, etno-jazzem, popem, reggae, a nawet rockiem; lecz to nie gatunki muzyczne, a ludzkie życie i uczucia niezmiennie pozostają kompozycyjnym kompasem Megitzy. Dopełnieniem niebanalnego charakteru artystki jest jej kontrabas.

 

Lubelska Federacja Bardów

Zespół stworzyli i tworzą laureaci najważniejszych festiwali piosenki artystycznej. Jest to więc oryginalna formacja estradowa proponująca własne rozumienie rozrywki. Występuje od maja 1999 roku. Sposobem organizacji pracy przypomina krakowską Piwnicę pod Baranami, gdzie jest wielu autorów, kompozytorów i wykonawców. Czerpie wzorce z folkloru Kresów, muzyki klasycznej; nawiązuje do ambitnych nurtów rocka i popu. Charakteryzuje się niespotykaną potęgą głosów, a także wyjątkową dbałością o stronę muzyczną i tekstową.

 

Cold Gregories

Zespół Cold Gregories uformował się w Nowym Targu. Cechuje go rozpoznawalne klasyczne ciężkie brzmienie, nie pozbawione jednak melodyjności.

Print Informacja z dnia 04-09-2020, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 751 razy
Źródło: MOK więcej z tej kategorii (MOK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE