RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 88
Podziękowania i pożegnania na sesji

Wieloletnia radczyni prawna Teresa Ludzia oraz Hanna Korczak, podinspektor w Wydziale Rozwoju, Urbanistyki i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Nowy Targ przechodzą na emeryturę. W trakcie poniedziałkowej sesji władze miasta oraz radni podziękowali im za dotychczasową pracę i wręczyli dyplomy, kwiaty oraz prezenty zasłużonym pracownicom magistratu.

Hanna Korczak w nowotarskim magistracie przepracowała 23 lata. Łącznie ma za sobą 40 lat pracy zawodowej. Podinspektor w Wydziale Rozwoju, Urbanistyki i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Nowy Targ przeszła na emeryturę.

– Mamy przekonanie że towarzyszy pani satysfakcja zawodowych dokonań i poczucie dobrze spełnionego obowiązku. Dziękujemy za wieloletni wysiłek podejmowany dla lokalnej społeczności i okazaną pomoc i życzliwość. Wyrażamy wdzięczność za aktywną współpracę, która przebiegała w twórczej i przyjaznej atmosferze – mówił przewodniczący Rady Miasta Nowy Targ, Grzegorz Luberda. – Przed panią czas na urzeczywistnienie pragnień i pasji, które do tej pory ustępowały miejsca powinnościom urzędnika samorządowego. Życzymy pani pogody ducha, twórczych sił i aktywności potrzebnych do realizowania swoich planów i zamierzeń, a nade wszystko dobrego zdrowia. 

Teresa Ludzia, swoją pracę dla Urzędu Miasta rozpoczęła jeszcze w latach 90-tych, za czasów sprawowania burmistrza Czesława Borowicza. Przez 24 lata reprezentowała Stolicę Podhala jako radca prawny.

 – Składamy pani serdeczne życzenia, realizacji dalszych planów, wspieranych dobrym zdrowiem i zasłużoną satysfakcją zawodowych dokonań oraz wszelkich pomyślności w życiu osobistym. Dziękujemy za wieloletnią współpracę, za okazywaną pomoc oraz dzieleniem się swoim doświadczeniem zawodowym podpartym długoletnim stażem pracy – mówił Grzegorz Luberda.

Władze miasta wraz z przewodniczącymi Rady Miasta oraz radnymi wręczyli im dyplomy za wieloletnią pracę na rzecz urzędu, kwiaty oraz prezenty. 

 – Propozycję pracy w Urzędzie Miasta otrzymałam już od burmistrza Józefa Ramsa, był to rok 1990, ale wówczas nie byłam gotowa przyjąć tej propozycji. Następna propozycja padła ze strony Czesława Borowicza i w tym momencie już nie wahałam się, przyjęłam ją i rozpoczęłam pracę 5 lutego 1996 roku – wspominała Teresa Ludzia w trakcie sesji. – Drzwi do mojego pokoju w tym dniu praktycznie się nie zamykały, wielu pracowników przychodziło z swoimi sprawami, inni z ciekawości. W chwili przerwy spojrzałam na zegarek i była już godzina 15:00, spojrzałam w okno i dojrzałam trzy piękne kasztany, które rosną na podwórku tego budynku. Wyobraziłam sobie jak pięknie będą wyglądały czy to wiosną czy jesienią. Ten widok spowodował, że stwierdziłam, że dobrą decyzję podjęłam.

Teresa Ludzia reprezentowała miasto w niezliczonych na przestrzeni lat sprawach sądowych. Sama jednak najmilej wspomina sprawę związaną z nowotarskim lotniskiem z 1996 roku, zaskarżoną uchwałę Rady Miasta Nowego Targu w temacie stawek za wodę i ścieki oraz skargi na postanowienia Wojewody Małopolskiego w przedmiocie zobowiązania gminy Miasto Nowy Targ do zapłaty na rzecz powiatu nowotarskiego kwot tytułem zwrotu kosztów postępowania w sprawie ustalenia odszkodowania w trybie przepisów ustawy z 2003 roku o szczególnych zasadach odszkodowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych.

PIOTR STARMACH

Print Informacja z dnia 29-07-2020, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 865 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE