X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 114
Plan wykonany w stu procentach

Hokeiści Podhala Nowy Targ są w już w połowie drogi do półfinału. „Szarotki’ w starciu z GKS Katowice po raz drugi wykorzystały atut własnego lodowiska, wygrały 2:1 i w rywalizacji do czterech wygranych prowadzą 2:0. Teraz rywalizacja przenosi się na Śląsk gdzie we środę i czwartek rozegrane zostaną kolejne dwa mecze.

W porównaniu z meczem sobotnim w składzie Podhala zbrakło Ivana Puzica i Kyle’a Campbella. To pokłosie wirusa żołądkowego jaki zadomowił się w szatni „Szarotek”. Dopadł on też kilku innych zawodników, m.in. Adriana Słowakiewicza, Alexandra Petterssona czy Macieja Sulkę. Ci jakoś jednak zdołali się pozbierać.

Pierwsza tercja bez bramek, za to z dużą ilością kar z obu stron. Oba zespoły zwodziły jednak podczas okresów gry w liczebnych przewagach. W momencie gry pięciu na pięciu lepsze wrażenie sprawiali przyjezdni, dla których wyśmienitą okazję zmarnował Błażej Salamon, z metra nie trafiając do odsłoniętej bramki Podhala. W szeregach gospodarzy bliski szczęści był z kolei Dylan Willick, ale Robin Rahm obronił jego uderzenie.

Druga tercja to rosnąca przewaga katowiczan, którzy w 26 min objęli prowadzenie mimo liczebnego osłabienia. Po indywidualnej akcji i uderzeniu Grzegorza Pasiut, krążek wpadł do bramki Podhala po czym z niej wypadł i sędziowie uznali gola dopiero po analizie video.

Już w 109 sekundzie tercji trzeciej „Szarotki” wyrównały. Jan Bulin w rogu lodowiska wywalczył krążek, dograł go przed bramkę do nadjeżdżającego Samu Suominena ten uderzył bez przyjęcia na tyle mocno i precyzyjnie, że Rahm nie zdążył z interwencją.

W 57 min blisko 3 tysięczną publiczność w euforię wprawił Tomas Franek, który po dograniu od Emila Sveca nie zastanawiając się huknął ze środka tercji katowiczan zrywając „pajęczynę” z bramki rywala.

Ten gol rozstrzygnął losy tego spotkania.

– Przez dwie tercje graliśmy tak jak sobie założyliśmy. Niestety w trzeciej tercji przez nieodpowiedzialne zachowanie niektórych zawodników mecz wymknął się spod naszej kontroli. Takie błędy jak popełniliśmy przy obu straconych golach są na tym poziomie niedopuszczalne. Bardzo nad tym ubolewam, bo bardzo ciężko harowaliśmy w tym meczu, a wracamy z niczym. Dla nas to najbliższe środowe spotkanie jest tak naprawdę meczem o być albo nie być – ocenił trener Katowic, Piotr Sarnik.

– Ten wirus bardzo nam pokrzyżował nam plany. Sprawa była na tyle poważna, że część zawodników potrzebowała pomocy lekarskiej. Tym większy szacunek dla zespołu, że w takiej sytuacji potrafiliśmy wygrać to spotkanie. Duża zasługa w tym naszych fanów, którzy i dziś, i wczoraj byli dla nas olbrzymim wsparciem. I za to w swoim i wszystkich zawodników imieniu bardzo dziękuję. Prowadzimy 2:0, ale mamy wciąż duży respekt dla naszych rywali. W poniedziałek zawodnicy dostali zalecenie by zostać w domu. Musimy przewietrzyć naszą szatnię.– powiedział trener Podhala, Phillip Barski.

KH Podhale Nowy Targ – GKS Katowice 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Bramki: 0:1 Pasiut 27, 1:1 Suominen (Bulin, Franek) 42, 2:1 Franek (Svec, Valentino) 57.
Podhale: Odrobny – Suominen, Seed, Jencik, Willick, Svec – Chaloupka, Wsół, Pettersson, Dziubiński, Nattinen – Mrugała, Sulka, Franek, Bulin, Neupauer – Stadel, Kamieniew, Siuty, Valentino, Słowakiewicz.
GKS: Rahm – Proseland, Wajda, Mularczyk, Pasiut, Krężołek – Salmi, Franssila, Cimzar, Makkonen, Turtiainen – Tomasik, Jaśkiewicz, Michalski, Łopuski, Kolusz – Ozols, Krawczyk, Paszek, Starzyński, Salamon.
Sędziowali: Michał Baca, Paweł Kosidło.
Kary: 8-12 min.
Widzów: 2500

Print Informacja z dnia 24-02-2020, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 645 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE