X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 54
Turbacz Winter Trail VII w rekordowej obsadzie

Ponad 500 zawodników i zawodniczek wzięło udział w 7 już edycji Biegu Górskiego Turbacz Winter Trail. Tym samym rekord frekwencji został pobity. W tym roku organizatorem biegu była Fundacja Rozwoju Sportu i i Promocji Obronności „Murawa”, a współorganizatorem Miasto Nowy Targ.

– Duży wpływ na frekwencję miała zapewne pogoda. Warunki atmosferyczne dopisały w stu procentach. Najwięcej zapisów było w ostatnim tygodniu kiedy prognozy były już wiarygodne i pogoda była do przewidzenia. Nawet musieliśmy troszkę opóźnić start bo liczba osób chętnych sprawiła, że nie nadążaliśmy z przyjmowaniem zapisów – mówi Paweł Sala, jeden z przedstawiciela Fundacji „Murawa”

Tradycyjnie rywalizowano na dwóch dystansach: 10 i 21 kilometrów. Po raz pierwszy odbył się też bieg dla osób z psami również na dystansie 21 km. Niezmiennie start i meta usytuowane były na Długiej Polanie.

Ostatecznie na krótszym dystansie wśród pań zwyciężyła z czasem 1:03:14 Martyna Adamczyk z Szydłowiec, przed Katarzyną Baranowską z Włocławka (1:07:05) i Katarzyną Węgrzyn z Nowego Targu (01:12:30). Najlepszy w rywalizacji panów okazał się Dariusz Marek z Krakowa, który na metę przybiegł po 54 minutach i 22 sekundach. Czas drugiego Zbigniewa Jaworskiego z Kluszkowiec to 55 minut i 28 sekund, a trzeciego Janusza Gawrona z Limanowej to 58 minut i 50 sekund.

Na dłuższym dystansie najszybsza wśród kobiet była Katarzyna Winiarska z Przemyśla, która pokonała trasę w ciągu 2 godzin, 23 minut i 54 sekund. Na drugim stopnia podium stanęła Anna Skupień z Rudy Śląskiej (czas: 02:29:40), a na trzecim Agnieszka Krowicka z Krakowa (czas: 02:31:26).

Jedna godzina,, 55 minut i 3 sekundy to czas najlepszego wśród panów Grzegorza Opiała z Wiśniowej. Drugi był nowotarżanin Piotr Biernawski z czasem: 01:55:23, a trzeci także reprezentant Nowego Targu Dawid Ancew z czasem: 01:55:52.

– Pierwszy raz wziąłem udział w tym biegu i tym bardziej się cieszę, że udało się zwyciężyć. Przeglądając listę startową wiedziałem, że łatwo nie będzie. Pierwszą część dystansu pokonywaliśmy w grupie sześciu osób. Mniej więcej w połowie Piotrek Biernawski postanowił narzucić mocniejsze tempo i uciec, ale razem z Dawidem Ancewem nie daliśmy się. A potem element który myślałem, że będzie moim najsłabszą stroną czyli zbiegi okazał się decydujący o moim zwycięstwie – przyznał już na mecie, Grzegorz Opiał.

W biegi z pasami „Trial na 6 łap” wyścig kobiet wygrała Agnieszka Fedorów-Skupień z Katowic, a wyścig mężczyzn wygrał Piotr Dronszczyk z Wieliczki.

Print Informacja z dnia 10-02-2020, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 993 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:









Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE