X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 78
Nowotarska Choinka Marzeń V Edycja

Paczki pod choinkę, z cudownie spełnionymi marzeniami dzieci, są już rozpakowane. Tegoroczna Akcja odbyła się rekordowo szybko. Wiele osób z niecierpliwością czekało na choinki z bombkami, które kryły dziecięce marzenia. Po 9 dniach od wystawienia choinek już ich na gałązkach nie było.

Marzenia były weryfikowane i zgodnie z wcześniejszą informacją staraliśmy się, aby kwota oczekiwanego zakupu nie przekroczyła 150 zł. Wciąż jeszcze wiele osób pyta, czy pozostały jakieś nie spełnione marzenia, bo chętnie wezmą udział w Akcji. Świadczy to o wielkim sercu i chęci pomocy dla dzieci najbardziej potrzebujących.

Przypominamy, że Nowotarska Choinka Marzeń jest kierowana do dzieci (wraz z ich młodszym rodzeństwem) z rodzin znajdujących się w szczególnie trudnej sytuacji finansowej; dzieci ze szkół podstawowych na terenie Nowego Targu. Do Akcji przystąpiły wszystkie szkoły, ogółem marzeń było 291.

Jak zwykle, w Akcję bardzo zaangażowali się: Pan Poseł Edward Siarka, Starosta Powiatu Pan Krzysztof Faber, Burmistrz Nowego Targu Pan Grzegorz Watycha, Wiceburmistrzowie: Pani Joanna Iskrzyńska-Steg, Pan Waldemar Wojtaszek. Od strony reklamowej pomagał Pan Marcin Drabik. Bombki przygotowywała Pani Maria Chmielowska-Szymoniak.

A najbardziej odpowiedzialną pracę w robieniu baniek powierzono Elfom-pomocnikom. Były to dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 11 oraz dzieci ze świetlicy przy kościele pw. Św. Jana Pawła II. Dla nich to Pan Dyrektor Pływalni Miejskiej, Krzysztof Łapsa, przekazał vouchery na basen ze środków Miasta. Szczególne podziękowania kierujemy również do szefostwa placówek i obiektów, gdzie mogliśmy wystawić choinki: Pływalnia Miejska, Firma Ryszard Steskal, Hala Handlowa SCH, Firma Supermarket Rajski. Choinka, jak co roku, była wystawiona w kościele pw. Św. Jana Pawła II. Bardzo pomocny był nam Pan kościelny Wojciech Ciężobka, który w użyczonym przez Proboszcza ks. Jana Karlaka samochodzie przewoził choinki i paczki. Dziękujemy mediom za propagowanie naszej Akcji na stronach swoich wydawnictw. Ja ze swej strony bardzo dziękuję mojemu mężowi, bez którego nie ogarnęłabym wszystkiego. Jeździł ze mną, przewożąc i dowożąc to, co było związane z organizowaniem Akcji. Szczególne podziękowania dla Grażyny Bryniarskiej za jej coroczną pomoc w Akcji jak również dla Kingi Dziedziny.

Jeszcze w ostatniej chwili podjechał samochód policji z Nowego Targu wyładowany po brzegi paczkami dla dzieci. Corocznie nasza Policja bierze udział Akcji. Bardzo dziękujemy za spełnienie marzeń w imieniu dzieci.

W imieniu organizatorów oraz dzieci - bardzo dziękujemy wszystkim, którzy spełnili dziecięce marzenia. Dzieciom życzymy, aby ich marzenia nadal się spełniały, aby te święta przyniosły im wiele uśmiechu i radości z otrzymanych prezentów.

 

Tego roku bombki co prawda zostały zerwane bardzo szybko, ale, niestety, nierozważne zrywanie baniek spowodowało, że nie osiągnęliśmy zamierzonego rezultatu. Nie wpłynęły bowiem aż 40 paczek. Jako organizatorzy informujemy, że nie jesteśmy fundacją, nie posiadamy żadnych własnych środków finansowych na zakup brakujących prezentów. Swoją pracę wykonujemy za darmo. Nieodpowiedzialnym zachowaniem zrobiono nam - jako organizatorom - oraz czekającym na wymarzone prezenty dzieciom ogromny problem i przykrość. Przychodzące po paczki dzieci nie otrzymały ich, a my - widząc ukradkiem ocierane łzy w oczach dziecka - czuliśmy wstyd, nie umiejąc wytłumaczyć, dlaczego ktoś nie dotrzymał obietnicy. Jest to niezrozumiałe, dlaczego osoby uprzedzone o konieczności przemyślenia decyzji o zerwaniu bańki bezmyślnie ją zrywają, a następnie nie spełniają marzenia.

 

Zarzucano mi, że choinki były rozstawione w sklepach i bombki mogły przypadkowo zerwać dzieci. Tymczasem wiemy, gdzie jakie bańki były wieszane, prosiliśmy o zwracanie uwagi, aby bańki zrywali dorośli - albo dzieci za pozwoleniem dorosłego - i tak było. Jest to wina wyłącznie tych osób, które zerwały i z jakiegoś powodu nie spełniły zobowiązania, które wzięły na siebie.

 

Szkoły nr. 5 oraz 4 same zrobiły brakujących 7 paczek, wiedząc, jaka jest sytuacja. Pozyskałam też sponsora - Państwo Zofia i Andrzej Daczyńscy przekazali środki finansowe na 10 paczek, corocznie pomagają nam też w zakupie brakujących prezentów. Dołączyli się Państwo Żuławińscy – stomatolodzy - oraz Pani Wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg, zakupując we własnym zakresie prezenty. Pozostałe prezenty zostały zakupione w ostatniej chwili. Część zrobiliśmy w trybie awaryjnym, jednak ubolewam, bo nie były to prezenty spełniające wypisane na karteczce marzenie dziecka. Brakujące prezenty rozwoziłam do Wigilii. Pozostały do przekazania 2 paczki, ale one trafią do dzieci po Nowym Roku.

 

Po tegorocznej edycji nasuwa się pytanie, czy nadal robimy taką Akcję, jaką jest Nowotarska Choinka Marzeń, czy też zakończymy tak wspaniale zapowiadającą się pomoc dla tych, którzy tego potrzebują.

W imieniu organizatorów życzę wszystkiego najlepszego z okazji Świąt oraz Nowego Roku spełnienia marzeń, wszelkiej pomyślności w pracy i w życiu osobistym.

Organizator i koordynator Akcji Anna Tylka

Print Informacja z dnia 31-12-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 861 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE