„Kicia Kocia w przedszkolu” dla przedszkolaków w Kinie MCK \ Miasto Nowy Targ \ Aktualności \ Nowy Targ
Logo gminy Nowy Targ przedstawiające: herb z niebieskim tłem z postacią Św. Katarzyny z atrybutami tj. miecz, pasek przy sukience, palma, korona, aureola, koło Urząd Miasta Nowy Targ
20 lutego 2026

Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Miejskie Centrum Kultury w Nowym Targu zapraszają w roku szkolnym 2025/2026 (od października do kwietnia) nowotarskie (ale nie tylko) przedszkola do udziału w ogólnopolskim projekcie edukacji filmowej pn. Edukacja Młode Horyzonty.

20260220.jpg

Spotkanie piąte odbędzie się w dniu 25 lutego (środa) o godz. 9:45. Zostanie zaprezentowany film „Kicia Kocia w przedszkolu - zestaw”, reż. Marta Stóżycka, prod. Polska 2023, 45min, dubbing, zapisy: tomasz_szlaga@mck.nowytarg.pl.

O filmie:

Kicia Kocia powraca! Uwielbianą kotkę oraz jej przyjaciół – Packa, Adelkę i Julianka – czekają nowe przygody. Tym razem spędzimy z nimi dzień w przedszkolu, zobaczymy, jak poznają nowych kolegów na placu zabaw i jak uciekają przed nagłym deszczem. Kicia Kocia pokaże nam także, jak uczy się jeździć na rowerze i jak pomaga dziadkowi zbudować szafkę dla babci. Na tę kotkę zawsze można liczyć, a jej codzienne przygody są pełne zabawy i niekończącego się śmiechu!

O projekcie:

Edukacja Młode Horyzonty to projekt dostosowany do wszystkich poziomów nauczania: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w ramach którego nauczyciele i edukatorzy wyposażani są w materiały dydaktyczne takie jak: prelekcje, karty pracy, scenariusze lekcji czy analizy psychologiczne.

MCK Nowy Targ proponuje w roku szkolnym 2025/2026 cykl filmowy dla dzieci w wieku przedszkolnym pt. „Poznajemy emocje”. Cykl składa się z 7 filmów, które prezentowane będą od października 2025 roku do kwietnia 2026 roku (jeden tytuł w miesiącu) w godzinach przedpołudniowych w MCK Nowy Targ. Koszt biletu to tylko 10zł/dziecko. Można zapisać grupę przedszkolną na cały cykl, ale istnieje również możliwość uczestnictwa grup w pojedynczych projekcjach.

Na stronie www.edukacja.mlodehoryzonty.pl zamieszczone są również szczegółowe informacje na temat filmów prezentowanych w cyklu „Poznajemy emocje” oraz materiały edukacyjne.

Dodano: 20.02.2026 Autor: m.oleksy
- dostosowania zawartości stron serwisów internetowych do preferencji użytkownika oraz optymalizacji korzystania ze stron internetowych; w szczególności pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie użytkownika serwisu internetowego i odpowiednio wyświetlić stronę internetową, dostosowaną do jego indywidualnych potrzeb, - utrzymania sesji użytkownika serwisu internetowego (po zalogowaniu), dzięki której użytkownik nie musi na każdej podstronie serwisu ponownie wpisywać loginu i hasła,
Podstawowe (wymagane)
Ułatwiające
Statystyczne