X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 338
V Międzynarodowy Turniej w Kręgle

W dniu 13.12.2019r odbył się IV Międzynarodowy Turniej w Kręgle pod patronatem Komendanta Powiatowego Policji Nowy Targ, Komendanta Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, Nowotarskiego Starosty Powiatowego, oraz Burmistrza Miasta Nowy Targ "Zadyma 2019".

Na Zaproszenie Prezydium naszego Regionu do turnieju zgłosiło się 24 drużyny !! Łącznie o puchary walczyło 108 zawodników z 18 Regionów IPA z Polski, oraz ze Słowacji.
Podobnie jak w minionym roku, kilka regionów wystawiło do zawodów kilka drużyn. Ze względu na dużą ilość zgłoszonych drużyn, po krótkiej rozgrzewce - pierwsze drużyny rozpoczęły juz rywalizację po 1600. Po godzinie 17-ej w towarzystwie Patronów V Turnieju w kręgle: Starosty nowotarskiego Pana Krzysztofa Fabera, Burmistrza Miasta Nowego Targu Pana Grzegorza Watychy, Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu Pana insp. Grzegorza Wyskiela, oraz w imieniu Komendanta KaO SG z Nowego Sącza - komendanta Placówki Straży Granicznej w Zakopanem - płk. SG Wiesława Górskiego, Przewodniczący Regionu IPA Nowy Targ Mateusz Kapołka przywitał wszystkich obecnych. Po kilku słowach skierowanych do zawodników przez Patronów - Przewodniczący przedstawił drużyny z regionów IPA: Przeworsk, Jarosław, Białystok, Zakopane, Karpacki, Gorlice, Opole Korna, Košice, Poprad - Ždiar, Nowy Sącz, Tarnów, Kielce Centrum, Wrocław, Kalwaria Zebrzydowska, Staszów, Rzeszów / w kolejności zgłaszania się do turnieju /. Do graczy dołączyły trzy drużyny z Nowego Targu, oraz z Riders of IPA LEMC Poland chapter Nowy Targ.

            Rywalizację na czterech torach rozpoczynały kolejne drużyny, a pozostali udali się na kolację, aby posileni – przystąpić do rywalizacji – zmieniając tych, którzy rozegrali mecz. W gorącej atmosferze pełnej dopingu zawodnicy kolejnych drużyn z ogromną determinacją walczyły o każdy kolejny punkt. Każde celne zbicie kręgli było nagradzany gromkim aplauzem, niezależnie od tego, z jakiej drużyny zawodnik, go zdobył!! Gra pełna poświęcenia, niemniej jednak, w klimacie wspólnej zabawy. W oczekiwaniu na swoją kolej - uczestnicy turnieju mieli możliwość spróbowania swoich sił w darta oraz trambambuli - futbolu stołowym. Goście mieli okazję zakosztować lokalnie warzonego piwa o nieporównywalnym w smaku do sklepowych produktów - tradycyjnego piwa Zadyma.

Po zakończeniu I rundy - Przewodniczący przedstawił obecnych na turnieju Arkadiusza Skrzypczaka - prezydent Sekcji Polskiej w latach 2007-2013 - wieloletniego Przyjaciela Regionu IPA Nowy Targ. Obecni mieli przyjemność poznać również Eugeniusza Kurdasa - starostę wadowickiego, oraz Pawła Farynę - starostę jędrzejowskiego. Przewodniczący, wraz sędziami wręczył uczestnikom DYPLOMY ZA UDZIAŁ drużynom, których wynik z I rundy nie pozwolił na rywalizację w finałowej rundzie o I Puchar Turnieju, oraz statuetkę dla Najlepszego zawodnika

Prezes Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej Aleksander Szymański przypomniał, iż dzisiejszy turniej stanowi ukoronowanie trzyletniej rywalizacji o Puchar Przechodni prezesa MGW na rok 2019, oraz za lata 2017-2019. Przy gromkim aplauzie Przewodniczący zaprosił do Rundy II drużyny z Zakopanego, Kielc i Nowego Targ aby rozpoczęły grę. Ostatecznie, najlepszą drużyną okazała się ekipa z IPA Zakopane, która zajęła I miejsce, wyprzedzając drużynę IPA Kielce Centrum - II miejsce, Riders of IPA LE MC Poland chapter Nowy Targ /Kostek, Leszek, Darek i Robert/ - III miejsce i IPA Nowy Targ II /Darek, Piotrek, Bartek S. i Bartek K./ - IV miejsce. Tytuł NAJLEPSZY ZAWODNIK V Turnieju w kręgle Zadyma 2019 wygrał Dawid z IPA Zakopane !!

Wszystkie drużyny otrzymały zestaw upominków od Starostwa Powiatowego Nowy Targ oraz Urzędu Miasta Nowy Targ.

Na zakończenie Prezes Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej Aleksander Szymański ogłosił wyniki i wręczył trofea: Puchar Prezesa MGW  w 2019 roku drużyna Nowy Targ I zajęła II miejsce , a Nowy Targ II zajęła III miejsce !! W roku 2019 pierwszy puchar zdobyła drużyna IPA Zakopane.

Ponadto, Puchar Prezesa MGW za lata: 2017-2019 roku nowotarskie drużyny nie pozwoliły na odebranie zwycięstwa: drużyna Nowy Targ I zajęła I miejsce, a Nowy Targ II zajęła II miejsce  !!

Turniej odbywał się we wspaniałej atmosferze przyjaźni i radości. Przede wszystkim jednak zaskoczył wysoki, sportowy poziom rywalizacji.  Chęć zdobycia jak największej ilości punków, pucharów, oraz statuetki - nie przesłoniła tego, co było głównym zamierzeniem organizowania kolejnego Międzynarodowego Turnieju w kręgle: wzajemnej radości z poznania się, radosnego spędzenia czasu, a także stworzenia lub odnowienia przyjaźni pomiędzy funkcjonariuszami policji i Straży Granicznej pracujących w odległych od siebie jednostkach...

Podziękowania dla sędziów - Leszkowi i Edkowi - którzy z zaangażowaniem wykonali naprawdę dużo pracy, Marysi za foto relację, oraz wszystkim osobom, którzy pomogły zrealizować turniej.

Osobne podziękowania składamy Mietkowi - właścicielowi i pracownikom Browaru ZADYMA - za gościnność…


Dziękujemy.

tekst: M. K.
fot: M. G.

Print Informacja z dnia 18-12-2019, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 1038 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE