RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 94
Otwarcie Targów Bożonarodzeniowych - z rekordową frekwencją

Na nowotarskim rynku ruszyły Targi Bożonarodzeniowe. Ich otwarcie – najtłumniejsze ze wszystkich dotychczasowych edycji – połączone było także z oficjalną inauguracją mobilnego lodowiska. Tak oto, wraz z rekordową ilością straganów, świetlnymi dekoracjami i świątecznymi melodiami, do Nowego Targu zawitał ten wyjątkowy nastrój, na który czeka się przez cały rok. I mimo braku śniegu, można było dziś w Stolicy Podhala poczuć magię świąt.

Program artystyczny zapewniły w tym roku dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2, soliści Septymy i Mali Śwarni. Występy odbyły się tym razem nie na scenie, a w scenerii z nowotarskim ratuszem w tle. Parę minut po 16, pod ratuszem zalśniła największa choinka udekorowana przez uczniów „dwójki” – to symboliczny moment rozpoczynający przedświąteczny sezon w Nowym Targu. Burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha witał nie tylko mieszkańców miasta, ale też okolicznych miejscowości, a także turystów. Prowadzący Bolesław Bara zwrócił uwagę na to, że to jedyny taki kiermasz w okolicy, a okazalszy znaleźć można dopiero w Krakowie. 

Potem przyszedł czas na uroczyste otwarcie Targów i przemarsz władz miasta w asyście św. Mikołaja i zespołu regionalnego Mali Śwarni wśród straganów. Długo trwały powitania z wystawcami, których w tym roku było znacznie więcej, niż w poprzednich latach. Wśród oferty, tradycyjnie – swojskie wędliny, żywe choinki, dekoracje, miód, biżuteria, ciasta, zabawki czy regionalne sery. Na nowotarski rynek po raz kolejny zawitały też zaprzyjaźnione już z mieszkańcami alpaki. Dużym zainteresowaniem cieszył się oryginalny pojazd św. Mikołaja –  Złomek RetroReanimacja VW Transporter z 1988 roku z ponad 10 tys. lampek świątecznych. 

Wieczór zakończyły występy na tafli lodowiska – najpierw lód opanowały łyżwiarki figurowe z klubu Zwyrtany, potem – młodzi hokeiści z MMKS Podhale z pokazem ice cross, wreszcie – dyskoteka i darmowa ślizgawka. 

Targi potrwają do 23 grudnia 2019 roku. W ostatni weekend przed świętami na rynku pojawi się zagroda św. Mikołaja z reniferami, a dokładnie za tydzień odbędzie się tam kolejna duża impreza – Wigilia Związku Podhalan. Wtedy będzie czas na świąteczne życzenia i symboliczne dzielenie się słodką chałką. Póki co, życzyć można udanego utargu wystawcom, a wszystkim odwiedzającym targi – by właśnie na nowotarskim rynku poczuli jedyną, niepowtarzalną magię świąt Bożego Narodzenia.

 

Print Informacja z dnia 16-12-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1406 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE