X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 71
Blog w popularyzacji biblioteki publicznej

W siedzibie Starostwa Powiatowego w Nowym Targu odbyło się ostatnie spotkanie bibliotekarzy powiatu nowotarskiego, realizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Nowym Targu w ramach Programu „Partnerstwo dla książki”. Cykl szkoleń z zakresu Social Mediów w promocji biblioteki sfinansowany został ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wykład przeprowadził Krzysztof Waśkowski, dr nauk humanistycznych, językoznawca, polonista, starszy wykładowca w Instytucie Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki w Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej. Spotkanie dotyczyło funkcji blogu, jako popularnej formy promocji biblioteki.

Szeroki wachlarz możliwości tego medium sprawia, że biblioteka może w łatwy i przystępny sposób dotrzeć do czytelników oraz osób potencjalnie zainteresowanych ofertą placówki. Blog biblioteczny to cyfrowe miejsce bogate w wartości edukacyjne, kulturalne i rozrywkowe, a także umożliwiające nawiązanie współpracy. Treści te mogą być wykorzystywane do informowania o usługach biblioteki, oceniania i komentowania lektur, przedstawienia oferty zakupowej czy publikacji relacji z imprez organizowanych przez bibliotekę. Bardzo ważne jest zachęcanie czytelników do pisania recenzji książek i ich publikowania, co stanowi wyzwanie dla użytkowników. 

Zmieniające się i coraz bardziej wymagające społeczeństwo wyznacza nowe kierunki i zadania bibliotekom, oczekując zachowania z jednej strony tradycyjnej funkcji, a z drugiej –  nowoczesności opartej na nowych formach pracy. Młodzi czytelnicy różnią się od tych sprzed 10 lat, żyją szybciej, szukają różnorodności, łatwo się nudzą. Dlatego trzeba im zaproponować zajęcia twórcze, intrygujące i przede wszystkim dynamiczne.

Współczesny bibliotekarz powinien posiadać umiejętności zastosowania przykuwającej uwagi odpowiedniej promocji, skierowanej do wybranej grupy osób. Osoba taka powinna umieć dostosować się do zmian rynkowych i wymagań użytkownika. Pracownik biblioteki poprzez dostępne platformy będzie mógł docierać do różnych grup społecznych, a znając specyfikę  i zasady funkcjonowania mediów społecznościowych prowadzić skutecznie działania w promocji swoich placówek.

Print Informacja z dnia 27-11-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 989 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE