X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 67
Majowa Kulturalna Stolica Podhala

Rozpoczynamy 3 maja (piątek) oficjalnymi Obchodami 228. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji. O godz. 11.00 rozpocznie się Uroczysta Msza Św. z udziałem Miejskiego Nauczycielskiego Chóru „Gorce" w ogrodach Kościoła Św. Katarzyny (ul. Kościelna). Następie przemaszerujemy wraz z Miejską Orkiestrą Dętą, delegacjami i pocztami sztandarowymi na Rynek pod Ratusz.

Tam odbędą się okolicznościowe wystąpienia i złożenie kwiatów pod Tablicą Pamiątkową. Na koniec zapraszamy do Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego na wernisaż wystawy „Koń a sprawa Polska. W 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę". Wstęp wolny.

Galeria Sztuki BWA „Jatki" oddział Małopolskiego Centrum Kultury „Sokół" Nowy Sącz (ul. Kościuszki 4) zaprasza 10 maja (piątek) o godz.18.00 na wernisaż wystawy: Andrzej Dziubek „MANIFEST CERATY". Andrzej Dziubek to artysta znany i ceniony jako muzyk, współzałożyciel i solista zespołu De Press, ale jest również artystą działającym w zakresie sztuk wizualnych, jest także absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Oslo (1981). Artysta - buntownik niezwykle ekspresyjny we wszystkich działaniach, które podejmuje. Wernisażowi wystawy towarzyszy film pt: HOAX „Oszustwo". Wystawa zdecydowanie warta polecenia. Wstęp wolny.

Młodzież ze szkół średnich zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu w dniu 13 maja (poniedziałek) o godz.12.00 na Koncert Michała Wierby pt. New Musicology: Kreatywność, media i muzyka. To polski pianista, kompozytor i producent, doktor instrumentalistyki oraz laureat ponad 20 najważniejszych polskich i europejskich festiwali muzycznych. Ma na swoim koncie ponad 600 zagranych koncertów i ponad 20 nagranych albumów oraz współpracę z najważniejszymi muzykami polskiej i światowej sceny muzycznej. Prekursor wykorzystania w Polsce ROLI Seaboard, nowoczesnego instrumentu elektronicznego. Wstęp wolny – zapisy szkół ponadgimnazjalnych, tel. 18 266 21 32.

Okrągła bo już 10 rocznica istnienia Grupy Regionalnej „Milusioki" będzie świętowana 14 maja (wtorek) najpierw Mszą Św. w Kościele NSPJ w Nowym Targu, a potem okolicznościowym występami od godz.13.00 w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37). „Milusioki" to dzieci i młodzież z Publicznego Gimnazjum -UZ, Szkoły Przyspasabiającej do Pracy i Szkoły Podstawowej nr 9 –UZ przy Zespole Placówek Szkolno-Opiekuńczo Wychowawczych w Nowym Targu, które uczą się śpiewów i tańców z regionu Podhala, Spisza i Orawy, kultywując tradycje ludowe, zwyczaje i obrzędy w/w regionów. Opiekunkami grupy regionalnej „Milusioki" są Renata Knap, Anna Szewczyk i Teresa Jagoda. Wstęp wolny.

Z kolei 9 edycja Noc Muzeów w Nowym Targu już 18 maja (sobota). Oficjalne otwarcie Nocy o godz. 17.00 w Muzeum Podhalańskim im. Cz. Pajerskiego w Nowym Targu (Ratusz, Rynek 1) wernisażem wystawy  pt. "Na koniu i pancerzu w służbie Rzeczpospolitej". Ale specjalną ofertę w tę Noc przygotowali dla Państwa także: Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu (ul. Sobieskiego 4), Galeria Sztuki BWA „Jatki" o/MCK „Sokół" Nowy Sącz (ul. Kościuszki 4), Bursa Gimnazjalna im. dr. Jana Bednarskiego (ul. Nadwodnia 5). Wstęp wolny. Szczegóły na dodatkowych plakatach.

Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu (ul. Sobieskiego 4) zaprasza na wernisaż wystawy i rozdanie nagród laureatom konkursu "Z Drukarni Podhalańskiej. Akcydensy źródłem wiedzy o moim regionie". Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Nowego Targu Pana Grzegorza Watychy oraz Starosty Powiatu Nowotarskiego Pana Krzysztofa Fabera, a miał na celu wzbogacenie edukacji regionalnej przez przybliżenie dzieciom i młodzieży swojej miejscowości. Poznamy najlepsze prace w kategoriach: Jarmark w Nowym Targu, Sport, Turystyka oraz Portret. Wstęp wolny.

W niedzielę 26 maja kolejny już 109 Krakowski Salon Poezji w Nowym Targu. Tym razem wystąpią związani z Nowym Targiem Maja Barełkowska-Cyrwus i Piotr Cyrwus, którzy przygotowali występ "DANCING" z poezją K.I. Gałczyńskiego. To aktorskie małżeństwo, którego nie trzeba przedstawiać. Warto być. Wstęp wolny.

Na koniec po kilkuletniej przerwie powracamy z wydarzeniem, które miało już kilkanaście edycji – „Spotkaniami z kulturą...". Najnowsza edycja „O Canada!" Spotkania z kulturą Kanady" odbędzie się w dniach 29-31 maja (środa – piątek) w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37). Nie zabraknie spotkań podróżniczych, kuchni z Kanady, warsztatów dla najmłodszych i oczywiście ciekawych filmów, często do zobaczenia tylko podczas „Spotkań...". Rozdamy także kilkadziesiąt książek autorów kanadyjskich, tudzież o Kanadzie dla naszych gości. Wstęp wolny/na filmy bilet 5zł.

Print Informacja z dnia 02-05-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1188 razy
Źródło: MOK więcej z tej kategorii (MOK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE