X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 103
Kulturalna Stolica Podhala w kwietniu

Kolejny miesiąc zatem kolejne wydarzenia kulturalne, które szczególnie polecamy. Na początek 2 kwietnia (wtorek) i obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu 2019 organizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Nr 1 w Nowym Targu przy Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczo Opiekuńczych.

Patronat honorowy nad obchodami objęli: Grzegorz Watycha Burmistrz Miasta Nowy Targ oraz Krzysztof Faber Starosta Powiatu Nowotarskiego. Najpierw w godz. 9.00-13.30 Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37) występy artystyczne, prezentacje o autyzmie, happening „W chmury dla autyzmu” oraz warsztaty edukacyjne. Później w godz. 15.00-19.00 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 35) cykl wykładów i spotkań. A na koniec w godz.17.00-19.00 mini-konferencja poświęconą zagadnieniom związanym z autyzmem w MOK Nowy Targ (al. Tysiąclecia 37). Dodatkowo zachęcamy w tym dniu ubrać się na niebiesko jako symbol solidarności z chorymi na autyzm. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na osobnych plakatach.

W dniu 3 kwietnia (środa) w godz. 9.00-17.30 w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37) XXXII Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2019” eliminacje powiatowe, czyli święto młodych ludzi, którzy pokochali muzykę i taniec. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży muzyki i tańca, jako form artystycznego wyrazu, wspieranie rozwoju artystycznego młodych, uzdolnionych ludzi, wyłanianie „Talentów Małopolski” – najlepszych w dziedzinie muzyki i tańca solistów, duetów i zespołów. Ponad 220 uczestników stanie w szranki na scenie, by uzyskać nominacje do Finału Wojewódzkiego. Wstęp wolny.

Z kolei 4 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 w Muzeum Podhalańskim im. Czesława Pajerskiego (Ratusz, Rynek 1) odbędzie się Wieczornica pamięci „Władysław Szewczyk (1884-1964) działacz ruchu ludowego, rzemieślnik, społecznik i radny miasta Nowego Targu”. W programie: Władysław Szewczyk, znany i nieznany – sylwetka oraz prezentacja dokumentów, druków i zdjęć ze zbiorów rodzinnych; uroczyste przekazanie spuścizny Władysława Szewczyka do Muzeum Podhalańskiego im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu; wykład dr Mirosławy Bednarzak-Libera (Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie) pt. Stronnictwo Ludowe na tle dziejów ruchu ludowego; dyskusja i zakończenie spotkania. Wstęp wolny.

Muzeum Drukarstwa w Nowym Targu (ul. Sobieskiego 4) zaprasza 9 kwietnia (wtorek) o godz. 17.00 na wernisaż wystawy filatelistycznej ze zbiorów Pana Marka Borowicza pt. "100 lat Niepodległości...i co dalej?". Zbiór znaczków pocztowych wybranych do tej wystawy uwzględnia najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Poczta Polska poprzez filatelistykę przedstawiła dzieje i historię polskiego Narodu, nieustanną walkę o wolność. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia tej wystawy, bo jak pisał Stanisław Staszic, w dziele pt. „Przestrogi dla Polski”: "Dla tożsamości narodowej nieodzowna jest wspólna pamięć historyczna. Znajomość historii w wolnym kraju powinna służyć nie tylko pokrzepieniu serc, ale także stać się szkołą myślenia i kształtowania postaw obywatelskich." Wstęp wolny.

12 kwietnia (piątek) o godz.19.15 w nowotarskim MOKu (al. Tysiąclecia 37) „Chrzciny”, czyli komedia Sceny Teatralnej MOK, zrealizowanej według autorskiego scenariusza reżysera Andrzeja Rozmusa. Skandal obyczajowy, wojna domowa i poszukiwanie skarbu, to tylko część zabawnych perypetii bohaterów tego znakomitego dramatu. Wstęp wolny.

Na koniec 29 kwietnia (poniedziałek) o godz. 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu 34 Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK - eliminacje powiatowe. Festiwal jest prezentacją dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych z województwa małopolskiego, pracujących w placówkach oświatowo-wychowawczych, domach kultury, stowarzyszeniach i innych. Wstęp wolny.

Print Informacja z dnia 28-03-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1253 razy
Źródło: MOK więcej z tej kategorii (MOK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE