RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 145

New Market Jazz Band będzie kolejnym gościem letniego cyklu „Muzycznych niedziel w Altanie”. Koncert zdobywcy Złotej Tarki – najważniejszej w Polsce nagrody jazzowej - rozpocznie się w miejskim parku 23 lipca, tradycyjnie o godz. 17.00

Tygodnik Podhalański 20-07-2017

Prawie  500 czworonogów zaprezentowało się w niedzielę na 22. Wystawie Psów Rasowych, która odbyła się na stadionie obok nowtarskiej miejskiej hali lodowej.

Tygodnik Podhalański 17-07-2017

Fot. Piotr Dobosz

Przemysław Kruk został zwycięzcą 37. edycji Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego im. Jana Sunderlanda „Krajobraz górski”.

Tygodnik Podhalański 03-07-2017

Klasa - to jedno słowo najlepiej określa gości drugiego dnia imprezy ph. „Przywitanie Lata”. Najpierw na scenie przed ratuszem wystąpił „Carrantuohill”. Zespół grający muzykę irlandzką działa od 30 lat i to słychać doskonale. Na dodatek zaprosił z sobą do Nowego Targu młodzieżową formację taneczną „Salake” z Gliwic - mistrzów Polski i Świata w tańcu step, którzy na scenie pokazali nowotarżanom, co to jest irlandzki taniec. Wcześniej na płycie rynku prowadzili taneczne warsztaty.

Tygodnik Podhalański 26-06-2017

Za nami pierwszy dzień muzycznego „Przywitania lata”, ale to dopiero półmetek zabawy na nowotarskim rynku.

Tygodnik Podhalański 26-06-2017

Nowotarski oddział Związku Podhalan zaprasza w najbliższą niedzielę, 18 grudnia na nowotarski rynek, na doroczną „Wigilię w Mieście”.

Początek o godzinie 15, szczegóły na zaproszeniu obok. (pd)

Tygodnik Podhalański 13-12-2016 

Fot. Józef Figura

Podczas konferencji prasowej burmistrz Grzegorz Watycha wraz ze swoją zastępczynią Joanną Iskrzyńską-Steg zapowiedzieli wielką imprezę.

W Rynku stanie ogrzewany namiot długi na 30 metrów, w którym znajdzie się część stoisk. Będą też regionalne budki i stoiska na wolnym powietrzu. Wystawców ma być blisko 50. Wszystko ruszy 6 grudnia i potrwa do przedednia Wigilii.

Tygodnik Podhalański 30-11-2016

Fot. Józef Figura

Jeszcze tydzień temu kierowcy narzekali, że w soboty muszą płacić w Rynku, choć strefa parkowania powinna być czynna tylko w dni robocze. Było to możliwe, bo miasto uznało miejsca parkingowe w zatoczkach za znajdujące się na płycie Rynku, a nie w pasie drogowym.

Tygodnik Podhalański 30-11-2016

Nowy Targ na Powiślu jest o 10 lat starszy od tegoż Podhala W zeszłym tygodniu świętował 680 lecie.

Kiedy rok temu pojechałam na Powiśle W poszukiwaniu malej wioski o identycznej nazwie jak stolica Podhala, nie przypuszczałam, że mój reportaż będzie miał takie następstwa. Ostatnie 12 miesięcy to już dwie wizyty gości z dawnych Prus Wschodnich na Podhalu, a ostatnio rewizyta góralskich samorządowców.

Tygodnik Podhalański 18-08-2016

Fot. Adrian Gładecki

W Nowym Targu odbył się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Miasta dla zawodników z rocznika 2003 i młodsi. Organizatorem turnieju byli animatorzy boiska "Orlik" przy Szkole Podstawowej nr 2: Sebastian Świerzbiński oraz Jarosław Lech.

Ostatecznie w stawce sześciu drużyn najlepsi okazali się reprezentanci LKS Szaflary, podopieczni trenera Konrada Dygonia.
Tygodnik Podhalański 19-05-2016

Fot. Jan Głąbiński

Popołudniu na nowotarskim Rynku zrobiło się bardzo głośno. Podhalańskie Amazonki zorganizowały spotkanie, podczas którego zachęcały do czynnego wzięcia udziału w obchodach Światowego Dnia Walki z Rakiem Piersi.

W programie znalazły się występy młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu. Uczennice w różowych strojach, trzymając w rękach różowe balony zaprezentowały na płycie Rynku kilka ważnych symboli związanych z rakiem piersi. Była figura „A”, była „wstążka”, a nawet kilka serc.
Tygodnik Podhalański 19-10-2015

Przez dwa dni Nowy Targ gościł delegację innego Nowego Targu - liczącej niespełna 500 mieszkańców pomorskiej miejscowości, z którą stolicę Podhala połączą niebawem przyjacielskie więzy. Listy intencyjne już wymienione.

Przyjaźń zainicjowała Beata Zalot, naczelna Tygodnika Podhalańskiego, która latem tego roku odwiedziła, a potem obszernie opisała wioskę na Powiślu, 20 kilometrów od Malborka, mającą tę samą, co stolica Podhala, nazwę.

Tygodnik Podhalański 12-10-2015

„Z pola na stół - uczyń jedzenie bezpiecznym” - to hasło eventu, który w czwartek, 16 kwietnia, na nowotarskim rynku organizuje nowotarski sanepid, wraz ze starostwem i magistratem.

Impreza, która potrwa od godz. 11 do 18, związana jest z przypadającym 7 kwietnia Światowym Dniem Zdrowia, obchodzonym w tym roku pod hasłem bezpieczeństwa żywności.

Według pierwotnego planu, miała się odbyć w najbliższy czwartek, ze względu jednak na nieciekawą prognozę pogody, organizatorzy zdecydowali się przenieść ją o tydzień.

Tygodnik Podhalański 09-04-2015

Policja nie jest w stanie przejąć obowiązków straży miejskiej - odpowiada kategorycznie nowotarskiemu burmistrzowi komenda powiatowa policji.

O możliwość przejęcia kompetencji miejskich strażników wystąpił do policji oficjalnie burmistrz Marek Fryźlewicz. „W związku z powiadomieniem, że rozpoczęto zbieranie podpisów w celu zorganizowania w Nowym Targu referendum dotyczącego likwidacji straży miejskiej i używania przez komitet referendalny argumentu, że zadania, które realizuje straż miejska, może w całości przejąć policja, a środki przeznaczone na SM byłyby znacznie lepiej wykorzystane przez policję", proszę o odpowiedź, czy policja może przejąć wszystkie te zadania i ile kosztowałaby ich realizacja? - pyta. Dokument zawiera też dołączone sprawozdania roczne z działalności miejskiej formacji, które mają obrazować zakres zadań straży.

Tygodnik Podhalański 17-09-2014

Zdjęcia, wycinki ze starych gazet, trofea, puchary, pamiątki - wszystkie dokumentujące największe sukcesy Podhala Nowy Targ. Czy ta wystawa, to tylko wspomnienie?

Z okazji 80-lecia klubu przygotował ją Gabriel Wolski z nowotarskiego MOK, któremu do scenariusza ekspozycji posłużyła książka Andrzeja Godnego i Stefana Leśniowskiego „75 lat Szarotek". Pracował sam, bez przerwy, przez cały miesiąc, ale na to, by była kompletna, prezentująca wszystko, co od 1932 działo się u „Szarotek" i roku - jak mówi - byłoby mało. Chociaż więc jako zapalony kibic pracy podjął się z radością, podczas sobotniego wernisażu w holu MOK przyznawał, iż nie zdawał sobie sprawy, z jak trudnym zadaniem przyjdzie mu się zmierzyć.

Tygodnik Podhalański 25-10-2013
Strony od 1 do 6 z łącznej ilości stron 6 z kategorii: Tygodnik Podhalański
Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE