X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 54
MWG: Vitaliy Buts triumfuje w Nowym Targu

Mistrz Ukrainy Vitaliy Buts (Team Hurom) jako pierwszy przekroczył linię mety 2. etapu 56. Małopolskiego Wyścigu Górskiego, która wyznaczona została w Nowym Targu. Nowym liderem klasyfikacji generalnej „Małopolska” został zaś Adrian Honkisz (Wibatech Merx 7R).

Wyniki 2. etapu Małopolskiego Wyścigu Górskiego

Start do 2. etapu Małopolskiego wyznaczony został w gminie Szaflary, a konkretnie pod szkołą w Skrzypnym. Do pokonania było zaledwie 101 kilometrów, ale kolarze na długo zapamiętają ten dzień. Trasa zapętlona była na rundzie biegnącej przez Maruszynę, Skrzypne, Pitoniówkę, Baśką Wyżną i Szaflary. I tak aż cztery razy. Kto zna te tereny ten wie, że tutejsze podjazdy potrafią dać się we znaki – są co prawda krótkie, za to miejscami naprawdę strome, co dotkliwe odczuli uczestnicy 56. MWG. Z ostatniej z górskich premii do mety w Nowym Targu pozostawało im około 19 kilometrów, co okazało się nie bez znaczenia dla końcowego wyniku.

Od samego początku dużo się działo. Jako pierwszy przewagę nad Jacob Scott z ONE Pro Cycling, do którego doskoczyli m.in. Marek Rutkiewicz (Wibatech Merx 7R), Mateusz Komar (Voster Uniwheels) i Vitaliy Buts (Team Hurom). Podczas pierwszej z czterech wspinaczek pod Pitoniówkę wszystko się jednak rozsypało – ucieczka się podzieliła, podobnie z resztą jak sam peleton. Na czele wówczas ostał się samotnie Rutkiewicz, który przez kolejne kilometry kontynuował swoją akcję. Na początku drugiego okrążenia grupa zasadnicza, licząca około 50 zawodników, doszła lidera grupy Wibatech.

W nowym rozdaniu do przodu ponownie skoczył Buts, do którego dołączyli Adrian Honkisz (Wibatech Merx 7R) i Jonas Aaen Jorgensen (Riwal Ceramicspeed). Choć za ich plecami przez jakiś czas trwały jeszcze przetasowania, w końcu sytuacja się ustabilizowała.

Trzyosobowa czołówka kręciła z zapasem około półtorej minuty nad grupą zasadniczą, liczącą około 45 kolarzy. Gonić za ucieczką próbowali m.in. Kamil Małecki z CCC Srandi Polkowice czy Adrian Brzózka z JBG2, ale żadnemu z nich nie udało się przeskoczyć.

Podczas czwartego, ostatniego przejazdu przez Pitoniówkę Honkisz z łatwością zostawił za plecami dwójkę dotychczasowych współtowarzyszy akcji i górską premię minął z zapasem 40 sekund. Na długim zjeździe to mety nie udało mu się jednak utrzymać przewagi. Po skręcie w główną drogę wiodącą do Nowego Targu, gdzie wyznaczona została meta, kolarzom dokuczał silny, boczny wiatr, który utrudniał samotną jazdę.

Na 5 kilometrów przed metą trójka ponownie się zjechała, a o kolejności na mecie zadecydował finisz. Po etapowe zwycięstwo sięgnął Vitaliy Buts, pokonując Jonasa Aaena i Adriana Honkisza. Zawodnik WIbatechu zdołał jednak, dzięki zdobytym wcześniej bonifikatom, awansować na pozycję lidera klasyfikacji generalnej wyścigu.

Małopolski Wyścig Górski 2018 | 2. etap – 9 czerwca: Szaflary – Nowy Targ, 105 km

Zwycięzca etapu: Vitaliy Buts (Team Hurom)
Lider klasyfikacji generalnej „Małopolska”: Adrian Honkisz (Wibatech Merx 7R)
Lider klasyfikacji sprinterskie „Karmot”: Vitaliy Buts (Team Hurom)
Lider klasyfikacji górskiej „Domin”: Adrian Honkisz (Wibatech Merx 7R)
Lider klasyfikacji młodzieżowej U23 „Chochołowskie Termy”: Wibatech Merx 7R
Lider klasyfikacji drużynowej „Gazeta Krakowska”: Jonas Wilsly (Riwal Ceramicspeed)

Print Informacja z dnia 12-06-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1462 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE