X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 203
Wbito symboliczną łopatę pod przełomową inwestycję MPEC-u

Z dużą pompą odbyła się dzisiaj uroczystość rozpoczęcia rozbudowy i modernizacji miejskiej sieci ciepłowniczej w Nowym Targu. Zanim na ul. Podhalańskiej wbita została symboliczna łopata pod budowę, pod siedzibą MPEC-u odbył się krótki event, z przemowami vip-ów i prezentacją wyprodukowanego przez Nowotarską Telewizję Kablową filmu na temat działalności spółki i perspektyw jej rozwoju.

W wydarzeniu uczestniczyły władze miasta i powiatu, parlamentarzyści, prezes zarządu WFOŚ i GW w Krakowie, przedstawiciele duchowieństwa i Geotermii Podhalańskiej. Wydarzenie poprowadził pochodzący z Podhala aktor Piotr Cyrwus.

Uroczyście zainaugurowana dziś inwestycja możliwa jest dzięki ponad 10-milionowej dotacji, jaką na rozwój i modernizację sieci, nowotarskie przedsiębiorstwo uzyskało z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. 7 milionów MPEC wyasygnowało z własnych środków.

W ciągu najbliższych 5 lat planuje się modernizację ok 6 km istniejącej, osiedlowej sieci rozdzielczej oraz budowę 5,5 km nowych magistrali, które pozwolą zasilić odbiorców w centrum miasta. Oznacza to absolutny przełom, bowiem po raz pierwszy w historii Nowego Targu ciepło systemowe ma szanse dotrzeć do odbiorców indywidualnych. Stopniowe podłączanie nowych budynków jednorodzinnych do sieci MPEC pozwoli na likwidację palenisk węglowych w mieście, ograniczenie niskiej emisji a w konsekwencji na poprawę jakości powietrza w Nowym Targu. 

Nowa magistrala będzie biegła wzdłuż ul. Krzywej obejmując budynek Urzędu Miasta i inne leżące przy niej domy mieszkalne, jak również – w miarę zainteresowania – dobiegające do Krzywej ulice: Królowej Jadwigi -od ul Kilińskiego do ul. Kazimierza Wielkiego, Mickiewicza, Ogrodową, Długą w kierunku ul. Szaflarskiej i Kolejową w kierunku Rynku. Swój bieg zakończy na budynku Miejskiej Hali Lodowej i będzie to najdalej wysunięty na północ punkt ogrzewany ciepłem sieciowym.

Z drugiej strony, inwestycja będzie realizowana na ul. Na Równi, Podtatrzańskiej – na odcinku od ul. Szaflarskiej do Al. Solidarności oraz od ul. Szaflarskiej w kierunku ul. Sikorskiego, Ku Studzionkom, Bolesława Wstydliwego i Orkana, z uwzględnieniem budynków Starostwa Powiatowego i Szkoły Podstawowej nr 5. Przebieg planowanych inwestycji opracowywany jest na podstawie mapy zainteresowania skorzystaniem z oferty MPEC-u, bazującej na ankietach zwrotnych od mieszkańców.

Oferta kierowana do potencjalnych odbiorców jest niezwykle atrakcyjna: MPEC z dotacji i z własnych środków finansuje przyłączenie do sieci, natomiast węzeł cieplny jest dofinansowywany przez miasto, co oznacza, że każdy zdeklarowany mieszkaniec dostanie do 8 tys. zł na ten cel. Aby oferta była kompleksowa, już od tego roku odbiorcom proponuje się całoroczny, a nie tylko sezonowy dostęp do ciepła sieciowego, jak również możliwość korzystania z ciepłej wody użytkowej.

Opracowany projekt jest efektem realizacji przez Zarząd Spółki nowej strategii rozwoju MPECu w zakresie zaopatrzenia mieszkańców miasta w ciepło i walki z niską emisją. Wyznaczony przez burmistrza kierunek rozwoju zakłada objęcie jak największej liczby budynków mieszkalnych i usługowych dostępem do ciepła systemowego, które docelowo, w niedalekiej perspektywie będzie wytwarzane dzięki geotermii.

Już wkrótce – relacja video z tego wydarzenia.

/os

Print Informacja z dnia 12-05-2018, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1882 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE