RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 40
Jubileuszowe Juwenalia. - Rządźcie miastem radośnie, bawcie się bezpiecznie!
Jubileuszowe Juwenalia. - Rządźcie miastem radośnie, bawcie się bezpiecznie!
Fot. Anna Szopińska

Wydarzenie pod patronatem dziennika internetowego Podhale Region

NOWY TARG. Najpierw ich było słychać, potem ulicą Sobieskiego fantastycznie kolorowy korowód wkroczył do rynku. Przed tym wkroczeniem, do uczestników jubileuszowych Juwenaliów Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej dołączyła grupa „najmłodszych” studentów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku – też z okrzykami: - Tak się bawi, tak się bawi U - T - W! Żacy wzięli miasto we władanie na dwa dni.

Jubileuszowe Juwenalia to chyba najbardziej żywiołowa odsłona jubileuszu 670—lecia lokacji miasta. Nawet niebo rozjaśniło się tego dnia i słonko mocniej przygrzało. Dlatego zabawa na rynku też miała wyższą temperaturę. I bynajmniej nie przeszkadzała w tym powaga rektorskich tóg reprezentantów władz uczelni. Klucze z całą ceremonią wręczył przedstawicielom studenckiej braci burmistrz Grzegorz Watycha, przyzwalając łaskawie: - Rządźcie miastem radośnie, bawcie się bezpiecznie. Nie omieszkał też zauważyć, że takiej samej werwy i zapału nie brakuje też całemu UTW.

Inwencja studenterii w obmyślaniu kreacji na Juwenalia wydawała się nieograniczona. Studenci i studentki szli korowodem, a potem szaleli na rynku przebrani za kowbojów, diabłów, zakonnice, misie, konie, niedźwiedzie, dziewoje w kwietnych wiankach, femme fatale, panie w dezabilu, inwalidów, terrorystów, wojowników z filmów fantasy, króliczki z „Playboy’a”, straszydła, nawet za bułkę tartą, mąkę ziemniaczaną, cukier i... Amerykę. W użyciu były efektowne kolorowe peruki. Nie ustąpiło jednak studentom w tej kreacyjnej fantazji kilkoro przedstawicieli UTW, na czele z panem Stanisławem. Szał młodości – również i tej drugiej - na rynku, odbywał się jednak z księżym błogosławieństwem.

Wokół areny zabaw rozłożyły się stoiska, w których studenci poszczególnych instytutów prezentowali swoje kierunki i odpowiadali na pytania, zachęcając nieco młodszych do studiowania właśnie w „Podhalance”. Studenci pielęgniarstwa zapewnili bezpłatny pomiar poziomu cukru we krwi i ciśnienia tętniczego, fizjoterapeuci masowali, przyszłe kosmetolożki udzielały porad. Dzięki ratownikom można było poćwiczyć na fantomach i dowiedzieć się sporo o pomocy przedmedycznej. Ci z kierunku Gospodarka Przestrzenna i Inżynieria Środowiska po raz pierwszy prezentowali sprzęt laboratoryjny używany podczas zajęć praktycznych. Poloniści chwalili się swoim kwartalnikiem „Res”. Dla dzieci i młodzieży architekci przygotowali warsztaty artystyczne. Studenci Turystyki i Rekreacji rozćwiczyli i roztańczyli całe bractwo pośrodku płyty rynku, włącznie z grupą UTW.

Estradowy program rozpoczęło szumnie „Młode Podhale”. Potem angliści – piosenką i przedstawieniem scen z wiekopomnych dramatów - wywoływali ducha Williama Szekspira. Było bardzo miłośnie i trochę komicznie. Po nich scenę wziął we władanie URW, występując z wierszem i swojskim skeczem. Wyraźnie rozochocony chór UTW wykonał następnie trzy piosenki pod dyrekcją swojego opiekuna, Piotra Burcana. Do późna bawili się uczestnicy Juwenaliów przy muzyce zespołów Dobry Sort i HOOK oraz wschodzących gwiazd: Fisz Emade Tworzywo i Michał Jelonek z zespołem.

Drugi dzień studenckiego Juwenaliów zaplanowano, tradycyjnie, pod znakiem sportu. Uczelniany Klub „Recreo” przygotował turnieje piłki nożnej, siatkowej i tenisa – jak zwykle w Hali „Gorce”.

Galeria zdjęć: Jubileuszowe Juwenalia

Fot. Anna Szopińska

Print Informacja z dnia 20-05-2016, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2976 razy
Źródło: www.podhaleregion.pl więcej z tej kategorii (www.podhaleregion.pl)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE