X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 58
Dzień Otwarty w "Venulecie"

Duże zainteresowanie gimnazjalistów wzbudził program Dnia Otwartego w Prywatnych Szkołach Średnich im. prof. Venuleta w Nowym Targu. Przez kilka godzin liczne grupy młodzieży wraz opiekunami przewijały się i przez klasę, w której zorganizowano stanowiska charakteryzujące profile klas mundurowych, i przez szkolną strzelnicę.

Szkoła wyróżniona certyfikatami: „Bezpieczna Szkoła” i „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”, współpracująca z jednostkami patronackimi oraz Akademią Obrony Narodowej w Warszawie, zaprezentowała gimnazjalistom multimedialną prezentację (przeplataną dynamicznymi filmikami), która przedstawiła specyfikę szkoły, jak też osiągnięcia uczniów w różnego rodzaju zawodach sportowych i strzeleckich.

Uwagę odwiedzających uczniów zwracała bogata oferta atrakcyjnych zajęć pozalekcyjnych m.in. sztuki walki, treningi z dziedziny survivalu, szkolenia strzeleckie, wspinaczkę skałkową, włącznie z obozem kondycyjno- sprawnościowym, który zwyczajowo rozpoczyna rok szkolny.

Zaciekawienie gimnazjalistów budziły też nawiązane przez Szkołę kontakty - przy realizacji programu „Comenius” - z partnerskimi placówkami z innych krajów. Uczniowie realizują się też artystycznie, biorąc udział w różnych konkursach wokalnych i przygotowując szkolne jasełka. Szkolny wolontariat prowadzi też działalność charytatywną w różnych formach.

Podczas Dnia Otwartego zwiedzający mieli okazję porozmawiać z kadetami. Zobaczyli, jak na starszych koleżankach i kolegach leżą mundury szyte na miarę. Na stoiskach zaaranżowanych zgodnie z profilami klas: wojskowym, policyjnym i pożarniczym - gimnazjaliści mogli dotknąć sprzętu, broni, elementów ubioru i ochrony osobistej, używanych podczas zajęć.

Ofertę edukacyjną „Venuleta” w nowym roku szkolnym rozszerzy ważny dla lokalnego rynku pracy kierunek „obuwnik”, tworzony w ramach Zasadniczej Szkoły Zawodowej, z trzyletnim cyklem kształcenia. To z kolei efekt współpracy nawiązanej z firmą WOJAS.

Po oglądnięciu prezentacji, gimnazjaliści mogli przymierzyć się do broni pneumatycznej na szkolnej strzelnicy, pod okiem trenera strzelectwa płka Wiesława Patlewicza. Oddawaniu pierwszego w życiu strzału towarzyszyły nie lada emocje, a niektórzy gimnazjaliści już przejawili smykałkę do tego sportu. Papierową tarczę – dowód celności - każdy brał sobie na pamiątkę.

(Inf. Prywatne Szkoły Średnie im. prof. Jana Venuleta)

Print Informacja z dnia 25-04-2016, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2252 razy
Źródło: Nadesłane   więcej z tej kategorii (Nadesłane)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE