RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 181
Rynek pełny Amazonek
Rynek pełny Amazonek
Fot. Jan Głąbiński

Popołudniu na nowotarskim Rynku zrobiło się bardzo głośno. Podhalańskie Amazonki zorganizowały spotkanie, podczas którego zachęcały do czynnego wzięcia udziału w obchodach Światowego Dnia Walki z Rakiem Piersi.

W programie znalazły się występy młodzieży z Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu. Uczennice w różowych strojach, trzymając w rękach różowe balony zaprezentowały na płycie Rynku kilka ważnych symboli związanych z rakiem piersi. Była figura „A”, była „wstążka”, a nawet kilka serc.

Spotkanie uświetniły młode piosenkarki z grupy „Septyma” pani Doroty Kret. Obok Podhalańskich Amazonek do walki z rakiem piersi zachęcali przedstawiciele władz miasta, nowotarskiego starostwa. Był też dyrektor nowotarskiego szpitala Marek Wierzba, a nawet motocykliści zaprzyjaźnieni z Amazonkami. Dojechali także rowerzyści z nowotarskiej „piątki”. Na motorach i rowerach nie zabrakło oczywiście różowych balonów. Amazonki wsparli także członkowie Fundacji im. Adama Worwy, na czele z panią prezes Alicją Hodorowicz. 

Spotkanie w różowej papierowej wstążce prowadził Jan Poręba z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Targu, który był współorganizatorem przedsięwzięcia, a honorowy patronat nad nim objął burmistrz stolicy Podhala Grzegorz Watycha

Amazonki miały 20 bezpłatnych zaproszeń na badanie USG piersi. - Jak zawsze takimi akcjami chcemy nawiązać do naszego hasła, które brzmi: "Badamy się, by żyć zdrowo i kolorowo" - mówią amazonki Ewa Palider i Krystyna Iskrzycka. Bezpłatne zaproszenia na badania ufundowała nowotarska „Allmedica” i Podhalańskie Amazonki. 

jg

Print Informacja z dnia 19-10-2015, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2668 razy
Źródło: Tygodnik Podhalański więcej z tej kategorii (Tygodnik Podhalański)

Podobne wiadomości:









Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE