Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

Aktualnie stronę ogląda osób: 68
Błażusiak drugi w Łodzi. Świetny debiut Kaczmarczyka

SPORTY MOTOROWE. W łódzkiej Atlas Arenie odbyła się druga runda eliminacji Halowych Mistrzostw Świata w Super Enduro. Faworyt Polaków, nowotarżanin Tadeusz Błażusiak tym razem zajął miejsce drugie. Wygrał Brytyjczyk David Knight.

Już początek niedzielnych zawodów nie ułożył się po myśli Błażusiaka. W pierwszym finałowym przejeździe „Taddy" przyjechał na miejscu czwartym.

W drugim Polakowi poszło znacznie gorzej. Ukończył go dopiero na miejscy ósmym. Co prawda ostatni, trzeci bieg nowotarżanin wygrał, ale to wystarczyło już tylko do zajęcia w końcowej klasyfikacji miejsca drugiego.

Błażusiak po dwóch rundach eliminacji wciąż jest jednak jej liderem. Następna runda odbędzie się 18 stycznia w dalekiej Brazylii.

Ze świetnej strony pokazał się debiutujący w Mistrzostwach 16 letni Oskar Kaczmarczyk. Nowotarżanin, dla którego były to drugie w życiu zawody w tej dyscyplinie (na co dzień specjalizuje się w trialu) w kategorii junior B zajął trzecie miejsce, na 28 startujących, z których zdecydowana większość miała dużo większy bagaż doświadczeń.

- Rewelacja! Sam jestem zszokowany, że poszło mi aż tak dobrze. Na nic wielkiego się nie nastawiałem. Chciałem się po prostu spróbować, dobrze się bawić. Wyszedł mi świetny wynik. Jechałem bez żadnego obciążenia, bez żadnej presji. Rafał Luberda użyczył mi motocykl, który był przygotowany do perfekcji. To był mój duży atut. W kwalifikacjach zająłem miejsce szóste. W pierwszym wyścigu finałowym byłem drugi, co sprawiło, że w drugim przejeździe zaczynałem niemal z ostatniej pozycji startowej. Finiszowałem na miejscu piątym, co dało mi trzeci wynik w „generalce" – cieszy się Oskar, któremu humoru nie popsuła nawet spora ilość siniaków na całym ciele.

Dwa razy „główkowałem". Za pierwszym razem jadący przede mną zawodnik wywrócił się na oponach, chciałem go przeskoczyć, ale przy zeskoku, wbiłem się przodem w miękką ziem. Z kolei w drugim przejeździe na odcinku ze schodami, poukładane były skośne belki i na nich nie utrzymałem równowagi. W obu przypadkach szybko jednak się pozbierałem – mówi Kaczmarczyk.