RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 68
Błażusiak drugi w Łodzi. Świetny debiut Kaczmarczyka

SPORTY MOTOROWE. W łódzkiej Atlas Arenie odbyła się druga runda eliminacji Halowych Mistrzostw Świata w Super Enduro. Faworyt Polaków, nowotarżanin Tadeusz Błażusiak tym razem zajął miejsce drugie. Wygrał Brytyjczyk David Knight.

Już początek niedzielnych zawodów nie ułożył się po myśli Błażusiaka. W pierwszym finałowym przejeździe „Taddy" przyjechał na miejscu czwartym.

W drugim Polakowi poszło znacznie gorzej. Ukończył go dopiero na miejscy ósmym. Co prawda ostatni, trzeci bieg nowotarżanin wygrał, ale to wystarczyło już tylko do zajęcia w końcowej klasyfikacji miejsca drugiego.

Błażusiak po dwóch rundach eliminacji wciąż jest jednak jej liderem. Następna runda odbędzie się 18 stycznia w dalekiej Brazylii.

Ze świetnej strony pokazał się debiutujący w Mistrzostwach 16 letni Oskar Kaczmarczyk. Nowotarżanin, dla którego były to drugie w życiu zawody w tej dyscyplinie (na co dzień specjalizuje się w trialu) w kategorii junior B zajął trzecie miejsce, na 28 startujących, z których zdecydowana większość miała dużo większy bagaż doświadczeń.

- Rewelacja! Sam jestem zszokowany, że poszło mi aż tak dobrze. Na nic wielkiego się nie nastawiałem. Chciałem się po prostu spróbować, dobrze się bawić. Wyszedł mi świetny wynik. Jechałem bez żadnego obciążenia, bez żadnej presji. Rafał Luberda użyczył mi motocykl, który był przygotowany do perfekcji. To był mój duży atut. W kwalifikacjach zająłem miejsce szóste. W pierwszym wyścigu finałowym byłem drugi, co sprawiło, że w drugim przejeździe zaczynałem niemal z ostatniej pozycji startowej. Finiszowałem na miejscu piątym, co dało mi trzeci wynik w „generalce" – cieszy się Oskar, któremu humoru nie popsuła nawet spora ilość siniaków na całym ciele.

Dwa razy „główkowałem". Za pierwszym razem jadący przede mną zawodnik wywrócił się na oponach, chciałem go przeskoczyć, ale przy zeskoku, wbiłem się przodem w miękką ziem. Z kolei w drugim przejeździe na odcinku ze schodami, poukładane były skośne belki i na nich nie utrzymałem równowagi. W obu przypadkach szybko jednak się pozbierałem – mówi Kaczmarczyk.

(Maciej Zubek)

Print Informacja z dnia 17-12-2013, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 2510 razy
Źródło: www.podhaleregion.pl więcej z tej kategorii (www.podhaleregion.pl)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE