RSS facebook
Dziś mamy: niedzielę
- 20 maja 2018 roku

140 dzień roku, 20 tydzień roku.
Wschód słońca: 4:50
Zachód słońca: 20:22

Imieniny obchodzą: Anastazy, Asteriusz, Bazyli, Bazylid, Bazylis, Bernardyn, Bernardyna, Bronimir, Iwo, Sawa, Teodor, Wiktoria

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Mapa Monitoringu powietrza
Jubileuszowy Kalendarz Imprez - 670 lat Nowego Targu
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

SLE

EKOlogiczna Gmina

Więcej Niż Energia

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 62
Likwidują szkołę, w nowej warunki mają być lepsze
Likwidują szkołę, w nowej warunki mają być lepsze
Fot. Łukasz Razowski

Szkoła zlikwidowana - dzieci zadowolone. Ale nie dlatego, że nie będą musiały chodzić na lekcje. Wręcz przeciwnie, od nowego semestru ok. 150 uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Nowym Targu zasiądzie w nowiutkich ławkach budynku szkoły na Niwie.

Korzystać będą m.in. z nowoczesnych tablic multimedialnych, pracowni komputerowej oraz największej hali sportowej na Podhalu. Uczniowie nowotarskiej podstawówki nr 10 będą musieli się przenieść.

Piotr Pudzisz z magistratu w pracowni informatycznej

Decyzję o likwidacji tej szkoły rada nowotarska podjęła pod koniec zeszłego roku. Tym samym od przyszłego semestru dzieci będą uczęszczać do nowej placówki, która powstanie z połączenia ze szkołą podstawową nr 4.

- Likwidacja szkoły nr 10 to jedynie zmiana siedziby. Nowa szkolą na Niwie nie jest odległa, po drugiej stronie zakopianki - mówi Marek Fryźlewicz, burmistrz Nowego Targu. - Dwie szkoły zostaną   połączone w jedną, ale dzięki temu uczniowie zyskają o wiele lepsze warunki do nauki. Będą mogli korzystać m.in. z największej hali sportowej na Podhalu. Właśnie trwają procedury odbioru nowego budynku. Zadowolenia ze zmian nie kryje kadra pedagogiczna dziesiątki, jak i sami uczniowie.

-   Każda zmiana zmusza do zastanowienia- mówi Anna Chabrzyk, dyrektor SP nr 10 w Nowym Targu. - W tym przypadku jednak zmiany zmierzają ku dobremu. Dzieci będą miały lepsze warunki do nauki, między  innymi  nowe   pomoce szkolne, w pracowni komputerowej każdy dostanie swój komputer.

Do tego szkoła na Niwie wyposażona będzie w specjalne tablice multimedialne w każdej klasie, które podłączyć można do komputerów, pełnowymiarową salę z trzema boiskami i kompletnym nagłośnieniem czy choćby szafki dla każdego ucznia z osobna oraz monitoring.

Jak zauważa Chabrzyk, to wszystko sprawia, że młodzież ze zniecierpliwieniem czeka, aż po raz pierwszy zasiądzie w nowych klasach. Tym bardziej że z uczniami z czwórki dobrze się znają. - Chodzą na nabożeństwa do jednego kościoła, mają wspólne zajęcia sportowe w wakacje - mówi pani dyrektor. Nie ma jednak róży bez kolców. Przeprowadzki uczniów na drugą stronę zakopianki obawiają się rodzice. To ruchliwa ulica, z której co roku korzystają setki tysięcy turystów. Dlatego, aby młodzież bezpiecznie mogła dotrzeć na zajęcia, miasto zamierza postarać się o zmianę organizacji ruchu na tej drodze. - Staramy się, by na przejściu dla pieszych powstała sygnalizacja świetlna- mówi burmistrz Nowego Targu.-Na pewno pojawi się pracownik przeprowadzający dzieci.

Pod uwagę brane jest też zorganizowanie dowozu uczniów busem. - Dzieci zbierałyby się przy budynku starej szkoły i jechały do nowej - mówi Anna Chabrzyk.

(Łukasz Razowski)

Print Informacja z dnia 03-01-2012, była czytana 2190 razy
Źródło: Gazeta Krakowska więcej z tej kategorii (Gazeta Krakowska)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
SLE