RSS facebook
Dziś mamy: poniedziałek
- 25 marca 2019 roku

84 dzień roku, 13 tydzień roku.
Wschód słońca: 5:33
Zachód słońca: 17:58

Imieniny obchodzą: Dyzma, Ireneusz, Lucja, Lutomysł, Łucja, Maria, Mariola, Wieńczysław

BIP Biuletyn Informacji Publicznej

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPWSZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 77
Likwidują szkołę, w nowej warunki mają być lepsze
Likwidują szkołę, w nowej warunki mają być lepsze
Fot. Łukasz Razowski

Szkoła zlikwidowana - dzieci zadowolone. Ale nie dlatego, że nie będą musiały chodzić na lekcje. Wręcz przeciwnie, od nowego semestru ok. 150 uczniów Szkoły Podstawowej nr 10 w Nowym Targu zasiądzie w nowiutkich ławkach budynku szkoły na Niwie.

Korzystać będą m.in. z nowoczesnych tablic multimedialnych, pracowni komputerowej oraz największej hali sportowej na Podhalu. Uczniowie nowotarskiej podstawówki nr 10 będą musieli się przenieść.

Piotr Pudzisz z magistratu w pracowni informatycznej

Decyzję o likwidacji tej szkoły rada nowotarska podjęła pod koniec zeszłego roku. Tym samym od przyszłego semestru dzieci będą uczęszczać do nowej placówki, która powstanie z połączenia ze szkołą podstawową nr 4.

- Likwidacja szkoły nr 10 to jedynie zmiana siedziby. Nowa szkolą na Niwie nie jest odległa, po drugiej stronie zakopianki - mówi Marek Fryźlewicz, burmistrz Nowego Targu. - Dwie szkoły zostaną   połączone w jedną, ale dzięki temu uczniowie zyskają o wiele lepsze warunki do nauki. Będą mogli korzystać m.in. z największej hali sportowej na Podhalu. Właśnie trwają procedury odbioru nowego budynku. Zadowolenia ze zmian nie kryje kadra pedagogiczna dziesiątki, jak i sami uczniowie.

-   Każda zmiana zmusza do zastanowienia- mówi Anna Chabrzyk, dyrektor SP nr 10 w Nowym Targu. - W tym przypadku jednak zmiany zmierzają ku dobremu. Dzieci będą miały lepsze warunki do nauki, między  innymi  nowe   pomoce szkolne, w pracowni komputerowej każdy dostanie swój komputer.

Do tego szkoła na Niwie wyposażona będzie w specjalne tablice multimedialne w każdej klasie, które podłączyć można do komputerów, pełnowymiarową salę z trzema boiskami i kompletnym nagłośnieniem czy choćby szafki dla każdego ucznia z osobna oraz monitoring.

Jak zauważa Chabrzyk, to wszystko sprawia, że młodzież ze zniecierpliwieniem czeka, aż po raz pierwszy zasiądzie w nowych klasach. Tym bardziej że z uczniami z czwórki dobrze się znają. - Chodzą na nabożeństwa do jednego kościoła, mają wspólne zajęcia sportowe w wakacje - mówi pani dyrektor. Nie ma jednak róży bez kolców. Przeprowadzki uczniów na drugą stronę zakopianki obawiają się rodzice. To ruchliwa ulica, z której co roku korzystają setki tysięcy turystów. Dlatego, aby młodzież bezpiecznie mogła dotrzeć na zajęcia, miasto zamierza postarać się o zmianę organizacji ruchu na tej drodze. - Staramy się, by na przejściu dla pieszych powstała sygnalizacja świetlna- mówi burmistrz Nowego Targu.-Na pewno pojawi się pracownik przeprowadzający dzieci.

Pod uwagę brane jest też zorganizowanie dowozu uczniów busem. - Dzieci zbierałyby się przy budynku starej szkoły i jechały do nowej - mówi Anna Chabrzyk.

(Łukasz Razowski)

Print Informacja z dnia 03-01-2012, była czytana 2433 razy
Źródło: Gazeta Krakowska więcej z tej kategorii (Gazeta Krakowska)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
SLE