X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 66
Zatłoczone ulice Ogrodowa i Orkana

Mieszkańcy miasta nadal dzwonią do naszej redakcji, aby dzielić się swymi uwagami na temat wysokich cen na nowotarskich parkingach oraz zatłoczonymi przez to przyległymi do centrum ulicami.

 - Mieszkam na Ogrodowej przy skrzyżowaniu z ulicą Orkana. Podczas jarmarku jest tu wręcz makabrycznie - narzeka pani Michalina, prosząca o zachowanie nazwiska do wiadomości redakcji. - Wiele razy nie można tu przejść na drugą stronę, tak gęsto samochody stoją na chodnikach. Gdy chcę, aby dowieziono mi np. koks na zimę, już o 5 rano muszę stać na ulicy i prosić, by nikt nie parkował mi przed domem, bo jeśli zastawię miejsce słupkami, to zaraz straż miejska ma o to pretensje.

Pani Michalina dodaje, że nie pomagają nawet tabliczki na bramach wjazdowych domostw, bo i tak parkują tu kierowcy, którym jak się zwróci uwagę nie przebierają w słowach... - A co jak chcemy wyjechać z domu, to mamy sobie na plecach auto wynosić? My mamy tu interesy, zakłady usługowe, jest też apteka, a niestety klienci nie mają gdzie stanąć i odjeżdżają.

Kobieta podnosi również inną bolączkę ulicy. Jej zdaniem przy Orkana jest zbyt mało miejsc parkingowych, a te, które są bywają zajęte od rana. Jak podejrzewa, zajmują je osoby pracujące w Rynku tylko po to, by uniknąć płacenia za postój. Tymczasem to tu jest Szkoła Podstawowa nr 5 i rodzice często dowożą swoje dzieci, ale z braku miejsca do zaparkowania wysadzają je wprost na ulicę.

Pani Michalina uważa, że należy obniżyć ceny w Rynku na parkingach, wówczas jej ulica stanie się tak spokojna, jak przed laty.

Tymczasem burmistrz Marek Fryźlewicz zapewnia, że został już ogłoszony przetarg na dzierżawę parkingów, więc wszystko jest w rękach mieszkańców. Do przetargu może stanąć każdy. Wyjaśnia też, że pod szkołą nr 5 nie może być więcej miejsc parkingowych, bo muszą być też tereny zielone, co precyzuje ustawa. Natomiast o bezpieczeństwo swych pociech powinni dbać rodzice. Dodaje, że tak jak proponowali nasi Czytelnicy można w mieście wprowadzić strefy i parkometry, jednak wówczas będą też płacili mieszkańcy domów stojących przy danej ulicy...

(Beata Szkaradzińska)

Print Informacja z dnia 20-05-2010, opublikowana przez: Ryszard Kucipera była czytana 2153 razy
Źródło: Dziennik Polski więcej z tej kategorii (Dziennik Polski)

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE