RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 62
Wizyta delegacji ACES Europe w Nowym Targu

W dniach od 16 do 17 października w Nowym Targu, Mesto Kežmarok - oficiálna stránka i Liptowski Mikułasz gościła delegacja Komisji Oceniającej ACES Europe na czele z Hugo Alonso - Sekretarz Generalny ACES Europe, Andrea Junger – Członkini Zarządu, Javier Alexander Lihero Martinez – Przedstawiciel ACES Hiszpania oraz Antonio Garde Fernandez-Fortecha - Przedstawiciel ACES Europe. Wizyta gości ze stowarzyszenia mającego siedzibę w Brukseli, związana była z oceną kandydatury Keżmaroku, Nowego Targu i Liptowskiego Mikulasza do tytułu Europejskiej Wspólnoty Sportu "European Community of Sport" 2024.

W dniu 16 października przedstawiciele ACES Europe odwiedzili Nowy Targ. W Urzędzie Miasta Grzegorz Watycha, Burmistrz Miasta Nowy Targ, wraz z Zastępcą Burmistrza Waldemarem Wojtaszkiem, przedstawicielami Rady Miasta, Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Nowym Targu oraz pracownikami magistratu przywitał gości z Brukseli, oraz zaprezentował Nowy Targ w kontekście działalności sportowej i rekreacyjnej. Podczas spotkania Burmistrz Grzegorz Watycha podkreślił wysoki udział wydatków na inwestycje w infrastrukturę sportową w budżecie Miasta oraz znaczącą rolę odbywających się w tym roku w Nowym Targu Igrzysk Europejskich w kontekście promocji Nowego Targu jako ważnego ośrodka turystyki sportowej i rekreacyjnej. Burmistrz Grzegorz Watycha opowiedział gościom o historii sportu w naszym Mieście w wielu dyscyplinach i zwrócił uwagę na fakt, iż kilkudziesięciu nowotarżan brało udział w Igrzyskach Olimpijskich. Burmistrz Nowego Targu podkreślił również rekreacyjny charakter rozwijanych od lat tras rowerowych wokół Tatr i Velo Dunajec, które przebiegają przez nasze Miasto oraz ważną rolę, którą pełnią we współpracy transgranicznej między polskimi i słowackimi samorządami oraz społecznościami. Hugo Alonso, Sekretarz Generalny ACES Europe, zwrócił uwagę, iż otrzymanie tytułu Europejskiej Wspólnoty Sportu stanowi nie tylko prestiż, ale jest także motorem napędowym dla wielu oddolnych inicjatyw. Przedstawiciel ACES Europe zwrócił uwagę na fakt, iż kandydatura trzech miast z Polski i Słowacji jest dopiero trzecią transgraniczną inicjatywą wspólnotową ubiegająca się o ten tytuł. Należy przypomnieć, iż tytuł European Community of Sport" jest przyznawany od 2012 roku.
Komisja Oceniająca odwiedziła również nowotarską Miejską Halę Lodową. Krzysztof Łapsa, Dyrektor MCSiR Nowy Targ, przedstawił efekty ostatnich prac modernizacyjnych w obiekcie. Goście z Brukseli odwiedzili Salę Tradycji Klubu Hokejowego Podhale Nowy Targ, a na koniec sprawdzili swoje umiejętności hokejowe na tafli lodowej wraz z zawodnikami KH Podhale Nowy Targ i MMKS Podhale Nowy Targ. W tej części wizyty brali udział Pani Natalia Charyasz, Prezes KH Podhale Nowy Targ oraz Zdzisław Zaręba, Prezes MMKS Podhale Nowy Targ.
Kolejnym punktem wizyty delegacji ACES Europe w Nowym Targu było odwiedzenie Miejskiej Pływalni. Dyrektor Krzysztof Łapsa opowiedział o zastosowanych rozwiązaniach technicznych w obiekcie oraz zwrócił uwagę, iż wybudowanie basenu znacząco wpłynęło na popularyzację pływania w naszym Mieście. Dzięki pływalni rozwinęła się działalność klubu sportowego Delfin Nowy Targ oraz licznych szkółek pływackich. Goście zapoznali się również z ofertą MCSiR Nowy Targ w zakresie sal fitness, ścianki wspinaczkowej oraz groty solnej.
W dniu 18 października goście z Brukseli wizytowali słowackie miasta: Keżmarok i Liptowski Mikulasz. Po południu w Keżmaroku odbyło się spotkanie Komisji Oceniającej ACES Europe z delegacjami wszystkich trzech miast kandydackich. Nowy Targ reprezentowali Burmistrz Grzegorz Watycha wraz z Zastępcą Waldemarem Wojtaszkiem, radni Miasta Nowy Targ: Marek Mozdyniewicz, Ewa Garbacz oraz Katarzyna Wójcik, Dyrektor MCSIR Nowy Targ Krzysztof Łapsa oraz przedstawiciele Wydziału Sportu, Kultury i Promocji UM Nowy Targ na czele z Panią Naczelnik Katarzyną Put. Głównym punktem spotkania były wystąpienia burmistrzów trzech kandydujących miast. Przedstawili oni wszystkim zgromadzonym najważniejsze informacje związane z posiadanymi zasobami infrastrukturalnymi, planami rozwojowymi i źródłami finansowania działalności w zakresie sportu i rekreacji. Burmistrz Grzegorz Watycha podkreślił fakt, iż wspólna kandydatura Nowego Targu, Keżmaroku i Liptowskiego Mikulasza nie jest przypadkiem, gdyż te trzy samorządy od lat ze sobą współdziałają na niwie transgranicznego rozwoju całego pogranicza polsko-słowackiego.
Na zakończenie spotkania obyła się prezentacja najważniejszych elementów związanych ze sportem i rekreacją w trzech kandydujących miastach, a także seria pytań i odpowiedzi, jakie miała Komisja Oceniająca ACES Europe do kandydatów. W grudniu tego roku ACES Europe podejmie decyzje o przyznaniu tytułu Europejskiej Wspólnoty Sportu 2024.
 

Print Informacja z dnia 18-10-2023, opublikowana przez: Józef Bryś była czytana 354 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE