RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 78
Jesienna Bajka w Tatrach

Zapraszamy na kolejny koncet z cyklu „Bajka w Tatrach" w dniu 6 października (piątek) o godz.11.00. Wstęp wolny – zapraszamy grupy przedszkolne i klasy szkolne. W programie: ukraińskie tańce ludowe i piosenki estradowe oraz utwory instrumentalne i wokalne, dźwięki muzyczne połączone z pokazem kolekcji ubrań, w której zobaczymy motywy Kultury Litewskiej.

Wystąpią dla Państwa: Chór estradowy "Kolorowe nuty", Wzorowy Zespół Tańca "Перлынка", Wzorowy zespół taneczny «Джерельце» ("Jerelce"), Wzorowy zespół taneczny «Полесяночка» ("POLESIANKA"). To zespoły z Centrum Kultury miasta Rivne, Ukraina. Szkola sztuk z miasta Birštonas, Litwa.

 

Informacje o zespołach:

 

Wzorowy Zespół Tańca "Перлынка",Centrum Kultury m.Rivne, Ukraina

Kier. art. Pani Жемчугова-Копилова Ольга

Wzorowy Zespół Tańca "Перлынка" powstał w 2002 roku, w 2009 roku otrzymał tytuł wzorowy. Zespół był uczestnikiem wielu międzynarodowych festiwali w Bułgarii, Czechach i na Węgrzech. "Parlinka" zdobywca pierwszych nagród na wielu ogólnoukraińskich konkursach.

Repertuar zespołu składa się z ukraińskich tańców ludowych i tańców Narodów Świata (Litwa, Francja, Włochy, Finlandia). Zespół stara się rozwijać dzieci na przykładach nie tylko ich kultury, ale także zapoznać się z kulturą innych krajów. To sprawia, że program koncertowy jest bardziej interesujący. Główną cechą wyróżniającą "Parlinki" jest to, że członkami zespołu są dzieci w wieku 7-10 lat.

 

Chór estradowy "Kolorowe nuty", Centrum Kultury m.Rivne, Ukraina

Kier. art. Pani Svitlana Malko

Chór estradowy "kolorowe noty" rozpoczął swoją działalność w 2013 roku. Występy członków zespołu zachwyciły widza na różnych imprezach wesołymi ukraińskimi piosenkami. Przez lata zespół stał się wielokrotnym uczestnikiem ogólnoukraińskich konkursów i festiwali.

Siedem nut, jak Siedem kolorów tęczy, jest w stanie nakreślić całe piękno wszechświata, a zajęcia w tym zespole mają na celu rozwój zdolności muzycznych dziecka, pomagają zrealizować własny potencjał twórczy poprzez zbiorowe wykonywanie piosenek.

Obecnie w zespole pracuje 60 uczniów w wieku od 5 do 15 lat. Przyjazny i zjednoczony wspólną ideą zespół chóru popowego "Colorovi noti" nieustannie doskonali się twórczo, prowadzi aktywną działalność koncertową, uczestniczy w festiwalach i konkursach.

 

Wzorowy zespół taneczny «Джерельце» ("Jerelce"), Centrum Kultury m.Rivne, Ukraina

Kier. art. Pani Наталья Кирия

Wzorowy Zespół Tańca "Djerelce" powstał w 2002 roku na bazie studiów przygotowawczych wzorowego zespołu "Polesianka" Riwnenskiego Domu Kultury. Zajmują się nim dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Następnie przechodzą do "Polesianki". Zespół był uczestnikiem wielu międzynarodowych festiwali w Bułgarii, Czechach, Węgrzech, Macedonii Północnej, Austrii, Grecji, a także zwycięzcą i zdobywcą Grand-PRI na wielu ogólnoukraińskich konkursach.

Repertuar zespołu "Jerelce" zbudowany jest przede wszystkim na ukraińskim tańcu ludowym. Zwłaszcza na tańcach regionu poleskiego.

 

Wzorowy zespół taneczny «Полесяночка» ("POLESIANKA"), Centrum Kultury m.Rivne, Ukraina

Kier. art. Pani Евгения Жемчугова

Wzorowy Zespół Tańca POLESIANKA powstał w 1989 roku. W czasie istnienia zespół był laureatem I laureatem Grand Prix wielu konkursów na Ukrainie i innych krajach. Zespół brał udział w festiwalach w Niemczech, Hiszpanii, Grecji, Czarnogórze, Bułgarii, Litwie, Czechach, Austrii, Węgrzech i oczywiście w Polsce.

W repertuarze zespołu Gry i tańce różnych regionów Ukrainy i różnych krajów.

 

Szkola sztuk m. Birštonas, Litwa

Duża delegacja utalentowanych ludzi pochodzi z kurortu Birštonas, który znajduje się w pobliżu Kowna na wybrzeżu Niemna. Słynie z wód mineralnych i spa. To wspaniałe miejsce na romantyczny wypad lub relaks z całą rodziną. Miasto ma bogatą historię i wiele zabytków.

Szkoła Artystyczna w mieście Birštonas od ponad 45 lat kształci młodych muzyków, artystów. Na wydziałach muzyki, sztuki, sztuki teatralnej i studia projektowego w szkole uczy się około 200 uczniów, wychowuje ich skoordynowany zespół 22 nauczycieli.

Szkoła wychowała nie jednego popularnego piosenkarza na Litwie, jest również dumna ze swoich pianistów, którzy teraz występują na znanych scenach Europy.

W dziale Sztuk Pięknych uczą się malarstwa, kompozycji i rzeźby, młodzi artyści uczestniczą w konkursach, organizują wystawy, plenery. W pracowni projektowej uczniowie tworzą dzieła sztuki i wzornictwa z zakresu florystyki, modelowania odzieży, wiedzy etnokulturowej. Uczniowie z powodzeniem prezentują kolekcje, które stworzyli na konkursach republikańskich.

Print Informacja z dnia 03-10-2023, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 236 razy
Źródło: MCK więcej z tej kategorii (MCK)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE