RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 92
Turbacz Winter Tral – z wymarzoną pogodą i świetną frekwencją

Około 700 zawodników bierze udział w tegorocznej edycji Turbacz Winter Trail. Największą frekwencją dzisiaj cieszył się bieg na 21 km – tzw. “zimna połówka”, w którym wystartowało około 400 biegaczy. Nie brakło chętnych na najdłuższy z dystansów (47 km), “nocną dychę”, czy bieg na 6 łap, czyli 21 km z towarzyszeniem psów.

Najmłodsi mogli pościgać się w ramach dedykowanego im biegu o nazwie “Turbaczyk”. Wydarzenie przebiło pod względem frekwencji zeszłotygodniowy Bieg Podhalański. 

Rejon Długiej Polany zaroił się dziś od miłośników górskiego biegania. Już o 7 rano wystartowali długodystansowcy, jednak prawdziwie tłoczno zrobiło się około godziny 12:00, kiedy zaplanowano bieg na 21 km. Do “zimnej połówki” zapisało się aż 400 uczestników i choć z powodu spóźnienia, wynikającego z korków na zakopiance, część musiała startować w drugiej turze, wielkość biegowej grupy, jaka w samo południe wybiegła w Gorce spod stacji na Długiej Polanie – robiła wrażenie. 

-Wspólnie z organizatorami, czyli Fundacją Murawa rozwijamy ten bieg. Jest większa ilość zawodników, w tym roku doszły dodatkowe dystanse, również dla dzieci, a także zbieg z Turbacza zimą. To sprawia, że Gorce stają się coraz bardziej popularne wśród biegaczy, a ta impreza naprawdę znacząco zapisuje się w kalendarzu biegów górskich zimowych. Trudno znaleźć województwo, z którego nie byłoby żadnych zawodników – cieszy to nas, jak i organizatorów. Osoby startujące tutaj to przede wszystkim amatorzy, którzy chcą miło spędzić czas. Mamy odzew, że wracają do Nowego Targu i w Gorce, żeby potrenować albo po prostu iść w góry z rodziną – mówi Arkadiusz Szymczyk, kierownik Referatu ds. Sportu i Turystyki UM Nowy Targ. 

Burmistrz Grzegorz Watycha gratuluje najszybszej zawodniczce w zimowym biegu górskim na 47 km.

“Zaczyna się od 5 km na asfalcie, a kończy z latarką na czole pośrodku gór…”

Kiedy startowała największa z grup, na mecie już obecni byli najszybsi uczestnicy porannego maratonu. Pytaliśmy ich o to, jak biega się w zimowych zawodach górskich i skąd wziął pomysł na to, by biegać właśnie po śniegu?

-To kolejne wyzwania, po prostu naturalna kolej rzeczy. Zaczyna się od 5 km na asfalcie gdzieś rekreacyjnie, a kończy się z latarką na czole pośrodku gór najlepiej w zimie i zastanawia się, co się tutaj robi – śmieje się uczestnik najdłuższego z dystansów Karol Nehring z Sulejówka. 

-Tutaj jeden fałszywy krok i może być po zawodach. Nie można puścić wodzy fantazji podczas biegu, tylko trzeba cały czas koncentrować się na trasie, bo może być różnie. Dzisiaj pogoda piękna, widoki osładzały nam trudy, tak więc myślę, że warto i polecamy – wyjaśnia Jarosław Zbozień z Łącka. 

-Raczej nie ma czasu, żeby rozmawiać ze sobą, świetny relaks, odprężenie dla mnie. Najczęściej w mocnym biegu o stawkę na mecie mówi się, że “nigdy więcej”, ale już na drugi dzień się kombinuje, co następnego albo co zrobić lepiej za rok na tej trasie, aby wynik buł jeszcze lepszy – stwierdza Krzysztof Lachor z Kłodnego.

O godzinie 13 swój bieg na 21 km rozpoczęła grupa miłośników czworonogów, zaraz potem na linii startu stanęli najmłodsi uczestnicy Turbacz Winter Trail, którzy mieli do pokonania 1,5 km i traktowali udział w wydarzeniu nie mniej poważnie niż niektórzy dorośli.”  W międzyczasie cały czas witano powracających z porannego biegu na 47 km. Na mecie kibicowali zawodnikom burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha i pani wiceburmistrz Joanna Iskrzyńska-Steg. 

Jutro – kolejne starty, w tym walentynkowy bieg dla par Turbaczowe Love&Gorący Potok, którego start zaplanowano w Waksmundzie, czy Turbacz Downhill, czyli zbieg z najwyższego szczytu Gorców, tym razem w warunkach zimowych. Zaplanowano też drugi start dla najmłodszych amatorów biegów górskich. 

Relacja filmowa z wydarzenia – w “Przeglądzie Tygodniowym”. 

 

Print Informacja z dnia 14-02-2022, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 553 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE