X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 66
Nowy Targ Road Challenge 2021 - relacja

W ostatni weekend od piątku do niedzieli po podhalańskich i spiskich szosach przemknęli kolarze startujący w @Nowy Targ Road Challenge, najbardziej prestiżowym wyścigu kolarskim dla amatorów w Polsce. Na starcie zameldowali się wszyscy najlepsi kolarze, co gwarantowało wysoki poziom sportowy, tym bardziej, że w tym roku padł rekord frekfencji, 29 kobiet i 194 mężczyzn z całej Polski.

Codziennie wyścig odwiedzał inne miejscowości, Ochotnicę Dolną, Dursztyn i Nowy Targ. Biuro zawodów zlokalizowane było na nowotarskim Rynku w Ratuszu. Poza mocną obsadą wyścig stał na najwyższym poziomie organizacyjnym, który zapewniała Tatra Cycling Events Cezarego Szafrańca oraz współpraca z lokalnymi Samorządami oraz Policją.

Pierwszym etapem była jazda indywidualna na czas w Ochotnicy Dolnej o Puchar Wójta Gminy Ochotnica Dolna. Niby tylko 10km, ale cały czas pod górę do Ochotnicy Górnej na szczyt drogi prowadzącej przez P. Potok, z finałowym 1,5 km podjazdem, który stał się już podjazdem KULTOWYM! Nachylenie na ostatnich 500 metrach cały czas oscylowało w okolicach 20%, a maksymalnie 29%. To wystarczyło, aby wielu kolarzy dumnie maszerowało koło swoich karbonowych rumaków! Start czasówki odbył się ze specjalnie przygotowanej przez Stanisława Niewiadomego rampy. Pan Stanisław, to tata Kasi Niewiadomej, która już w najbliższą niedzielę rozpocznie rywalizację w Tokio o medal olimpijski. Liderami po pierwszym dniu zmagań byli ubiegłoroczni zwycięzcy wyścigu, wśród pań Kamila Wójcikiewicz z Agrochest Team i Adam Wójcik z 7R Rowmix Team p/b 72D wśród panów.

 

II etap o Puchar Wójta Gminy Nowy Targ to tzw. Pętla Spiska, bo runda przebiegała w całości po malowniczych terenach polskiego Spisza, ze startem i metą w Dursztynie, gdzie zawodnicy jak zawsze mogli liczyć na wspaniały doping mieszkańców, a dodatkowo na mecie mogli skosztować wspaniałych ciast przygotowanych przez dursztyńskie Gospodynie!

Rywalizacja na etapie była na najwyższym poziomie, a dodatkowo pełna dramaturgii w wyścigu kobiet, gdzie czołowe zawodniczki Alina Mylka i Sonia Cięciel uczestniczyły w kraksie, a Angelika Tlołka zaraz po starcie złapała defekt i z ostatniej pozycji ukończyła etap na 5 miejscu po samotnej pogoni za rywalkami! Wśród Panów już na pierwszej rundzie zawiązała się ucieczka, którą o mały włos doścignęli pozostali kolarze, ale chwila rozprężenia w peletonie i zawodnicy 7R Rowmix Team p/b 72D „poprawili" i w dwójkę samotnie wjechali na szczyt w Dursztynie, triumfalnie przekraczając linię mety z uniesionymi rękami. Wspaniały widok, podobnie jak na największych Tourach! Brawo! Po tym etapie nastąpiła zmiana lidera wśród panów. Żółtą koszulkę Lidera zdobył Jakub Jąkała z 7R Rowmix Team p/b 72D, a na pozycji liderki umocniła się Kamila Wójcikiewicz.

 

Do III etapu o Puchar Burmistrza Miasta Nowy Targ, zawodnicy wyruszyli honorowo z miasteczka zawodów zlokalizowanego na stadionie ,,KOŁO" przy Miejskiej Hali Lodowej. Następnie po drogach rowerowych przejechali przez Pyzówkę, Krauszów i Ludźmierz, aby wjechać na rundę po jak zawsze gościnnych terenach Gminy Szaflary i Czarny Dunajec. Po 3 rundach przyszedł czas na ostatnią ,,prostą'', czyli metę zlokalizowaną w Nowym Targu na ścieżce rowerowej Szlak Wokół Tatr w ,,Borze Kombinackim''. Tutaj po niesamowitej walce na trasie samotnie linię mety przekroczyli zwycięzcy etapowi, Alina Mylka z CU WindowMaster by Wyss Training i Michał Przekop z ASE Trek Gdynia. Uroczysta dekoracja generalna odbyła się na dużej scenie, a nagrody i puchary wręczał Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha. Zwycięzcami w klasyfikacji generalnej po 3 ciężkich dniach ścigania zostali Kamila Wójcikiewicz z Agrochest Team wśród Pań, która powtórzyła ubiegłoroczny sukces i Jakub Jąkała z 7R Rowmix Team p/b 72D wśród Panów. Pełne wyniki znajdują się na stronie https://my.raceresult.com/163551/results

Podczas wyścigu była prowadzona też klasyfikacja na „Najlepszego Górala" w której bezkonkurencyjna była zwyciężczyni wyścigu Kamila Wójcikiewicz. Wśród Panów tą samą ilość 18 punktów zdobyło dwóch zawodników, Patryk Marcinkowski i Mateusz Mucha, ale zwycięzcą został ten pierwszy, który zajął wyższe miejsce na ostatnim etapie. Taka sytuacja świadczy tylko o niesamowicie wysokim poziomie sportowym zawodów!

Organizatorzy sądząc po opiniach uczestników też stanęli na wysokości zadania. Serdeczne podziękowania należą się Partnerom Głównym i jednocześnie współorganizatorom Miastu Nowy Targ, Gminie Nowy Targ, Gminie Ochotnica Dolna oraz Województwu Małopolskiemu bez których organizacja wyścigu na tak wysokim poziomie byłaby niemożliwa. Ogromny wkład w sukces Nowy Targ Road Challenge mieli wszyscy pozostali Partnerzy: Volvo Wadowscy-najbezpieczniejsze samochody do zabezpieczenia zawodników, DT 4 You/DT Swiss- nagrody i najlepsze koła zapasowe, Dmtex- najlepsze koszulki liderów, Cisowianka- odpowiednie nawodnienie przed, w trakcie i po zawodach, Kotelnica Białczańska, Termy Bania- wsparcie i nagrody, BMC Switzerland- wsparcie i pomoc serwisowa, Gmina Szaflary, Czarny Dunajec i Łapsze Niżne, Policja Komendy Wojewódzkiej w Krakowie i Powiatowej w Nowym Targu- zabezpieczenie na trasie, Ochotnicze Straże Pożarne w miejscowościach przez które przejeżdżał peleton, nowotarskie hotele Gorce i Ibis baza noclegowa, MCSiR w Nowym Targu wsparcie i udostępnienie obiektów, ActiveJet- wsparcie, Symptom Nowy Targ- najlepsze projekty graficzne i błyskawiczne wykonanie wszelkiej poligrafii, Nowotarska Telewizja Kablowa- przygotowanie relacji video, S-time- profesjonalny pomiar czasu.

 

Podczas III etapu imprezą towarzyszącą był Festyn Sportowy, dla dzieci, który odbywał się w miasteczku zawodów głównego wyścigu. Dzieci mogły rywalizować w zawodach na rowerkach po asfaltowej bieżni stadionu obok miejskiej Hali Lodowej, a rodzice sprawdzić się w wyścigach na hulajnogach. Zawody były bezpłatne, każde dziecko otrzymało upominek i dyplom, a najlepsi nagrody ufundowane przez Meridę, której oficjalnym dystrybutorem w Nowym Targu jest firma Sawera, która to zapewniała też serwis rowerowy dla dzieci. Po zawodach odbyły się liczne konkursy z nagrodami ufundowanymi przez Swim Active Wojciech Niemczyk i Krzysztof Mrugała, Miasto Nowy Targ, Winter Classic, Nowotarski Klub Kolarski, którzy byli też współorganizatorami i Partnerami Festynu rowerowego dla dzieci. W zawodach dla dzieci wystartowało ponad 120 dzieci i kilkanaście rodziców na hulajnogach.

W trakcie całego dnia wspólnie z Winter Classic zbierano środki w szczytnym celu, dla ,,Pogorzelców z Nowej Białej", dzięki temu zostanie im udzielona pomoc w odbudowie spalonych domów. Warto wspomnieć, że co roku podczas II etapu wyścig przejeżdża przez Nową Białą i zawodnicy zawsze mogą liczyć na doping mieszkańców tej miejscowości. Tak też było w tym roku!

VI edycja Nowy Targ Road Challenge przeszła do historii, ale zawodnicy jeszcze długo będą ją wspominać i podobno czekają już na VII!

 

Zdjęcia I etap- https://www.facebook.com/media/set/?vanity=NowyTargRoadChallenge&set=a.1498927537121627

Zdjęcia II etap- https://www.facebook.com/media/set/?vanity=NowyTargRoadChallenge&set=a.1499251720422542

Zdjęcia III etap- https://www.facebook.com/media/set/?vanity=NowyTargRoadChallenge&set=a.1499874343693613

 

Wyniki- https://my.raceresult.com/163551/results

 

Print Informacja z dnia 23-07-2021, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 181 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE