X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 202
Odezwa Burmistrza Miasta do Mieszkańców i Przedsiębiorców

Szanowni Państwo,
Mieszkańcy Nowego Targu i Przedsiębiorcy,

Mając na uwadze ciężką dla nas wszystkich sytuację, wywołaną światową epidemią koronawirusa, pragnę Państwa zapewnić, że przez cały czas dokładamy wszelkich starań, aby jej negatywne konsekwencje ograniczyć w możliwie jak największym stopniu. Działania podejmowane są nieustannie, od momentu wprowadzenia pierwszych ograniczeń w dotychczasowym funkcjonowaniu Mieszkańców naszego Miasta.

Pierwsze decyzje i działania zostały wdrożone bezzwłocznie (i bez specjalnych medialnych „fajerwerków”), tak aby zagwarantować osobom starszym, samotnym i chorym należytą opiekę i zaopatrzenie w żywność, leki oraz wsparcie w codziennym życiu. Dziękuję wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej na czele z Panią Dyrektor, PKPS-u oraz licznej grupie Wolontariuszy, którzy podjęli się tej trudnej, ale koniecznej i oczekiwanej przez swoich podopiecznych pracy. Z każdym dniem przybywa osób objętych pomocą i wsparciem poprzez dostarczenie ciepłego posiłku, zrobienie zakupów, opiekę czy poradę specjalistyczną. W tej nadzwyczajnej sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy, jest sprawą niezwykle ważną, byśmy byli wyczuleni na potrzeby drugiego człowieka.

Jest to też czas, który doświadcza w sposób niespotykany wiele firm, bez względu na ich wielkość, jak i rzeszę pracowników. Jestem w ciągłym kontakcie z Przedsiębiorcami, którzy przekazują informacje o swojej sytuacji oraz zgłaszają mi swoje oczekiwania względem Miasta. Wszyscy  przedsiębiorcy występujący jako najemcy i dzierżawcy nieruchomości gminnych, na swój uzasadniony wniosek, otrzymają pomoc poprzez zastosowanie ulg i bonifikat w opłacanym czynszu. 

W ramach naszych ustawowych kompetencji wprowadzone zostaną różnego rodzaju formy pomocy w zakresie należnych opłat i podatków. Deklaruję, że pozytywnie będą rozpatrywane wnioski przedsiębiorców o odroczenie i rozłożenie na raty należności podatkowych i niepodatkowych za okres od marca do czerwca, lub za okresy dłuższe jeśli zaistnieje taka konieczność.

Czując się odpowiedzialnym za przyszłość nas wszystkich, przyszłość przedsiębiorców i tworzonych przez nich miejsc pracy, deklaruję z naszej strony wszelką możliwą pomoc.

Dla sprawnego załatwienia złożonych już do Urzędu Miasta wniosków powołałem zespół roboczy, pod przewodnictwem Sekretarza Miasta, którego zadaniem będzie możliwie szybkie rozpatrzenie sprawy i przygotowanie stosownej decyzji, czy aneksu do umowy.

Informuję przy tym, że obecna sytuacja ma również bardzo negatywny wpływ na budżet miasta, z tego względu do niezbędnego minimum ograniczane będą wydatki budżetowe, a realizacja niektórych zadań będzie musiała być odłożona na okres późniejszy. Będę starał się pozyskiwać nadal środki zewnętrzne, aby poprzez kontrakty na roboty i usługi finansowane ze środków publicznych, dać możliwość utrzymania lokalnych firm i miejsc pracy.

Skala problemu jest na tyle duża, że lokalnie nie będziemy w stanie sobie z nim poradzić, szczególnie jeśli będzie on się rozciągał w czasie. Dlatego najbardziej kluczową rolę w tym trudnym okresie musi odegrać Polski Rząd, który przygotował i przedstawił do uchwalenia przepisy tzw Tarczy antykryzysowej, która również ma oddziaływać na samorządy różnych szczebli.

Mam nadzieję, że podejmowane przez nas działania oraz zapowiadana przez rząd pomoc, będą optymalne zarówno z punktu widzenia mieszkańców, przedsiębiorców, jak i całego miasta.

Szanowni Państwo,

W tych trudnych dniach apeluję do Państwa o  odpowiedzialność i pozostanie w domach, tak aby minimalizować ryzyko przenoszenia ewentualnych zakażeń koronawirusem. Bądźmy wyrozumiali i solidarni, starajmy się zachować standardy bezpieczeństwa, higieny i profilaktyki, gdyż tylko wspólnym wysiłkiem możemy zahamować rozpowszechnianie się tej groźnej epidemii.

Print Informacja z dnia 09-04-2020, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1550 razy
Źródło: Sprawy Urzędu   więcej z tej kategorii (Sprawy Urzędu)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE