RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 79
XXIV edycja Rajdu wokół Tatr

Jak co roku od 24 lat w ostatnią niedzielę sierpnia odbywa się niezwykła impreza kolarska: Rajd wokół Tatr.  Specjalnie na nią do Nowego Targu przyjeżdżają kolarze z całej Polski. W tym roku byli również goście z Niemiec oraz Czech.

Impreza została dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Nowy Targ i objęta Honorowym Patronatem przez Burmistrza Nowego Targu Grzegorza Watychę, który co roku w ostatnią niedzielę sierpnia osobiście wita przyjeżdżających na rajd kolarzy.

Zapisy ruszyły 1 maja i już na ponad miesiąc przed imprezą limit pierwszych 350 osób, które opłaciły start został osiągnięty. Chętnych do wzięcia udziału w imprezie było znacznie więcej- ponad 500 osób.

Start i meta rajdu umiejscowiona była na sportowej Hali Gorce przy Alejach Tysiąclecia.

Uczestnicy startowali od godziny 7:30 do 8:30 w grupach 15 osobowych co 2-3 minuty. Do przejechania mieli ponad 200km- przez Czarny Dunajec, Chochołów, Liptowski Mikulasz, Sterbskie Pleso, Zdiar, Jurgów, Białkę Tatrzańską z powrotem do Nowego Targu.

Na trasie uczestnicy mieli do dyspozycji 3 bufety zaopatrzone w napoje, izotonie, kanapki, drożdżówki, owoce suszone i świeże oraz inne smakołyki. W tym roku bufet na Zdiarze zorganizowała przepięknie położona restauracja Medvedi Brloh, której obsługa ubrana w stroje regionalne serwowała moskole z bryndzą, grillowane oscypki i słowacką Kofolę. Choć kolarze ze Zdiaru mieli już tylko 35km do mety ze względu na piękne widoki, wspaniałą atmosferę i serwowane tam smakołyki, nie chcieli stamtąd wcale wyjeżdżać.

Wszyscy kolarze, którzy wystartowali  dotarli na metę w większości o własnych siłach. Kilku z nich, ze względu na defekty roweru lub z braku sił na kontynuowanie jazdy, zostało dowiezionych na metę samochodami. Najstarszy uczestnik tegorocznego rajdu miał 79 lat, a najmłodszy, ze względu na wiek minimalny dla uczestników-18 lat.

Uczestnicy byli zachwyceni organizacją imprezy i przepiękną trasą wokół Tatr i zapowiadali swoje uczestnictwo w przyszłym roku.

Warto wspomnieć, że organizatorzy oraz wolontariusze pomagający przy imprezie wykonują swoją pracę bezpłatnie, a dochód z XXIV Rajdu wokół Tatr przeznaczony zostanie na rehabilitację Taterniczki Anny Król, która po przebytym udarze porusza się na wózku inwalidzkim.

W przyszłym roku - 30 sierpnia 2020 - odbędzie się jubileuszowy XXV Rajd wokół Tatr. Organizatorzy zapowiadają, iż będzie to wyjątkowa edycja i zapraszają serdecznie wszystkich kolarzy z całej Polski, ale również pozostałych krajów, aby wspólnie przejechali wokół Tatr .

Zdjęcia: Rajd Wokół Tatr/ Dominik Gach Fotografia/ Pietruszka-Fotografia

Print Informacja z dnia 09-09-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1794 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE