X
Narodowy Spis Powszechny Ludnoci i Mieszka 2021
RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejski Ośrodek Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 208
Przetarg na remont dwóch ulic i budowę parkingu jeszcze w tym roku?

Władze miasta chcą, aby w przyszłym roku rozpoczęły się długo wyczekiwane remonty ul. Ogrodowej i Bohaterów Tobruku. Ponadto w planach jest budowa parkingu Park&Ride przy ulicy Kolejowej. Aby jednak tak się stało, radni będą musieli na jutrzejszej sesji Rady Miasta przegłosować zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2019-2028. Dzięki temu jeszcze na jesieni urząd miasta będzie mógł uruchomić przetargi na wykonanie modernizacji dróg.

Władze miasta na przyszłoroczny remont odcinka ulicy Ogrodowej – który obejmować będzie od ulicy Orkana do osiedla Bereki – chce przeznaczyć 1 mln 800 tysięcy złotych. Na to zadanie pozyskana już została ministerialna dotacja w wysokości ponad 800 tysięcy złotych. Obecnie droga ta pozostawia wiele do życzenia, a sama jazda nie należy do najprzyjemniejszych. W ramach modernizacji przebudowana zostanie nie tylko nawierzchnia drogowa ale także chodniki.

To jednak nie koniec planowanych remontów. Podczas posiedzenia Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju radni dowiedzieli się również o planowanej rozbudowie ulicy Bohaterów Tobruku. Maksymalna suma wydatków na to zadanie to bagatela 4 miliony 200 tysięcy złotych, ale i w tym przypadku władzom miasta udało się otrzymać zewnętrzne dofinansowanie – Wkład Funduszu dróg samorządowych wyniesie ponad dwa miliony złotych. 

 – Przebudowany zostanie cały odcinek od ulicy Krakowskiej do skrzyżowania z ulicą Nadmłynówką. Zadanie obejmuje wykonanie jezdni, ścieżki rowerowej od strony północnej, a od południowej chodnika – tłumaczy Waldemar Wojtaszek, zastępca burmistrza. – Wjazd na ulicę Krakowską będzie odbywał się na zasadzie prawoskrętu. Natomiast gdy nowa „Zakopianka” będzie oddana do użytku, a stara zostanie zdegradowana do roli drogi wojewódzkiej bądź powiatowej, pojawi się możliwość zbudowania skrzyżowania przelotowego z ulicą Parkową, którą również planujemy zmodernizować.

Przyszły rok to nie tylko przebudowa dróg, ale również budowa parkingów. Taki planowany jest nieopodal dworca PKP przy ulicy Kolejowej. Koszt inwestycji ma wynieść 600 tysięcy złotych, z czego większość – prawie 450 tysięcy złotych – pokryją środki Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego.

 – Budowa takiego parkingu wpisuje się w kolejne nasze zadanie jakim jest stworzenie węzła przesiadkowego w tamtym rejonie – mówi Wojtaszek. – Będą to dodatkowe 52 miejsca parkingowe. Zastanawiamy się jeszcze nad formą, w jaki sposób mogłoby to wyglądać. Myślimy nad zamontowaniem szlabanów wpuszczających kierowców na teren parkingu, natomiast bilety zakupione na Podhalańską Kolej Regionalną będzie uprawniał do pozostawiania samochodu. Podobne rozwiązanie jest obecnie na parkingu przy ulicy Kościuszki. 

Aby wszystkie trzy zadania przez przeszkód odbyły się w przyszłym roku, potrzebne jest do tego m.in. wprowadzenie zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2019-2028. Dzięki nim Urząd Miasta będzie mógł jeszcze w tym roku przeprowadzić przetargi w tej sprawie. 

/ps/

Print Informacja z dnia 09-09-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 839 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE