RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 42
Kontrole również poza godzinami pracy urzędu

W miesięcznej przerwie pomiędzy kolejnymi Sesjami Rady Miasta, pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przeprowadzili łącznie 63 kontrole nieruchomości w zakresie stosowania i przestrzegania przepisów o ochronie środowiska. Część kontroli przeprowadzono w godzinach popołudniowo-wieczornych, poza godzinami pracy urzędu. 

„Jest to realizacja wniosków, postulatów zgłaszanych przez Nowotarski Alarm Smogowy” – mówi burmistrz Grzegorz Watycha. W ramach walki z niską emisją, magistrat podjął też działania w kierunku kontroli przedsiębiorców wprowadzających do obrotu paliwa stałe na terenie miasta Nowy Targ.

Jak precyzował w ramach sprawozdania burmistrz Nowego Targu Grzegorz Watycha, kontrole w godzinach popołudniowo-wieczornych są realizowane, głównie tam, gdzie w czasie dnia pracy nie udaje się zastać właścicieli, a są zgłoszenia, że z tych nieruchomości unosi się czarny, gryzący dym. 

W ramach walki z niską emisją, magistrat podjął też działania w kierunku kontroli przedsiębiorców wprowadzających do obrotu paliwa stałe na terenie miasta Nowy Targ. Mając na uwadze liczne głosy mieszkańców w zakresie zastrzeżeń do jakości paliw stałych oferowanych na lokalnym rynku wystosowano do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz do Inspekcji Handlowej petycję w tej sprawie.

-Dzisiaj, zakupując węgiel na składzie opału powinniśmy otrzymać również świadectwo jakości tego węgla. Proszę, by – kupując lub zamawiając ten opał – zwracać uwagę na to jakiego rodzaju świadectwo otrzymamy, żeby później, w sprawie zastrzeżeń do jakości tego paliwa zachować ten dokument i mieć dowód na to, co powinniśmy zakupić, a co się okazuje nieraz później już w trakcie palenia – wyczulał mieszkańców burmistrz Grzegorz Watycha. 

Ponadto, w ramach działań informacyjnych z zakresu ochrony środowiska, mieszkańcy wraz z decyzjami ustalającymi wysokość podatku od nieruchomości, otrzymają komunikaty na temat możliwości skorzystania z dostępnych na rynku programów dofinansowań do wymiany starych kotłów centralnego ogrzewania i montażu odnawialnych źródeł energii oraz innych form wsparcia finansowego na inwestycje mające na celu ochronę powietrza. 

/os

Print Informacja z dnia 12-03-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1329 razy
Źródło: nowytarg24.tv więcej z tej kategorii (nowytarg24.tv)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE