RSS RSS facebook
BIP Biuletyn Informacji Publicznej

eUrząd

ePUAP
Znajdź żłobek

Pogoda Serwis pogodowy IMGW
Miejskie Centrum Kultury
Miejska Biblioteka Publiczna
Miejskie Centrum Oświaty i Usług Wspólnych
Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji
MMKS Nowy Targ
Invest in Nowy Targ
Nowy Targ - stolica Podhala miasto z 670-letnią historią, określane przez wszystkich Górali jako Miasto.

» więcej o mieście

Nasze Osiągnięcia

ISO9001:2015

#ekoLiderzy2018

JP II Nowy Targ
Nad Dunajcem
Album-Ocalic
NT Szlak Rowerowy
Rowerowy Nowy Targ
PAP Samorząd
Miejska Orkiestra
nowytarg24.tv
PPUZ
NFOŚiGW
Czyste spalanie
Amazonki
Fundacja im. A. Worw
Aeroklub
WKU Nowy Targ
Pakiet dla średnich
Pomoc Ukrainie
2022 GUS Małopolska
Malopolska

Google Translate - tłumaczenie maszynowe strony:

           
Aktualnie stronę ogląda osób: 82
Zima nie daje o sobie zapomnieć... Urzędnikom

O ile możemy się cieszyć z iście wiosennej aury, o tyle tegoroczny sezon zimowy zapadnie w pamięci nie tylko narciarzom. Utrzymanie oraz odśnieżanie dróg i chodników wyniesie magistrat ponad pół miliona złotych więcej, niż było to zaplanowane.

Słońce, ciepły wiatr halny, kilkanaście stopni Celsjusza. Śnieg w Nowym Targu ginie w oczach. To, co jeszcze przed miesiącem spędzało sen z powiek kierowcom jak i mieszkańcom zaśnieżonych ulic, dziś jest wyłącznie wspomnieniem. Wiosna zawitała do miasta – A przynajmniej w połowie, bo na Kowańcu czy Niwie śniegu wciąż jest jeszcze pod dostatkiem.

Tymczasem znikająca z każdym kolejnym dniem zima nie daje o sobie zapomnieć urzędnikom. Śnieżny styczeń spowodował, że na akcję odśnieżania trzeba było przeznaczyć więcej środków niż dotychczas. Teraz okazuje się, że nakłady poniesione na utrzymanie chodników i miejskich dróg wyszły o pół miliona złotych więcej, niż zaplanowano to w grudniu!

Zmiany w tegorocznej uchwale budżetowej radni poczynili na ostatniej sesji. Wydatki, jak i zarazem deficyt Nowego Targu, wzrósł o ponad cztery miliony złotych, z czego tylko na odśnieżenie i wywóz śniegu wydano 500 tysięcy złotych. A to i tak nie wszystkie koszty, biorąc pod uwagę utrzymanie wszystkich dróg na terenie miasta. Pół miliona dotyczy zaledwie arterii podlegających magistratowi. Gdyby zliczyć utrzymanie dróg, których zarządcą jest Starostwo Powiatowe w Nowym Targu (np. ul. Św. Anny, Kowaniec, Szaflarska), Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie (np. ul. Ludźmierska) bądź Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (Aleje Tysiąclecia oraz tzw. „Zakopianka”), wówczas wydatki poniesione przez opady śniegu przekroczyłyby milion złotych.

Co więcej, urzędnicy przewidują, że kwota pół miliona złotych może jeszcze wzrosnąć. Zmiany mogą wyniknąć po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich działań związanych z usuwaniem śniegu i gołoledzi w ostatnich tygodniach. Ponadto synoptycy przewidują, że do końca marca pojawią się kolejne opady śniegu – co również przełoży się na wzrost wydatków związanych z utrzymaniem dróg i chodników w mieście.

/ps/

Print Informacja z dnia 09-03-2019, opublikowana przez: Mariusz Foryt była czytana 1881 razy
Źródło: Reporter   więcej z tej kategorii (Reporter)

Podobne wiadomości:

Urząd Miasta Nowy Targ, 34-400 Nowy Targ ul. Krzywa 1, tel. 18 2611200
© 2009 Informatyka - Jeżeli widzisz błąd na stronie napisz o tym do nas
Polityka cookies i innych podobnych technologii
Klauzula informacyjna RODO
Deklaracja Dostępności
SLE